Big Brother

Big Brother 2019, powrót reality show w TVN7

Polub stronę
Big Brother

opis

 • Kiedy:
  niedz. - czw. godz. 20.00
 • Gdzie:
  TVN 7
 • Kiedy finał:
  16 czerwca 2019
 • Nagrody:
  100 tys. zł
 • Tytuł oryginału:
  Big Brother
 • Oficjalna strona:

Big Brother (czyli Wielki Brat), pierwsze w Polsce reality show, gdzie widzowie mieli okazję podglądać uczestników zamkniętych w jednym domu. Mieli też wpływ na to, kto ten dom opuści. Program był emitowany w latach 2001–2002 w TVN, potem 2007–2008 w TV4. Wiosną 2019 rusza najnowsza edycja - tym razem w stacji TVN 7.

Big Brother 1

Najpopularniejsza była pierwsza edycja show, która stała się hitem pod względem oglądalności. Prowadzili ją popularni dziennikarze telewizyjni - Martyna Wojciechowska i Grzegorz Miecugow. Uczestnikami byli: Janusz Dzięcioł, Manuela Michalak, Małgorzata Maier, Alicja Walczak, Klaudiusz Ševković, Piotr Lato, Sebastian Florek, Monika Sewioło, Piotr Gulczyński, Patrycja Strzemiecka, Rafał Chudziński, Karolina Pachniewicz, Grzegorz Mielec, Wojciech Kromka i Anna Baranowska. Ona jako pierwsza opuściła dom Wielkiego Brata. Zwycięzcą show został Janusz Dzięcioł, który wygrał 500 tys. zł, a potem zrobił karierę polityczną - był m.in. posłem na Sejm. Głosem Wielkiego Brata był reżyser programu - Jarosław Ostaszkiewicz,.

Ale celebrytów wykreowały także inne edycje Big Brothera - tu zaczynała m.in. Jola Rutowicz.

Pierwotnie program kręcono w Sękocinie pod Warszawą, najnowasza powstaje w Gołkowie niedaleko Piaseczna. 

Co wiadomo o nowej edycji Big Brothera 2019?

Niemal do samego startu programu trzymano w tajemnicy jego uczestników. Tydzień przed premierą ujawniono dwa nazwiska - to Agnieszka Raczyńska i Maciej Borowicz. 26-latka mieszka i pracuje w Londynie. Pochodzący z Poznania Borowicz znany jest jako DJ Matthew Clarck. Widzowie zdecydują które z nich zamieszka w domu Wielkiego Brata.

Prowadzącą Big Brother 2019 jest Agnieszka Woźniak-Starak.

Kiedy oglądać Big Brother 6, głosowanie

Podsumowanie tego, co dzieje się w domu Wielkiego Brata zobaczymy od poniedziałku do czwartku o  godz. 20. W niedzielę o tej samej godzinie są ogłoszane nominacje do opuszczenia domu, wtedy też rusza głosowanie – online na bigbrother.tvn.pl i przez SMS. Wyniki zostaną ogłoszone tego samego dnia.