Grażyna Torbicka zastąpi Annę Wendzikowską w TVN?
ONS

A jednak! Grażyna Torbicka po 31 latach pracy odchodzi z TVP! Mamy oświadczenie

Grażyna Torbicka zastąpi Annę Wendzikowską w TVN?
ONS

Grażyna Torbicka odchodzi z Telewizji Publicznej! Dziennikarka potwierdziła wcześniejsze doniesienia mediów o zakończeniu współpracy z TVP i po 31 latach pracy żegna się ze widzami. Grażyna Torbicka na Facebooku zamieściła wpis, w którym tłumaczy dlaczego podjęła decyzję o odejściu z pracy w telewizyjnej Dwójce.

Po 31 latach pracy w Programie 2 TVP poczułam, że to dobry moment by spojrzeć na świat z innej perspektywy. Przez 20 lat realizując, wraz z moim zespołem, magazyn filmowy Kocham Kino gościliśmy w naszym programie wspaniałych twórców i ich dzieła, starając się obiektywnie prezentować wszystkie trendy i osiągnięcia polskiego i światowego kina (...) Dziękuję, że byliście z nami, dziękuję za wszystkie sugestie i inspiracje. Sztuka filmowa to moja pasja, której nie porzucam. Telewizja Polska - Program 2 to miejsce, w którym rozwijała się moja droga zawodowa. Zostawiam tam znaczną część mojego dorobku twórczego i mojego życia, dlatego nie wykluczam w przyszłości współpracy z TVP w obszarach, w których będę mogła wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie w propagowaniu sztuki i kultury - napisała na profilu swojego programu "Kocham Kino".

Była już gwiazda TVP nie zdradziła jednak, czy i ewentualnie kiedy zobaczymy ją w stacji TVN. O transferze Grażyny Torbickiej do TVN mówi się już od kilku tygodni. Według prasowych informacji, Edward Miszczak od wielu lat zabiegał o współpracę z cenioną dziennikarką. Czy dyrektor programowy TVN wreszcie przekonał Grażynę Torbicką i już wkrótce zobaczymy ją w nowym programie? Odejście Torbickiej jest szeroko komentowane przez dziennikarzy innych stacji - jej odejście skomentowali m.in. Kuba Wojewódzki i Agnieszka Szulim.

 

Warto przypomnieć, że  pod koniec 2014 roku Grażyna Torbicka w rozmowie z jednym z tygodników przyznała, że Mariusz Walter tworząc stację TVN zaproponował jej współpracę. Dziennikarka wówczas odmówiła tłumacząc, że w stacji komercyjnej jest za mało miejsca na programy kulturalne. Ciekawe, czy po kilku latach zmieniła zdanie...

 

Zobacz także: Grażyna Torbicka w "dresach" i sportowych butach! Jak ikona telewizji wygląda na co dzień?

 

Grażyna Torbicka zamieściła oświadczenie na Facebooku.

Dziennikarka odchodzi z TVP.

Więcej na temat Grażyna Torbicka
Przeładuj

Czy Asia ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" żałuje udziału w programie?

zobacz 01:04