Mateusz z Nasz nowy dom rzucił się pod pociąg
Facebook Nasz nowy dom
TV-Show

Tragedia Mateusza z "Nasz nowy dom". Próbował popełnić samobójstwo i rzucił się pod pociąg

Przyjaciele Mateusza z "Nasz nowy dom" walczą o lepsze życie dla niego: "To jeszcze nie jest jego czas na odejście z tego świata".

Mateusz Szmajduch i Małgorzata Szmajduch wystąpili w 137. odcinku "Nasz nowy dom". Wychowania nastolatka podjęła się babcia. Ich historia wzruszyła Katarzynę Dowbor, która wraz z ekipą zdecydowała się pomóc i wyremontować im dom, aby mogli żyć w godnych warunkach. Historia nie ma jednak happy endu. Mateusz Szmajduch zmagał się z wieloma problemami, w skutek których targnął się na swoje życie. Skutkami tragicznej decyzji jest fakt, że chłopak stracił nogę pod kołami pociągu. Dziś walczy o powrót do sprawności a także wyjście z depresji. W sieci pojawiła się zbiórka na leczenie Mateusza z "Nasz nowy dom". 

Rusza nowy sezon "Nasz nowy dom"! Komu Katarzyna Dowbor i jej ekipa znów odmienią życie?

Mateusz z "Nasz nowy dom" próbował popełnić samobójstwo. Trwa zbiórka na leczenie chłopaka 

Każdy nowy sezon "Nasz nowy dom" wzrusza widzów do łez. Ekipa Katarzyny Dowbor robi, co w ich mocy by poprawić warunki życia bohaterów programu. Niestety w mediach pojawiły się smutne wieści na temat Mateusza Szmajducha, która trzy lata temu wziął udział w programie wraz z babcią. Wówczas miał niecałe 18 lat. 

Mateusz Szmajduch z Gliwic obecnie ma 21 lat i walczy o powrót do zdrowia po próbie samobójczej. Młody mężczyzna targnął się na swoje życie rzucając się pod pociąg, w skutek czego stracił nogę. Uczestnik "Nasz nowy dom" walczy również z depresją. Co działo się w rodzinie Mateusza po występie w show Polsatu? 

Chłopak miał już własny kąt, znalazł pracę jako konduktor, jednakże stosunki z babcią bardzo się pogorszyły  Mateusz się wyprowadził jednak los nie był mu przychylny, stracił pracę plus nieleczona depresja . Musiał wrócić do babci gdzie znów nie miał już swojego kąta. Nie wytrzymał presji i  posunął się do najbardziej tragicznego kroku chciał odebrać sobie życie w wyniku czego stracił nogę pod kołami pociągu.  To jeszcze nie jest jego czas na odejście z tego świata Mateusz dostał drugą szansę w życiu - czytamy o Mateuszu na zrzutce.pl, gdzie zorganizowano dla niego zbiórkę.

Mateusz z Nasz nowy dom próbował popełnić samobójstwo
Zrzutka.pl

Zobacz także: "Nasz nowy dom": Artur odchodzi z programu. Co się dzieje z kierownikiem budowy?

Na portalu zrzutka.pl pojawiła się zbiórka dla Mateusza z "Nasz nowy dom". Darczyńcom udało się zebrać już ponad 38 tysięcy na jego leczenie. 

Pomóżmy mu zacząć życie od nowa jest to bardzo fajny, dobry chłopak tylko bardzo zagubiony. Z tej racji że wychowywała go babcia nie miał od kogo czerpać właściwych wzorców nigdy tak naprawdę nie uśmiechało się do niego szczęście. Chłopak potrzebuje fachowej pomocy psychologicznej , terapii ,ale przede wszystkim własnego kąta środków na start nowego życia. Trochę czasu upłynie za nim będzie już mógł się poruszać na protezie i być może znaleźć zatrudnienie.  Ludziom dobrego serca serdecznie dziękujemy za każde wsparcie dla tego młodego człowieka.

