Zima - strona 2

grupa przyjaciół z zimnymi ogniami nad wodą
narty
zima

Wyjazd w Sylwestra – pomysły na niezapomnianą noc sylwestrową w kraju i za granicą

Sylwester jest okazją do zorganizowania niezapomnianych wyjazdów z najbliższymi osobami. Ciekawą propozycją jest udział w miejskich imprezach „pod chmurką”, gdzie najczęstszą atrakcją są występy znanych wokalistów. Wyjątkową noc sylwestrową spędzi się w polskich lub zagranicznych górach.
Natalia Szubiela
ośnieżona nadmorska plaża w zimie
narty
zima

Wyjazd na Boże Narodzenie – atrakcyjne święta w górach i nad morzem. Gdzie jeszcze warto pojechać?

Rodzinny wyjazd na Boże Narodzenie w górach można wzbogacić o rozmaite atrakcje. Wśród nich znajduje się np. kulig, kolędowanie z góralskimi muzykantami, próbowanie regionalnych potraw, jazda na sankach i spacery w zimowej scenerii. W okresie świąt warto odwiedzić również Kraków oraz miejscowości nadmorskie.
Natalia Szubiela
nuty i gałązki ze stroika
ozdoby choinkowe
ozdoby świąteczne
zima

Zwyczaj kolędowania – jakie ma znaczenie? Historia kolędowania i najstarsze kolędy

Historia kolędowania w Polsce, czyli śpiewania pieśni bożonarodzeniowych, jest bardzo długa. Wspólne śpiewanie przy rodzinnym stole niesie radość oraz poczucie bliskości i jedności. Jedną z najstarszych kolęd jest „Anioł pasterzom mówił”, a największą popularność zdobyła „Cicha noc” przetłumaczona na setki języków.
Natalia Szubiela
Jak wybrać sanki dla dziecka?
opieka nad dzieckiem
zabawki
zima

Sanki dziecięce drewniane i plastikowe: jak wybrać? Bezpieczne zjeżdżanie na sankach

Sanki dla dzieci mogą służyć jako środek transportu podczas spacerów lub przyrząd do zabawy podczas zjeżdżania z górki. Wybór sanek drewnianych czy plastikowych powinien być podyktowany wiekiem dziecka i jego potrzebami. Zjeżdżanie na sankach wymaga zachowania ostrożności.
Anna Harasymiuk
mężczyzna i kobieta trzymający się za ręce na lodowisku
sport
trening
treningi

Łyżwy – sport dla dzieci i dorosłych. Dla kogo wskazana jest nauka jazdy na łyżwach?

Jazda na łyżwach, oprócz dobrej zabawy, daje wiele zdrowotnych korzyści. Uprawianie łyżwiarstwa poprawia elastyczność stawów, wzmacnia mięśnie nóg, a także pobudza do bardziej efektywnej pracy układ sercowo-naczyniowy.
Magdalena Bytys
Auto w myjni.
akcesoria
zima
Dom

Mycie auta zimą: polerowanie samochodu, woskowanie auta

Mycie samochodu zimą jest potrzebne, aby usunąć sól z karoserii, podwozia i szyb. Można zrobić to ręcznie lub oddać pojazd do profesjonalnej myjni. Dobrze też zadbać o wosk, którym można polerować i zakonserwować samochód. Polerowanie karoserii sprawia, że pojazd ma ładny wygląd, dobrze pielęgnowany lakier, a brud trudniej się osadza na masce.
Tomasz Delmaczyński
Kobiece stopy w płatkach róż.
pielęgnacja
fryzury
zima

Domowa pielęgnacja stóp zimą i wiosną w 4 krokach: pedicure, złuszczanie, nawilżanie, profilaktyka

Zimą i wiosną stopy mają tendencję do przesuszania. Ich pielęgnacja polega przede wszystkim na nawilżaniu skóry. Innym, ważnym zabiegiem jest złuszczanie zrogowaciałego naskórka i systematycznie wykonywany pedicure.
Joanna Jędrzejczyk
Osoba jeździ na rowerze na śniegu.
odchudzanie
moda
sport

Jak bezpiecznie jeździć na rowerze zimą

Jazda rowerem zimą jest bezpieczna, jeżeli rowerzysta dostosuje się do kilku podstawowych zasad. Jedną z nich jest zadbanie o prawidłowy ubiór, założenie czapki, rękawiczek, a także odpowiedniego obuwia. W celu uniknięcia poślizgu, warto wyposażyć rower w specjalne zimowe opony. Niezbędne jest też sprawne oświetlenie.
Natalia Szubiela
Rodzina: ojciec, matka i syn oglądają widoki w Grecji
moda
obuwie
zima

Zimowe wakacje w podzwrotnikowym klimacie – jak się przygotować na zimowy wyjazd do Grecji

Wyjazd zimą do Grecji to odpowiedni pomysł przede wszystkim dla tych osób, które wybierają się do niej w celach krajoznawczych. Klimat Grecji jest łagodniejszy niż klimat Polski, dlatego jesienią i zimą pogoda sprzyja tam zwiedzaniu. Ci, którzy lubią leżeć na plaży, powinni jednak poczekać do lata.
Anna Cholewa
Bieganie zimą
sport
trening
zima

Bieganie latem, zimą i w deszczu – trudne warunki to nie przeszkoda

Do biegania latem, zimą i w deszczu trzeba mieć odzież termoaktywną i buty zapewniające nodze komfort pod względem temperatury. Latem lepiej wybrać przewiewne obuwie, zimą – grubsze i z dużym bieżnikiem, a do biegania w deszczu założyć buty, których nie szkoda zniszczyć.
Anna Harasymiuk
rodzaje warzyw
odchudzanie
warzywa
zdrowe produkty

Warzywa zdrowe przez cały rok – jakie warzywa jeść zimą?

Choć większość warzyw można kupić w sklepach niezależnie od pory roku, niektóre z nich, aby mogły przetrwać zimę, muszą być konserwowane za pomocą substancji chemicznych. Również ich uprawa poza sezonem wymaga stosowania sztucznych nawozów. Z tego powodu odradza się na ogół kupowanie w zimie pomidorów, ogórków, sałaty i rzodkiewki. Na sklepach i targowiskach można jednak dostać warzywa, do których przechowywania wystarczają warunki panujące w chłodni, dzięki temu bez obaw można jeść je zimą.
Anna Cholewa
Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner