Party Stories
Polskie filmy na Netfliksie
TV-Show

Oto najlepsze polskie filmy na Netflix! "Kler", "W lesie dziś nie zaśnie nikt", "Wołyń". Co oglądać w sieci? Ranking!

Polskie filmy na Netfliksie - ranking. Które zobaczyć? Kler, Wołyń, Bogowie - nowości na Netfliksie. Polskie filmy na Netflix 2020.

Z każdym miesiącem na platformie udostępnianych jest coraz więcej polskich produkcji. Stworzyliśmy dla Was listę najlepszych polskich filmów na Netflix, które zostały docenione zarówno przez krytyków, jak i publiczność. W rankingu znajdziecie między innymi takie produkcje jak "Bogowie" z Tomaszem Kotem oraz kilka filmów Wojciecha Smarzowskiego, w tym "Drogówka" czy "Wołyń".

"Obie kopnęły go w..." - Adama Zdrójkowskiego trochę poniosło, gdy opowiadał o nowych odcinkach Rodzinki.pl

Najlepsze polskie filmy na Netflix - co warto obejrzeć?

Poniżej znajdziecie listę polskich filmów na Netflix, które zdecydowanie warto zobaczyć. Jeśli lubicie polskie kino i jeszcze ich nie obejrzeliście, koniecznie musicie to nadrobić!

Bogowie (2014)

Tomasz Kot w swojej najlepszej roli jako legenda medycyny prof. Zbigniew Religa. To opowieść o człowieku, który podjął walkę z naturą i ograniczeniami, aby osiągnąć niezwykły cel - przeprowadzić pierwszy udany przeszczep serca w Polsce. Film pokazuje długą drogę poprzez niepewności, strach, pasmo porażek i przeszkód, które towarzyszą polskiemu geniuszowi w drodze do sukcesu.

Wołyń (2016)

Akcja filmu Wojciecha Smarzowskiego "Wołyń" rozpoczyna się wiosną 1939 roku w małej wsi, którą zamieszkują Polacy, Ukraińcy i Żydzi. Zosia Głowacka jest bez pamięci zakochana w swoim rówieśniku pochodzenia ukraińskiego Petrze. Jej ojciec ma jednak inne plany, chce ją wydać za bogatego wdowca z dwójką dzieci. Spokojne życie społeczności zupełnie się zmienia wraz z wybuchem II wojny światowej.

Ostatnia rodzina (2016)

Film biograficzny o polskim dziennikarzu muzycznym i prezenterze radiowym Tomaszu Beksińskim (Dawid Ogrodnik). Obraz pokazuje dramatyczną historię rodziny Beksińskich, nad którą, wydawać by się mogło, ciąży jakieś fatum. Film rozpoczyna się wyprowadzką Tomasza z domu rodzinnego i podjęciem przez niego pierwszej próby samobójczej. W obliczu wielu tragedii rodzina próbuje przejąć ponownie stery nad własnym życiem i odbudować relacje. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński (Andrzej Seweryn) w zupełności oddaje się sztuce, a jego syn rozpoczyna pracę w Polskim Radiu.

Drogówka (2013)

"Drogówka" to film o policjantach, których łączy nie tylko wspólna praca, ale również przyjaźń, wspólne interesy i pasja do szybkich samochodów. Życie policjantów odmienia się, gdy w tajemniczych okolicznościach ginie jeden z nich. O morderstwo zostaje oskarżony sierżant Ryszard Król, który próbuje oczyścić się z zarzutów i odkrywa daleko idącą korupcję i przestępcze powiązania.

Chce się żyć (2013)

W momencie, gdy Mateusz (Dawid Ogrodnik) przyszedł na świat, lekarze przestawili rodzicom straszną diagnozę - ich syn przez całe życie będzie funkcjonował jak "roślina". Rodzice nigdy nie pogodzili się z tą diagnozą, uważają, że ich syn jest w pełni sprawny intelektualnie. Sytuacja ich syna zupełnie się odmieni, kiedy trafi do specjalistycznego ośrodka, a na jego osobą zwróci uwagę lekarka, która prowadzi eksperymentalną terapię.

Katyń (2007)

Armia Radziecka wkracza do Polski. Kraj nieprzygotowany do walki na dwóch frontach ponosi klęskę. Film Andrzeja Wajdy ukazuje historie kobiet, które czekają na powrót najbliższych do domu oraz losy ich mężów, synów, braci i ojców, którzy zostali uwięzieni lub rozstrzelani przez NKWD. Wśród jeńców znalazło się kilkanaście tysięcy oficerów, a większość z nich nigdy nie wróciła do domu.

Kler (2018)

Film "Kler" opowiada historię trzech księży, których połączyła tragedia sprzed lat. W każdą rocznicę katastrofy spotykają się na zakrapianej alkoholem imprezie. Opowieść pokazuje ciemną stronę kościoła katolickiego i życia księży dalekiego od zasad kościelnych, gdzie życie w luksusie i nieformalne związki to codzienność. Fabuła ukazuje obraz cierpienia, bezsilności, dylematów moralnych i ludzkich tragedii. 

Polskie filmy na Netflix - co jeszcze warto obejrzeć?

W ostatnim czasie na Netflixie pojawiło się kilka nowych polskich filmów. Z pewnością należy zwrócić uwagę na pierwszy polski slasher z Julią Wieniawą i Wiktorią Gąsiewską "W lesie dziś nie zaśnie nikt", który kilka dni temu miał swoją premierę właśnie na tym serwisie. Ciekawą propozycją jest również komedia "7 uczuć" z Michałem Koterskim w roli głównej. Pojawiły się także produkcje, które od początku budziły duże kontrowersje i mieszane uczucia, takie jak "Botoks" czy "Proceder". Warto zapisać je na swojej liście do obejrzenia i wyrobić sobie własną opinię.

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Botoks - zdjęcia z filmu
TV-Show
Co oglądać na Netflix w marcu 2020? Polskie filmy na Netflixie
Sprawdźcie, co oglądać na Netflix w marcu 2020 roku. Zestawienie polskich filmów na Netflixie, które pojawią się w tym miesiącu - "Botoks", "Kler" i inne. Co warto obejrzeć?

Co oglądać na Netflix w marcu 2020 roku? Wybór jest naprawdę trudny, gdyż w tym miesiącu pojawi się wiele nowości. W najbliższym czasie w serwisie będziemy mogli obejrzeć kilka dość głośnych pozycji, na przykład "Kler" Smarzowskiego czy "Botoks" Vegi. Jeśli lubicie polskie filmy, koniecznie zajrzyjcie do naszego zestawienia. Polskie filmy na Netflixie - co oglądać na Netflix w marcu 2020? "Kler" - od 1 marca na Netflix "Kler" to najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego, który będziemy mogli obejrzeć na Netflixie już od 1 marca. To historia opowiadająca o trzech księżach, których życie dalekie jest od zasad moralnych i kościelnych. Wiele lat temu połączyła ich tajemnica. Spotkanie po latach sprawi, że losy bohaterów odmienią się na zawsze. Ekranizacja ukazuje obraz cierpienia, bezsilności, dylematów moralnych i ludzkich tragedii. Film zdobył 12 nagród, w tym trzy "Orły" i sześć "Złotych Lwów".  "7 uczuć" - od 1 marca na Netflix Nieszablonowa fabuła filmu "7 uczuć" opowiada o Adasiu Miauczyńskim, który powraca do swojej młodości, aby nauczyć się 7 podstawowych uczuć. Powrót do dzieciństwa prowadzi do wielu bardzo zabawnych, a niekiedy wręcz komicznych sytuacji. Szczególnie, że bohaterowie, mimo swoich dziecięcych umysłów, mają ciała dorosłych ludzi. Historia świetnie pokazuje czas dziecięcej niewinności, dostarczając zarówno łez śmiechu, jak i wzruszeń. Zobacz także: Premiery w lutym 2020 na Netflixie - najlepsze filmy i seriale. "Proceder" - od 18 marca na Netflix Historia sławnego polskiego rapera Tomasza Chady, który zginął tragicznie w niewyjaśnionych okolicznościach. Film pojawi się...

Kler plakat filmu
Mat. promocyjne
Newsy
"Kler" od dziś w kinach! Zobacz zwiastun filmu i pierwsze recenzje Korwin-Piotrowskiej i Raczka!
Wybierzecie się do kina?

