TVP "To był rok!"
Materiały prasowe

"To był rok!", nowy program rozrywkowy TVP to prawdziwa podróż w czasie! Już po pierwszym odcinku jesteśmy pewni, że to będzie prawdziwy hit stacji! 

Gośćmi premierowego odcinka byli Marek Piekarczyk - lider legendarnego zespołu TSA, który przyjął zaproszenie Anny Muchy oraz Wanda Kwietniewska - frontmanka grupy Wanda i Banda, która o zwycięstwo zawalczyła wraz z Antonim Królikowskim. Nie zabrakło zaciętej rywalizacji, wybuchów popcornu i pytań do młodej widowni, która tamte czasy pamięta tylko z opowiadań. 

Co działo się w pierwszy odcinku programu "To był rok!"?

Wehikuł czasu zabrał prowadzącą – Marzenę Rogalską oraz kapitanów i zaproszonych gości w podróż do roku 1980, kiedy cała Polska nuciła „Bananowy song”, „Najwięcej witaminy", „Jeszcze się tam żagiel bieli”, w Gdańsku rozwijała się "Solidarność", a nastolatkowie zaczytywali się w komiksach o Tytusie, Romku i A'Tomku.

Drużyny zmierzyły się w trzech głównych rundach, w których odpowiadały na pytania związane zarówno z popkulturą, modą, obyczajami, życiem codziennym, jak i polityką. Całość uzupełniły materiały wideo z archiwum TVP oraz zadania muzyczne

Dwójka kapitanów wraz z prowadzącą zaprezentowała miks muzycznych przebojów z roku 1980. Mogliśmy usłyszeć m.in. "Pszczółkę Maję" Zbigniewa Wodeckiego w wykonaniu Marzeny Rogalskiej, „Wszystko czego dziś chcę” Izabeli Trojanowskiej w interpretacji Anny Muchy, a także "Boskie Buenos" zespołu Manaam. Utwór zaśpiewała Agnieszka Włodarczyk, gość specjalny odcinka.

TVP
Materiały prasowe

To jednak nie koniec niespodzianek! W kolejnym zadaniu uczestnicy mieli do odgadnięcia postać, związaną z historycznym 1980. W studiu pojawił się lekkoatleta Władysław Kozakiewicz, który opowiedział o swoim legendarnym geście wykonanym podczas Igrzysk Olimpijskich w Moskwie, zdradzając przy okazji jego drugie, ukryte znaczenie!

Co jeszcze wydarzyło się w programie? Dlaczego Wanda z zespołem wystąpiła w Opolu w marynarskich strojach, z jakiego powodu Marek chował kartki żywnościowe do klasera, i w końcu - kto zdobył główną nagrodę, czyli statuetkę roku 1980? O tym możecie przekonać się sami! Pierwszy odcinek programu jest już dostępny na tobylrok.vod.tvp.pl!

A jeśli jesteście ciekawi, co wydarzy się w kolejnych odcinkach show, oglądajcie "To był rok!" w każdy piątek o 20:35 w TVP1! 

Materiał powstał we współpracy z TVP.

Antoni Królikowski i Wanda Kwietniewska
TVP "To był rok!"
Zagłosuj
Materiały prasowe
Anna Mucha i Marek Piekarczyk
TVP "To był rok!"
Zagłosuj
Materiały prasowe
Wyniki plebiscytu:
Antoni Królikowski i Wanda Kwietniewska...
Anna Mucha i Marek Piekarczyk...