Tragedia Mateusza z Nasz nowy dom
Zrzutka.pl

Zobacz także: Blanka Lipińska zadrwiła z "Nasz nowy dom" i Katarzyny Dowbor? Wymowne słowa gwiazdy

Ze strony zbiórki o Mateuszu z "Nasz nowy dom" dowiadujemy się, że był miłośnikiem siatkówki i grał w lokalnych drużynach. Sport ten był dla niego wielką pasją, jednak błąd młodości przekreślił jego sportową karierę. Przed wypadkiem pracował jako konduktor a także na stacji paliw. Wychowywał się w niepełnej rodzinie. Próbował pomóc babci. Zniszczony domek wyremontowała ekipa "Nasz nowy dom", jednak to okazało się niewystarczające, by odmienić jego życie... 

Katarzyna Dowbor pożegnała czworonożnego przyjaciela
TRICOLORS/East News

Nasz nowy dom - Katarzyna Dowbor z uczestnikami programu
Mat. prasowe
TV-Show
"Nasz nowy dom": Siedmioosobowa rodzina mieszka w tragicznych warunkach. Jak ekipie programu uda się zrobić remont w zaledwie 5 dni? [ZDJĘCIA]
Ekipa programu "Nasz nowy dom" stanie przed arcytrudnym zadaniem. Siedmioosobowa rodzina mieszka w fatalnych warunkach i nie stać ich na remont. Jak Katarzynie Dowbor i jej ekipie uda się zrobić remont w tak krótkim czasie?

Już w najbliższym odcinku programu "Nasz nowy dom" przeniesiemy się aż pod wschodnią granicę Polski do niewielkiej wsi Krzywowólka. To właśnie tutaj mieszka pani Anna z synami - dorosłym już Mateuszem i trzyletnim Adasiem oraz z córką Patrycją, zięciem i wnukami. Patrycja i jej mąż Andrzej są osobami niezaradnymi - nie mogą mieszkać samodzielnie i potrzebują pomocy w wychowaniu synków Adriana i Kubusia.  Dom, w którym mieszka siedmioosobowa rodzina jest w fatalnym stanie, a układ pomieszczeń sprawia, że nikt nie ma w nim miejsca dla siebie. Jak ekipie programu uda się zrobić remont w zaledwie pięć dni? Zobaczcie zdjęcia przed metamorfozą.  Zobacz także:  Nie żyje uczestniczka "Nasz nowy dom". Samotnie wychowywała córeczkę. Co się z nią stanie?  "Nasz nowy dom": Siedmioosobowa rodzina mieszka w ruinie. Pomóc może tylko Katarzyna Dowbor z ekipą Po śmierci męża, pani Anna została sama ze wszystkimi problemami. Na szczęście pomaga jej starszy syn, który aby zaopiekować się rodziną, zdecydował się przerwać naukę na wymarzonych studiach i zajął się gospodarstwem. Rodzina mieszka w fatalnych warunkach - drewniany dom jest pokryty niebezpiecznym eternitem, który przecieka. Choć dom jest dość duży, nikt tak naprawdę nie ma w nim własnego kąta. Dom ogrzewany jest przez piec kaflowy, który niestety nie daje wystarczającej ilości ciepła. Do tego jest nieszczelny, co stanowi poważne zagrożenie dla życia i zdrowia całej rodziny. Nieszczelne okna, mała zawilgocona łazienka, to kolejne problemy, z którymi będzie musiała się zmierzyć ekipa programu "Nasz nowy dom". Katarzyna Dowbor oczywiście zgodziła się pomóc rodzinie, choć przyznała, że będzie to niezwykle trudne zadanie. Prowadząca program "Nasz...

Katarzyna Dowbor o śmierci uczestnika Nasz Nowy Dom
East News
TV-Show
"Nasz nowy dom": Katarzyna Dowbor zobaczyła zrujnowany dom i odmówiła remontu! Takiego finału nie spodziewał się chyba nikt!
Dom bohaterów programu był w tak fatalnym stanie, że ekipa nie mogła nic zrobić. Nie uwierzycie, jakie rozwiązanie znalazła Katarzyna Dowbor!

Takiego zwrotu akcji w programie "Nasz nowy dom" chyba jeszcze nie było! W jednym z ostatnich odcinków hitu Polsatu doszło do naprawdę zaskakującej sytuacji. Katarzyna Dowbor, która przyjechała zobaczyć zrujnowany dom bohaterów powiedziała, że jej ekipa nie jest w stanie go wyremontować! Prowadząca "Nasz nowy dom" nie pozostawila jednak nikogo bez pomocy i wpadła na zaskakujący pomysł. Sprawdźcie, co wydarzyło się w programie i zobaczycie zdjęcia! Katarzyna Dowbor zaskoczyła w "Naszym nowym domu" Katarzyna Dowbor i jej ekipa już od kilku lat pomaga osobom potrzebującym i remontuje ich domy i mieszkania. Dzięki programowi "Nasz nowy dom" wiele rodzin mogło zapomnieć o problemach związanych  brakiem łazienki, wody czy ogrzewania. Ostatnio Katarzyna Dowbor odwiedziła pana Grzegorza, który po śmierci żony samotnie wychowuje syna Kubę.  Mama chłopca zmarła jakiś czas temu na raka płuc i od tego czasu pan Grzegorz jest jedynym opiekunem Kuby, a życie rodziny całkowicie się zmieniło. Pan Grzegorz stracił większość źródeł dochodu, a tymczasem stary drewniany dom, w którym mieszkali, z roku na rok wymagał coraz większych nakładów. Drobne naprawy, które pan Grzegorz był w stanie wykonać sam, już nie wystarczały. W końcu doszło do sytuacji, w której stan budynku zagrażał życiu domowników i cała rodzina musiała się wyprowadzić- czytamy na Facebooku. Niestety, szybko okazało się, że drewniany dom pana Grzegorza jest w okropnym stanie. Katarzyna Dowbor, która zazwyczaj przekazuje bohaterom radosne wiadomości, tym razem przyznała, że jej ekipa nie będzie w stanie wyremontować tak zrujnowanego domu... Prowadząca "Nasz nowy dom" nie pozostawiła jednak nikogo bez pomocy- szybko się okazało, że na podwórku stoi stara, murowana stodoła i...

Katarzyna Dowbor o śmierci uczestnika Nasz Nowy Dom
East News
TV-Show
"Nasz nowy dom": Córka uczestniczki zmarła na raka! Katarzyna Dowbor poruszona "Ja jestem przerażona..."
Katarzyna Dowbor była przerażona dramatyczną sytuacją pani Anny i jej wnuczki. Los mocno je doświadczył...

Katarzyna Dowbor  po programie nadal interesuje się losami jego uczestników. Niestety, nie wszystkie historie kończą się dobrze, a prowadząca pożegnała już kilka osób, które poznała w hitowym programie Polsatu. Okazuje się, że jedna z historii była dla prowadzącej szcególnie wstrząsająca. Chodzi o historię pani Ani z Łodzi, której córka zmarła na raka! Kobieta samotnie wychowuje wnuczkę Gabrysię, a warunki w jakich mieszkały zanim ekipa wyremontowała ich dom były przerażające. Katarzyna Dowbor z żalem przyznała, że tak złej sytuacji mieszkaniowej w " Nasz Nowy Dom " już dawno nie widziała. Córka uczestniczki "Nasz Nowy Dom" zmarła na raka!  Katarzyna Dowbor w programie "Nasz Nowy Dom" poznała dramatyczną historię pani Anny z Łodzi, którą ciężko doświadczył los. Niedługo po tym jak razem z mężem straciła źródło utrzymania, mężczyzna zmarł. Potem okazało się, że córka kobiety zachorowała na raka. Mimo młodego wieku zmarła na nowotwór żołądka, zostawiając córkę.  Okazało się, że to zaawansowany nowotwór żołądka. Szybko wszystko poszło. Okazało się, że są przerzuty do kości, szpiku kostnego. Nikomu nie życzę, by przeżył śmierć własnego dziecka – mówiła pani Anna, ciężko doświadczona przez życie.  Jak informuje serwis o2.pl dla prowadzącej była to jedna z najbardziej dramatycznych sytuacji w programie "Nasz Nowy Dom". Katarzyna Dowbor po tym, jak zapoznała się z tragicznymi warunkami, w jakich żyła babcia z wnuczką pomogła im zacząć nowe życie.  Ja jestem przerażona tym budynkiem - miejscem, w którym Wy musicie żyć i mieszkać. Takiego grzyba, jak siedem lat robimy ten program, nie widziałam. Te problemy z piecem,...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik