Kto wygrał w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"
M. Zawada

Za nami szósty odcinek programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” - na scenie pojawiły się takie gwiazdy jak Gwen Stefani, Tom Jones czy Bono! Który z uczestników wygrał, a kto otarł się dosłownie o włos o zwycięstwo? Zobaczcie galerię ze wszystkimi metamorfozami, wyniki oraz opinie jurorów. Zaskoczeni?

Zobacz także: Ela Romanowska znów przeszła samą siebie! W kogo wcieli się tym razem w "TTBZ"? Zobacz przedpremierowy fragment

1/8
Staszek Karpiel Bułecka jako Marylin Manson w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"
M. Zawada

W sobotni wieczór pierwszy na scenie w jako Marylin Manson pojawił się Staszek Karpiel-Bułecka. Wykonał piosenkę „Tainted Love”. Jurorzy oklaskiwali jego występ na stojąco.

Nic nieprzerysowane, nic za dużo, była to rewelacyjna twoja kreacja aktorska i fantastycznie zrobiony wokal Marylina Mansona – chwaliła Staszka Kasia Skrzynecka

2/8
Antek Smykiewicz jako János Kóbor w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"
M. Zawada

Antek Smykiewicz stał się Janosem Koborem z zespołu Omega, zespołu niezwykle popularnego na Węgrzech a na świecie znanego z utworu „Gyongyhaju lany”, czyli „Dziewczyna o perłowych włosach”. I to właśnie ten hit zaśpiewa wokalista.

To było świetne, bardzo ciekawie się to oglądało – powiedział Kacper Kuszewski. 

3/8
Ela Romanowska jako Urszula Sipińska w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"
M. Zawada

Ela Romanowska wcieliła się w Urszulę Sipińską w piosence „Mam cudownych rodziców”.

 Uchwyciłaś  wszystkie sposoby wchodzenia na dźwięk, subtelność wymawiania słów, no naprawdę pięknie to zrobiłaś Ela. Jestem zachwycona – powiedziała Małgorzata Walewska

4/8
Kamil Pawelski jako Tom Jones w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"
M. Zawada

Kamil Pawelski przeistoczył się w Toma Jonesa w „She’s a Lady”. Zdecydowanie podbił serca kobiecej części jury - dostał owacje na stojąco.

Doścignąć Toma Jonesa wokalnie jest prawie niemożliwe. To jest taki dar wokalny, on cały rezonuje. I tobie się to w znacznym stopniu udało – mówił Paweł Królikowski

 

5/8
Kazimierz Mazur jako Piotr Szczepanik w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"
M. Zawada

Kazik Mazur zamienił się w Piotra Szczepanika, zaśpiewał utwór „Kochać”.

Kaziu przepięknie odegrana postać – jesteś kolejnym tutaj perfekcjonistą (…) i nastrój, klimat piosenki, brawo – stwierdziła Kasia Skrzynecka.

6/8
Marta Wiejak jako Gwen Stefani w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"
M. Zawada

Marta Wiejak stała się Gwen Stefani w przeboju „Don’t Speak”.

Nieprawdopodobna precyzja w odwzorowaniu najdrobniejszych niuansów w wokalnej linii, barwa jest dokładnie taka jak powinna być. Świetny występ – ocenił Kacper Kuszewski.

7/8
Iga Kreft jako Alphaville w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"
M. Zawada

Iga Krefft wcieliła się w Mariana Golda z zespołu Alphaville. Zaśpiewała „Forever Young”.

Bardzo przekonujący występ. Taki z twojego młodego serduszka szczerze bijący mocno pięknym dźwiękiem – powiedział Paweł Królikowski.

8/8
Kasia Dąbrowska jako Bono w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"
M. Zawada

Na koniec Katarzyna Dąbrowska przeistoczyła się w Bono. Wykonała „I Still Haven’t Found What I’m Looking For”.

 Tutaj za jasna była ta barwa dla mnie (…). Znakomicie wyglądasz i twój sposób chodzenia. Wchodzisz jak w masło w te postaci – stwierdziła Małgorzata Walewska.

WYNIKI!

Jurorzy nie byli jednogłośni. Kacper Kuszewski i Kasia Skrzynecka najwyższą notę przyznali Idze Krefft, Paweł Królikowski – Marcie Wiejak a Małgorzata Walewska – Kamilowi Pawelskiemu. Tym samym Iga zgromadziła 33 punkty, Marta Wiejak 30 a Kamil Pawelski 23. Zwyciężczynią odcinka po głosowaniu uczestników została Iga Krefft, choć do końca nie było pewne, kto wygra. Szansę mieli Marta Wiejak, Iga Krefft i nieoczekiwanie Staszek Karpiel – Bułecka. Zdecydował głos Katarzyny Dąbrowskiej przyznany właśnie Idze. Nagrodę, czek na 10 tysięcy złotych przekazała podopiecznej Fundacji Dobro Powraca, która pomaga ludziom chorym na SM.

 

A w kolejnym odcinku:

Kazik Mazur - Janusz Gniatkowski,

Ela Romanowska – Caro Emerald,

Katarzyna Dąbrowska – Shakira,

Antek Smykiewicz – Nicolas Reyes (Gipsy Kings),

Kamil Pawelski – Juanes,

Marta Wiejak – Camila Cabello,

Staszek Karpiel – Bułecka – Alvaro Soler,

Iga Krefft – Compay Segundo (Buena Vista Social Club).

 

Zobacz także: Nie lubi disco polo i nie chodzi na kompromisy! Iga Krefft realizuje właśnie nowy plan

Więcej na temat Twoja Twarz Brzmi Znajomo