Party Stories
Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show

"Milionerzy": Weterani to inaczej stara...? Zobaczcie pytania i odpowiedzi z 241. odcinka

"Weterani to inaczej stara...?" - poznajcie odpowiedź na pytanie za 2 000 złotych. Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 241. odcinka programu "Milionerzy".

"Weterani to inaczej stara...?" To jedno z najtrudniejszych pytań 241. odcinka 5. sezonu programu "Milionerzy". Pokazywany dziś odcinek jest pełen emocji, a pytania stanowiły dla uczestników duże wyzwanie. Czy udało im się wyjść ze studia z duża wygraną?

Poznajcie najciekawsze pytania i odpowiedzi z 241. odcinka "Milionerów".

"Milionerzy": Filip Chajzer komentuje zwycięstwo Pani Marii! Czy sam znał odpowiedź na pytanie o milion?

Weterani to inaczej stara...? Pytanie za 2 tysiące zł

Jednym z uczestników dzisiejszego odcinka był Damian Pypeć, który bezbłędnie odpowiedział na pytanie dotyczące kinematografii. Od początku gra sprawiała mu wiele trudności. Trzecie pytanie za 2 tysiące złotych "Weterani to inaczej stara...?" okazało się dużym wyzwaniem.

Początkowo uczestnik obstawiał odpowiedź D, postanowił jednak poradzić się publiczności. Dzięki temu zmienił decyzję i udało wybrać prawidłowy wariant C.

"Weterani to inaczej stara...?"

A: miłość

B: nadzieja

C: wiara

D: rada 

Czego według Horacego miała użyć do popełnienia samobójstwa Kleopatra VII? Pytanie za 10 000 złotych

Ten odcinek nie był szczęśliwy dla Martyny Matysiak, studentki biotechnologii. Uczestniczka liczyła na dość dużą wygraną, dlatego nie skorzystała z koła ratunkowego do pytania za 10 tys. złotych. Już na początku odrzuciła dwie błędne odpowiedzi. Ostatecznie stwierdziła, że Kleopatra użyła do samobójstwa złotego sztyletu, co nie było prawdą. Prawidłowa okazała się odpowiedź D.

Czego według Horacego miała użyć do popełnienia samobójstwa Kleopatra VII?

A: tlenku węgla

B: jedwabnej szaty

C: złotego sztyletu

D: jadowitego węża 

Tak zwany suchy lód to zestalony...? Pytanie za 20 tysięcy złotych

Damianowi Pypeć również nie udało się dojść do ostatniego pytania. O dziwo, uczestnik po krótkim zastanowieniu stwierdził, że jest pewny swojej wiedzy. Obstawił, że suchy lód to zestalony azot. Nie była to jednak prawidłowa odpowiedź. Gdyby zaznaczył wariant D, gra toczyłaby się dalej.

Tak zwany suchy lód to zestalony...?

A: azot

B: tlenek wodoru

C: podtlenek węgla

D: dwutlenek węgla 

Zobacz także: "Milionerzy": Co nie jest sokiem trawiennym?

Czy znaliście wszystkie odpowiedzi z 241. odcinka programu "Milionerzy", emitowanego 9 kwietnia 2020 roku? Odpowiedzielibyście na pytanie "Weterani to inaczej stara...?"

Odcinki 5. sezonu programu "Milionerzy" możecie oglądać od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55 w stacji telewizyjnej TVN. Na stronie Party.pl codziennie znajdziecie relacje z powtarzanych odcinków "Milionerów" zawierającą najciekawsze pytania i prawidłowe odpowiedzi.

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Milionerzy - Hubert Urbański na planie show
TVN
TV-Show
"Milionerzy": Gdzie skonstruowano broń nazywaną pepeszą?
"Gdzie skonstruowano broń popularnie nazywaną pepeszą?" - odpowiedź na pytanie za 40 000 złotych! Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 258. odcinka programu "Milionerzy".

"Gdzie skonstruowano broń popularnie nazywaną pepeszą?" To pytanie pojawiło się w 258. odcinku, 5 sezonu programu "Milionerzy". Uczestnik nie znał prawidłowej odpowiedzi, lecz mógł liczyć na pomoc swojego taty. Czy podpowiedź okazała się poprawna? Poznacie najciekawsze pytania i odpowiedzi z dzisiejszego odcinka "Milionerów". Gdzie skonstruowano broń popularnie nazywaną pepeszą? Pytanie za 40 tys. złotych! Uczestnik od razu przyznał, iż nie zna odpowiedzi na to pytanie. Postawił skorzystać z koła ratunkowego "telefon do przyjaciela". Tata Pana Kamila Wieczorka niemal od razu udzielił odpowiedzi, przy czym zaznaczył, że nie jest w 100 procentach pewny. Mimo tego uczestnik zaznaczył wskazany wariant C i wygrał gwarantowane 40 000 złotych. Gdzie skonstruowano broń popularnie nazywaną pepeszą? A: w USA B: w Czechach C: w ZSRR D: w Chinach Prawidłowa odpowiedź: C. w ZSRR. PPSz-41 - Pistolet Pulemiot Szpagina, potocznie nazywany pepeszą lub pepeszką, to radziecki pistolet maszynowy. Skonstruowany został przez Gieorgija Szpagina, a następnie wprowadzony na uzbrojenie Armii Czerwonej w 1941 roku. Peszel to? Pytanie za 125 000 złotych! Większy problem pojawił się przy pytaniu za 125 000 złotych. Uczestnik ponownie nie znał prawidłowej odpowiedzi. Niestety do tego momentu gry wykorzystał wszystkie koła ratunkowe. Po długim zastanowieniu postanowił zrezygnować z gry i wyjść ze studia za kwotą 75 000 złotych. To była bardzo dobra decyzja! Okazało się bowiem, że uczestnik obstawiał błędny wariant odpowiedzi. Peszel to: A: zbiór danych ludzi i zawodów B: karbowana rura na kable C: jednostka przewozowa D: mięsne danie Prawidłowa odpowiedź: B. karbowana rura na kable. Peszel to...

Hubert Urbański Milionerzy
x-news
TV-Show
"Milionerzy": "Dycha" i "Co połączyłby tunel pod Cieśniną Beringa?" - najtrudniejsze pytania z odcinka! Znasz odpowiedź?
Co połączyłby tunel pod Cieśniną Beringa? Milionerzy - pytania z odcinka.

"Dycha..." czy " Co połączyłby tunel pod Cieśniną Beringa? " - które pytanie z 257. odcinka programu "Milionerzy" było trudniejsze? Uczestnik miał z nimi duży problem i musiał skorzystać z kół ratunkowych! Czy udało mu się udzielić prawidłowych odpowiedzi? Najciekawsze pytania i odpowiedzi z dzisiejszego odcinka "Milionerów". Co połączyłby tunel pod Cieśniną Beringa, którego budowa planowana jest od lat? Pytanie za 1000 złotych! Pytanie za 1000 złotych okazało się dla uczestnika dużym wyzwaniem. Już na początku uznał on prawidłową odpowiedź za błędną. Po chwili zastanowienia i pomocy ze strony przyjaciela udało mu się wybrać prawidłowy wariant! Co połączyłby tunel pod Cieśniną Beringa, którego budowa planowana jest od lat?  A: Rosję i Stany Zjednoczone B: Kanadę i Grenlandię C: Rosję i Szwecję D: Islandię i Norwegię  Prawidłowa odpowiedź: A. Rosję i Stany Zjednoczone. Cieśnina Beringa jest to cieśnina, która znajduje się między Azją a Ameryką Północną. Cieśnina łączy Morze Czukockie z Morzem Beringa, a na jej obszarze znajduje się granica między Rosją a USA. Dycha... Pytanie za 2000 złotych! Choć to pytanie może się wydawać dość łatwe, uczestnik miał duże wątpliwości. Mimo iż intuicja od początku podpowiadała mu poprawną odpowiedź, nie zdecydował się na podjęcie ryzyka. W ten sposób wykorzystał ostatnie koło ratunkowe 50:50, co okazało się zgubne w dalszym etapie gry. Jednak w tym pytaniu udało mu się zaznaczyć prawidłowy wariant. Dycha: A: ledwie dycha B: ma znak wodny C: ma dwie dysze D: "Lokomotywa" u Tuwima Prawidłowa odpowiedź: B. ma...

Hubert Urbański - Milionerzy
TV-Show
"Milionerzy": Do kogo Leonard Cohen w obronie więzionego studenta wysłał depeszę z biblijnym cytatem?
"Jaką chorobę pomaga zwalczać DDT znany w Polsce jako azotoks?" - poznaj odpowiedź na pytanie za 75 000 złotych. Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 246. odcinka programu "Milionerzy".

"Do kogo Leonard Cohen w obronie więzionego studenta wysłał depeszę z biblijnym cytatem "Oby Bóg zmiękczył serce faraona"?"  - takie pytanie pojawiło się w 246. odcinku 5. sezonu programu "Milionerzy".   Sprawdźcie, czy uczestnik odpowiedział prawidłowo i wygrał 75 000 złotych. Najciekawsze pytania i odpowiedzi z dzisiejszego 246. odcinka "Milionerów". Do kogo Leonard Cohen w obronie więzionego studenta wysłał depeszę z biblijnym cytatem "Oby Bóg zmiękczył serce faraona"? Pytanie za 75 000! Uczestnik Marcin Grochala z Torunia miał duże problemy z pytaniem za 75 000 złotych, które dotyczyło Leonarda Cohena. Pan Marcin przyznał, że bardzo podziwia tę postać, jednak nie zna odpowiedzi na to pytanie. Ponieważ miał już gwarantowane 40 000 złotych, postanowił dojść do prawidłowej odpowiedzi drogą dedukcji. Od razu odrzucił dwie warianty - A i B, analizując takie kwestie jak lata, w których żyły te osobistości. Uczestnik długo zastanawiał się nad odpowiedziami C i D i ostatecznie postawił na pierwszy z wariantów. Jego odpowiedź okazała się niestety nieprawidłowa. Do kogo Leonard Cohen w obronie więzionego studenta wysłał depeszę z biblijnym cytatem "Oby Bóg zmiękczył serce faraona"? A: do Józefa Piłsudskiego B: do Bolesława Bieruta C: do Władysława Gomułki D: do Wojciecha Jaruzelskiego Prawidłowa odpowiedź: D - Wojciecha Jaruzelskiego. Nutrikosmetyki - czym są i jak się je stosuje? Pytanie za 1000 złotych Druga uczestniczka dzisiejszego odcinka nie radziła sobie tak dobrze jak Pan Marcin. Już na początku gry pojawiły się problemy. Dużym wyzwaniem okazało się dla niej pytanie za zaledwie 1000 złotych. Aby na nie odpowiedzieć, musiała wykorzystać aż dwa koła...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner