You Can Dance, Rafał „Roofi” Kamiński, Michał Malitowski, Edyta Herbuś You Can Dance, Rafał „Roofi” Kamiński You Can Dance, Michał Malitowski You Can Dance, Edyta Herbuś World of Dance, Olga Kalicka, Karol Niecikowski
You Can Dance, Rafał „Roofi” Kamiński, Michał Malitowski, Edyta Herbuś
Mat. prasowe
1/5
You Can Dance, Rafał „Roofi” Kamiński, Michał Malitowski, Edyta Herbuś
Mat. prasowe

Wystartowały nagrania do programu, który zobaczymy jesienią zamiast "Tańca z Gwiazdami"! "World of dance", to nowy format w Polsacie i światowy taneczny hit, którego producentką w USA jest Jennifer Lopez. W show rywalizują ze sobą tancerze w różnych stylach tanecznych, a ich umiejętności ocenia jury. Główna nagroda w amerykańskiej wersji show to milion dolarów!

 

Najlepsi tancerze z Polski i ze świata będą oceniani przez profesjonalne jury w trzech grupach wiekowych: juniorów, dorosłych i zespołów. Każdy z uczestników będzie miał szanse zdobyć maksymalną punktację w pięciu kategoriach: wykonanie, technika, choreografia, prezentacja i kreatywność.

 

A oceniać ich będą: Edyta Herbuś, tancerka międzynarodowej mistrzowskiej klasy S w tańcach latynoamerykańskich. Michał Malitowski najmłodszy juror w prestiżowym turnieju tańca na świecie w Blackpool. A także Rafał „Roofi” Kamiński, finalista pierwszej edycji „You Can Dance”.

 

Czekacie na nowe taneczne show? Czy w polskiej wersji zobaczymy takie występy?

 

Przeczytaj więcej o jurorach i prowadzących na kolejnych stronach naszej GALERII. 

2/5
You Can Dance, Rafał „Roofi” Kamiński
Mat. prasowe

Kim jest Rafał „Roofi” Kamiński?

Rafał „Roofi” Kamiński, członek tanecznej formacji Fair Play Crew,  „Roofi” jest specjalistą od hip-hopu i breakdance’u, a swoje umiejętności taneczne szlifował w najlepszych szkołach street dance w Los
Angeles. Jest finalistą pierwszej edycji „You Can Dance”. Taneczny miks stylów.

 

Przygodę z tańcem, która przerodziła się w pasję i sposób na życie zaczynał jako nastolatek w Domu Kultury w Grajewie. Pierwsze treningi jako b-boy rozpoczął w pierwszej klasie szkoły średniej, a inspiracją był film z 1991 roku „Miłość w rytmie rap” („Cool As Ice”) z Vanilla Ice w roli głównej. Chciałem tańczyć jak Vanilla Ice. Wkrótce zaczął trenować z zespołem Fair Play Crew. Nie było kolorowo. Czasem dostawaliśmy kawałek podłogi w foyer i magnetofon. Uczyliśmy się jedni od drugich, zdarzały się kontuzje. Trenowałem przez całą szkołę średnią, z małą przerwą na maturę.

 

W szkole średniej na dyskotekach podpierał ściany. Nie tańczyłem publicznie, bo uważałem że nie jestem na to gotowy. Przełomowe dla Rafała i całej grupy były warsztaty taneczne street dance i videoclip dance, które prowadził Jay Windsor Robinson. Wspólne treningi pozwoliły mu rozpocząć naukę innych tanecznych stylów. „Poczułem, że to jest moja droga, a co najważniejsze czerpiąc z różnych rodzajów tańca mogłem bardziej eksperymentować by wyrazić siebie”.

 

Potem przyszedł czas na występ i sukces w pierwszej edycji „You Can Dance” (2007), gdzie „Roofi” zajął drugie miejsce. Dzięki programowi jego kariera nabrała tempa. Wraz z grupą Fair Play Crew współtworzył spektakle „Metropolish”, „Morosophus” i „Amatorologia”. Najnowszy taneczno-komediowy międzynarodowy projekt to, z którym z powodzeniem podróżują po świecie.
 


Z „Seriously Funny” byli już w Chinach, w Belgii, we Włoszech, w Niemczech, we Francji, w Czechach czy Anglii. Rafał „Roofi” Kamiński jest współzałożycielem szkoły tańca Fair Play Dance Studio oraz współorganizatorem największego obozu tanecznego w Europie: Fair Play Dance Camp – Worldwide Dance Event.

 

Poza tańcem jego pasje to moda i design. Stworzył swoją markę odzieżową i projektuje ubrania dla tancerzy. A jak Roofi widzi siebie w roli jurora?