  Już od dziś ( 28 września) do polskich kin trafi film " Kler " Wojciecha Smarzowskiego, twórcy takich filmów jak "Róża", "Wołyń" czy "Pod mocnym aniołem". Tym razem reżyser postanowił pokazać, jak wygląda życie księży katolickich w Polsce. Film podczas 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymał Nagrodę Publiczności, ale nie wszystkim podoba się fakt, że reżyser postanowił przyjrzeć się życiu księży. Pojawiły się pierwsze próby ocenzurowania filmu oraz krytykowania go jeszcze przed premierą kinową.    Zobacz:  "Kler" Smarzowskiego w kinach dopiero od jutra, ale w sieci pełno jest już MEMÓW!   Film "Kler" - dlaczego budzi kontrowersje? Film "Kler" opowiada o losach trzech księży katolickich, których połączyła tragedia sprzed lat. W każdą rocznicę katastrofy spotykają się, żeby uczcić fakt, że żyją. Nie robią tego jednak podczas wspólnej msza, a na zakrapianej alkoholem imprezie. Film pokazuje ciemną stronę polskich księży, którzy w wielu przypadkach pławią się w luksusie i żyją w nieformalnych związkach z kobietami albo mężczyznami. Przedstawienie takiego obrazu księży nie podoba się wielu środowiskom, które bojkotują film. Film „Kler” nie będzie wyświetlany w kinie Jantar w Ostrołęce. Powód? Nieznany, ale można się tylko domyślać, że komuś z zarządu kina nie spodobała się tematyka filmu. Podobnie, jak członkom zarządu Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, który apeluje, żeby nie oglądać filmu "Kler".    – Nie dajmy sobie wmówić, że powstało dla dobra polskiego Kościoła, jak tłumaczy Krzysztof Zanussi. Nie jest też żadną odpowiedzią na nurtujące nas pytania. Gdyby taki był zamysł twórców – od scenarzysty, przez reżysera do aktorów – stworzyli by obraz pokazujący prawdziwy problem współczesnej Europy – jej islamizację. Tylko – tego typu temat nie jest...

Grażyna Szapołowska o Klerze
Newsy
"Dosyć tego!" Szapołowska OSTRO o "Klerze"! Co jej się nie podoba?
Aktorka broni księży!

  "Kler" bije wszelkie rekordy! Przez 10 dni obejrzało go już ponad 2,5 miliona widzów, co daje mu pozycję lidera. Film Wojciecha Smarzowskiego wywołał dyskusję zanim jeszcze trafił do kin. Porusza on bowiem bardzo ważny temat kondycji polskiego kościoła katolickiego. Smarzowski wyznał w jednym z wywiadów, że bardzo chciał, aby jego dzieło zmieniło sposób patrzenia na księży.    - Ten film jest adresowany do katolików. Bardzo bym sobie życzył, żeby widzowie zadali sobie pytanie, czy nie są odpowiedzialni za to, co widzieli w kinie. Chciałbym, żeby wrócili na plebanie i zobaczyli w księdzu człowieka, a nie świętego - tłumaczył Wojciech Smarzowski na kanapie w "Dzień Dobry TVN".   Do tej pory sporo polskich gwiazd zachwalało "Kler" i zapewniało, że każdy powinien go obejrzeć. Teraz jednak pojawił się głos, który rzuca całkiem inne światło na całe zamieszanie wokół filmu Wojciecha Smarzowskiego. Grażyna Szapołowska w rozmowie z "Faktem" stwierdziła, że nie ma zamiaru wybierać się na "Kler" do kina.   - Mam ważniejsze sprawy na głowie i szczerze, to mam w nosie „Kler” (...). Nie lubię generalizowania i gadek, że wszyscy księża to pedofile i molestują dzieci. Nie jestem świętą i złamałam prawie każde przykazanie Boże, jestem też ostatnią osobą, którą można by nazwać moralizatorką, ale ten film mnie jakoś nie grzeje - stwierdza Grażyna Szapołowska.   Aktorka zaapelowała także do widzów o spokój i rozsądek "w temacie wylewania pomyj na wszystkich księży".    - To zwykła nagonka, a nagonki zatruwają mi powietrze, sprawiając, że nie mogę oddychać. Dosyć tego! - zakończyła swoją wypowiedź Grażyna Szapołowska.   A czy wy podzielacie zdanie aktorki? A może jesteście już po seansie "Kleru"? Zagłosujcie w naszej sondzie i dajcie nam znać!  ...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner