Staszek Karpiel Bułecka jako Atrakcyjny Kazimierz Iga Krefft jako Axel Rose Elżbieta Romanowska jako Violetta Villas Katarzyna Dąbrowska jako Janis Joplin Kamil Pawelski w Twoja Twarz Brzmi Znajomo
Kazimierz Mazur jako Halina Frąckowiak
M. Zawada

Za nami drugi odcinek show "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"! W pierwszym bezkonkurencyjna okazała się Kasia Dąbrowska, a kto tym razem sięgnął po czek na 10 tysięcy złotych? Rywalizacja była zacięta, a na scenie zobaczyliśmy takie gwiazdy jak Violettę Villas, Nicki Minaj czy Halinę Frąckowiak. Zobaczcie relację z show, zdjęcia z metamorfozami i poznajcie zwycięzcę!


Zaskoczeni?

1/8
Staszek Karpiel Bułecka jako Atrakcyjny Kazimierz
M. Zawada

W drugim odcinku Staszek Karpiel – Bułecka wcielił się w atrakcyjnego Kazimierza, czyli Jacka Bryndala w piosence „Jako mąż i nie mąż”, do której słowa napisał Rafał Bryndal.

– Ręce mi drżą, bo wspaniałe wspomnienia wróciły do mnie. Ja się tak ucieszyłem, że mogę wziąć udział skromny w tym programie, że nawet na dnie szafy, gdzieś w domu znalazłem marynarkę, która ćwierć wieku temu brała udział w teledysku do tej piosenki – wzruszył się Atrakcyjny Kazimierz, który po występie pojawił się na scenie.

– Cały show, który zrobiłeś tutaj na scenie był wiarygodny i świetnie zrobiony naprawdę fantastycznie. Uwierzyłam w pełni – mówiła Kasia Skrzynecka. 

2/8
Iga Krefft jako Axel Rose
M. Zawada

Iga Krefft przemieniła się w Axla Rose z czasów Guns 'n’Roses, wokalistę o niezwykle charakterystycznym głosie. Zaśpiewała „November Rain”.

– Jestem pełna podziwu, że tak konsekwentnie udało Ci się utrzymać tę chrypę. Jak ja robię coś takiego to natychmiast kaszlę (…). Nie było momentu, kiedy można było pomyśleć, że to jest głos kobiety. Piękny występ – chwaliła Igę Małgorzata Walewska.

3/8
Elżbieta Romanowska jako Violetta Villas
M. Zawada

Ela Romanowska przeistoczyła się w Violettę Villas w utworze „Dla ciebie miły”.

– Ta Violetta tu na chwilę była i to jest najbardziej fantastyczne (…). Czułem, że twoje serce bije w tej chwili dla niej – powiedział Paweł Królikowski.

4/8
Katarzyna Dąbrowska jako Janis Joplin
M. Zawada

Kasia Dąbrowska stała się Janis Joplin i wykonała „Summertime”.

– Byłaś takim żywiołem jakim ona była. Czyli udało ci się uchwycić coś, co jest tak naprawdę najtrudniejsze. Uchwycić tego wolnego, dzikiego ducha, który miał coś do wykrzyczenia do mikrofonu i robił to najpiękniej jak umiał – podsumował Kacper Kuszewski.

 

5/8
Kamil Pawelski w Twoja Twarz Brzmi Znajomo
Fot. M. Zawada

Kamil Pawelski wylosował w pierwszym odcinku Seala i hit „Crazy”.

– Ta twoja robota zafascynowała mnie. Słuchałem cię z taką rozkoszą od pierwszego dźwięku. Aksamitny, śliwkowo-ciepły, karmelowy głos, po prostu tak uwodzący. Super – komplementował Kamila Paweł Królikowski.

6/8
Kazimierz Mazur jako Halina Frąckowiak
M. Zawada

Kazik Mazur wcielił się w Halinę Frąckowiak. Wykonał hit „Papierowy księżyc”.

– Muszę powiedzieć, że jestem pod ogromnym wrażeniem, no jak dwie krople wody. Ale pięknie wokalnie, wszystkie gesty charakterystyczne, nóżka nawet – mówiła prawdziwa Halina Frąckowiak.

– Piękną kobietą jesteś i jesteś podobny do pani Haliny (…) Barwa głosu była wspaniale dopasowana do oryginału. Jestem zachwycona – oceniła Małgorzata Walewska.

7/8
Nicki Minaj w Twoja Twarz Brzmi Znajomo
M. Zawada

Marta Wiejak przeszła metamorfozę w Nicki Minaj i zaśpiewała „Turn me on”.

– Brzmiałaś na scenie jeszcze bardziej jak Nicki Minaj, niż sama Nicki Minaj na tamtej scenie w tamtym klipie. Super – powiedziała Kasia Skrzynecka

8/8
Antek Smykiewicz jako Anastacia
M. Zawada

Na sam koniec wystąpił Antek Smykiewicz jako Anastacia z piosenką „Left Outside Alone”.

– Widzieliśmy wszyscy i słyszeliśmy, że ładnie śpiewasz i że ci to wszystko wychodzi. Ale jesteś kawał faceta, a tamta jest drobna mała pani i nic z tego nie zrobisz – mówił ze śmiechem Paweł Królikowski.

WYNIKI

Jurorzy nie byli jednomyślni. Dwie dziesiątki otrzymał Kazik Mazur, a po jednej Katarzyna Dąbrowska i Marta Wiejak. Podium prezentowało się następująco: Kazik Mazur, Marta Wiejak i Katarzyna Dąbrowska. Uczestnicy zdecydowali, że zwyciężczynią odcinka z 13 punktową przewagą nad Kazikiem zostaje Marta Wiejak (51 pkt). Czek na 10 tysięcy złotych przekazała hospicjum im. Świętej Matki Teresy w Puławach.

W następnym odcinku:

Staszek Karpiel Bułecka - Ben E.King 
Antek Smykiewicz – David Draiman (Disturbed)
Iga Krefft  - Selena Gomez
Ela Romanowska – Missy Elliott
Kamil Pawelski – Ryszard Rynkowski 
Katarzyna Dąbrowska – Annie Lennox 
Kazik Mazur – Zenon Martyniuk (Akcent) 
Marta Wiejak – Sylwia Grzeszczak

 

Zobacz także: Zobaczcie, jak wyglądała metamorfoza Elżbiety Romanowskiej w Krzysztofa Cugowskiego!

Więcej na temat Twoja Twarz Brzmi Znajomo