Michał Grobelny w roli Arethy Franklin, Zosia Zborowska jako Coolio, Katarzyna Glinka w roli Elvisa Presleya
Materiały prasowe
1/12
Michał Grobelny w roli Arethy Franklin, Zosia Zborowska jako Coolio, Katarzyna Glinka w roli Elvisa Presleya
Materiały prasowe

Czwarty odcinek czwartej edycji Twoja Twarz Brzmi Znajomo za nami. Wygrała Zosia Zborowska rola Coolio.  Ale nie obyło się to bez walki o podium z Michałem KwiatkowskimJak do tego doszło? Przeczytajcie i obejrzyjcie naszą GALERIĘ ze wszystkimi metamorfozami z programu.

2/12
Michał Grobelny jako Arethy Franklin
Materiały prasowe

Pierwszy wystąpił Michał Grobelny w roli królowej soulu i rythm’n’bluesa Arethy Franklin. Michał miał podwójna motywację, bo jego dziewczyna Jagoda, zagroziła mu, że za złe wykonanie utworu… wyrzuci go z domu. Wokalista zaśpiewał „Respect”.

Jestem zachwycona, zachwycona – oceniła Michała Małgorzata Walewska. Wspaniale. To, że jesteś facetem dodało twojej Arecie kolorytu ciemnoskórego wykonawcy – dodała.

3/12
Zosia Zborowska jako Coolio
Materiały prasowe

Zosia Zborowska wcieliła się w Coolio. Wykonała „Gangsta’s Paradise”. 

Masz tak nuklearny ładunek talentu do transformacji i wielką siłę przekazu w tej postaci. A to jest naprawdę kultowy utwór, który myślę, że każdy z nas zna. Obojętnie jakiej muzyki słuchamy. Brawo Zosia! - chwaliła aktorkę Kasia Skrzynecka. I słusznie Coolio czyli Zofia Zborowska wygrała ten odcinek Twoja Twarz Brzmi Znajomo.

4/12
Katarzyna Glinka jako Elvis Presley
Materiały prasowe

Elvis żyje? i jest nim Katarzyna Glinka. Zaśpiewała kultowy „Jail House Rock”.

Kasiu, oczarowałaś mnie całą stylizacją, ponieważ fenomenalnie oddało to nastrój tamtych czasów, a ja przede wszystkim jestem fanem tej piosenki, więc nie potrafię powiedzieć złego słowa – mówił DJ Adamus.

5/12
Bartek Kasprzykowski jako Danuta Rinn
Materiały prasowe

Bartek Kasprzykowski przeistoczył się w Danutę Rinn w piosence „Tyle wdzięku”.  Widzieliście już to Kasprzykowskiego czy Bilgun w roli Rinn Wideo? :)

Ja myślę, że to wykonanie przyszło ci dość łatwo, dlatego, że miałeś bardzo wiele danych. Jesteś po prostu łudząco podobny do pani Danusi Rinn i niewiele było trzeba – śmiał się Paweł Królikowski. – To jest po prostu kunszt wokalny i aktorski. Dziękuję – dodał.

6/12
Krzysztof Respondek jako Rysiek Riedel
materiały prasowe

Krzysztof Respondek jako Rysiek Riedl. Zaśpiewał „Czerwony jak cegła”.

Dzisiaj przede wszystkim oddałeś mu pokłon feelingiem. Już nie chodzi o barwę, ale ten feeling, w którym ślizgał się po nutach. Kiedy potrafił jednocześnie być obok i w głębi tej kompozycji. To mi się najbardziej podobało – chwalił Krzysztofa DJ Adamus.

7/12
Natalia Schroeder jako Paweł Stasiak w bialej marynarce
materiały prasowe

Natalia Szroeder stała się Pawłem Stasiakiem, liderem legendarnej grupy Papa Dance w kultowym przeboju „Nasz Disneyland”.

To było naprawdę znakomite. (…) Miałaś bardzo podobne ruchy, do tych które ja robiłem w roku 1988. To było na festiwalu w Opolu. W takim samym fraku i z taką samą różą (…). Było mi szalenie miło to widzieć. Jestem naprawdę wzruszony – mówił Paweł Stasiak, który na chwilę został jurorem, zajmując miejsce DJ Adamusa.

8/12
Michał Kwiatkowski Mick Jagger w białej marynarce
materiały prasowe

Michał Kwiatkowski zmierzył się z kolejną legendą Mickiem Jaggerem w hicie „Angie”. 

Myślę, że to jedno z twoich najlepszych wykonań Michał, naprawdę. Cieszę się przeogromnie, że trafiłeś tę piosenkę – komplementowała Michała Kasia Skrzynecka.

9/12
Monika Dryl jako Nergal w skorach
materiały prasowe

Monika Dryl wylosowała postać Adama Darskiego „Nergala”, lidera grupy „Behemoth”. Wykonała utwór „Lucifer”

To jest bluźnierstwem, co mówię w tej chwili, bardzo dobrze wokalnie. Jest to przejmujące i przerażające (…). Na początku brakowało mi kontaktu z postacią z punktu psychologicznego, bo właśnie za bardzo byłaś skupiona na śpiewaniu. Ale straszne to było – gratuluję – mówiła Małgorzata Walewska.

10/12
Maciej Dowbor i Piotr Gąsowski jako Golec Uorkiestra
materiały prasowe

Był też występ braci Golec w utworze „Ściernisco”. Piosenkę wykonali Maciej Dowbor i Piotr Gąsowski.

11/12
Paweł Królikowski, Katarzyna Skrzynecka, DJ Adamus, Małgorzata Walewska
materiały prasowe

Szacowne grono jury z czwartego odcinka "Twoja Twarz Brzmi Znajomo".

12/12
Zosia Zborowska jako Coolio
Materiały prasowe

Wszystkie dziesiątki od jury zgarnęła Zosia Zborowska. Jednak w głosowaniu uczestników dogonił ją Michał Kwiatkowski – oboje uzyskali po 45 punktów. Pierwszy w historii remis wybrała jednak Zosia, zgarniając najwięcej punktów jurorskich.

Nagrodę przekazała Fundacji „Krok po kroku” na leczenie Maksa Gudańca.

 

A już za tydzień usłyszmy: Janusza Laskowskowi, Shakirę, Cab Calloway, Whitney Houston, Sławomira Świerzyńskiego, Barbarę Streisand, Willa Smitha i  Scooter.