Ponieważ sam tańczę od lat i wiem dobrze, ile pracy i wyrzeczeń kosztuje każdy występ, nie zamierzam nikogo ostro krytykować, raczej wspierać i dopingować. Wiem jak to jest, przelałem na treningach mnóstwo potu i krwi. Tancerze pracują na sukces własnym ciałem i często przypłaca się to zdrowiem. Ale jeśli coś wyjątkowo mi się nie spodoba, to również o tym szczerze powiem. Spodziewam się jednak bardzo wysokiego poziomu tancerzy, bo pamiętajmy, że to jest program dla profesjonalistów – mówi „Roofi”.
 

3/5
You Can Dance, Michał Malitowski
Mat. prasowe

Kim jest Michał Malitowski?

Najbardziej utytułowany tancerz latynoamerykański na świecie. Wraz ze swoją partnerką Joanną Leunis, przyciągają tysiące fanów w największych salach świata na wszystkich kontynentach. Tańczył w londyńskiej Royal Albert Hall, oskarowej Kodak Theatre w Los Angeles, czy w mieszczących kilkadziesiąt tysięcy widzów arenach w Japonii i Chinach, zawsze z pasją, perfekcją i niesamowitym ładunkiem emocji, porywając publiczność.

Zaczął tańczyć w wieku 7 lat w rodzinnej Zielonej Górze, a pierwszym tańcem towarzyskim, którego się nauczył była cha-cha. Ale jego rodzina do dziś wspomina, jak nieustannie trenował w domu słynny „moonwalk” Michaela Jacksona do piosenki „Bad”.

 

Regularne treningi bardzo się opłaciły, bo przez dziewięć lat z rzędu zdobywał tytuł Mistrza Polski. Jest wielokrotnym zwycięzcą światowego turnieju International Open oraz UK Open. W parze z Joanną pobili również historyczny rekord, wygrywając osiem lat z rzędu najwyższe trofeum słynnego Blackpool Dance Festival. Po zakończeniu kariery turniejowej, Michał Malitowski jako pierwszy Polak oraz najmłodszy sędzia w historii, w maju 2018 roku dołączył do elitarnego grona uznanych arbitrów tego turnieju.

 

Był jurorem "Tylko Taniec" (4 edycje) oraz "Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami" (8 edycji). Od września zobaczymy go także w fotelu jurora pierwszej polskiej edycji największego tanecznego show na świecie „World of Dance”.

4/5
You Can Dance, Edyta Herbuś
Mat. prasowe

Kim jest Edyta Herbuś?

 

Tancerka międzynarodowej mistrzowskiej klasy S w tańcach latynoamerykańskich. Finalistka Mistrzostw Polski, Europy i świata w tańcu nowoczesnym i trzykrotna Mistrzyni Polski Formacji Tanecznych. 
Kocha taniec i tańczy od zawsze. Jako dziewięcioletnia dziewczynka, wracając ze szkoły, sama weszła na zajęcia taneczne i już tam została.

- Moja miłość do tańca narodziła się po obejrzeniu kultowego filmu „Dirty Dancing”. Oglądając go nieskończoną ilość razy, zakochałam się w historii bohaterów, w tańcu i w muzyce. Pewnie dlatego, moją pierwszą wielką miłością był mój partner taneczny - mówi Edyta Herbuś.

 

Obiecałam sobie wtedy, że kiedyś zatańczę tę choreografię z finałowej sceny i spełniłam to marzenie podczas Koncertów Muzyki Filmowej, gdzie tańczę właśnie do „Time of my life”.

 

Edyta Herbuś w 2005 wystąpiła w programie „Taniec z Gwiazdami”, dzięki któremu zdobyła popularność i ogromną sympatię widzów. Reprezentowała Polskę podczas konkursu Tańca Eurowizji w 2008 roku, gdzie wraz z Marcinem Mroczkiem wywalczyli pierwsze miejsce. Brała udział w warsztatach aktorskich w Łodzi, Rzymie i Londynie oraz Masterclass w Los Angeles w szkole Bernarda Hillera. Przełomowe dla jej kariery
okazały się występy taneczne podczas największych spektakli operowych w Teatrze Wielkim: „Traviata”, „Turandot” , „Latający Holender” , „Samson i Dalila”, „Salome”.Jak Edyta Herbuś odnajdzie się w roli jurorki „World of Dance”?

- Będę jurorką wspierającą pasję uczestników. Tych, którzy przyszli do programu z miłości do tańca.
Będę zwracać uwagę na to, w którym momencie swojej drogi rozwoju znajduje się dziś dany tancerz i jakiej wskazówki potrzebuje, by postawić świadomie kolejny krok. Będę doceniać umiejętności techniczne, ale też przypominać, że pomimo ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeń po drodze, nie można zapominać o istocie tańca, czyli radości wyrażania siebie na scenie. Wiem dobrze jak wygląda droga do realizacji marzeń, przez ile wątpliwości trzeba przebrnąć, by pozostać wiernym sobie i swojemu sercu.

5/5
World of Dance, Olga Kalicka, Karol Niecikowski
Mat. prasowe

Prowadzącymi nowe taneczne show zostali Olga Kalicka i Karol „Niecik” Niecikowski.