Meghan Markle - aktorka, księżna Sussexu i działaczka społeczna - strona 3

Meghan Markle to amerykańska aktorka filmowa i serialowa, a od 2018 roku członkini brytyjskiej rodziny królewskiej. Prywatnie jest szczęśliwą mamą dwójki dzieci - Archiego i Lilibeth. Karierę aktorską rozpoczęła w 2002 roku w serialu "Szpital miejski". Ostatnim serialem z udziałem Meghan Markle był "W garniturach", w którym to zagrała jedną z głównych ról.Imię: Rachel Meghan

Nazwisko: Markle

Nazwisko panieńskie: Markle

Pseudonim: brak

Wzrost: 168 cm

Data urodzenia: 04.08.1981 r.

Znak zodiaku: Lew

Zawód: aktorka, działaczka społeczna, członkini brytyjskiej rodziny królewskiej jako żona księcia Sussexu Henryka (od 2018 r.)

Osoby - związki:Trevor Engelson (małżeństwo od 2011 do 2013 r.)Cory Vitiello (para od 2014 do 2016 r.)Henryk, książę Sussexu (para od 2016 r., małżeństwo od 2018 r.)

Rodzice: terapeutka i instruktorka jogi Doria Loyce Ragland, operator filmowy Thomas Wayne Markle

Dzieci: Archie Mountbatten-Windsor (ur. 2019), Lilibet Mountbatten-Windsor (ur. 2021)

Rodzeństwo: Thomas Markle Jr., Samantha Grant

BIO: Meghan Markle, a właściwie Rachel Meghan Markle, to amerykańska aktorka i działaczka społeczna, która w 2018 roku przyjęła tytuł księżnej Sussex, hrabiny Dumbarton, baronowej Kilkeel w związku z małżeństwem z księciem Sussexu, Henrykiem. Na początku 2020 roku wraz ze swoim małżonkiem postanowiła jednak odejść z brytyjskiego dworu, w związku z czym przestano nazywać parę Ich Królewskimi Wysokościami. W 2020 roku małżeństwo przeprowadziło się do Los Angeles, czyli rodzinnego miasta Meghan Markle. Aktorka jest córką znanego operatora filmowego Alvina Raglanda oraz terapeutki i instruktorki jogi Jeanette Arnold. Ma przyrodnie rodzeństwo - siostrę Samanthę Grant i brata Thomasa Markle. Studiowała stosunki międzynarodowe i historię teatru na Northwestern University w Evanston. Pracowała w amerykańskiej ambasadzie w Buenos Aires, tworzyła zaproszenia ślubne, ale od najmłodszych lat pragnęła zająć się aktorstwem. Debiut Meghan przypada na 2002 rok, kiedy to wystąpiła w serialu "Szpital miejski". Na wielkim ekranie po raz pierwszy zaprezentowała się w filmie "Zupełnie jak miłość" z 2005 roku, gdzie wystąpiła obok Ashtona Kutchera. Pojawiła się również w serialach: "CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku", "CSI: Kryminalne zagadki Miami", "90210", "Bez śladu" oraz "W garniturach", a także w dramacie "Twój na zawsze" czy filmie fabularnym "Szefowie wrogowie". Z obecnym mężem spotykała się w tajemnicy przed całym światem. W listopadzie 2016 roku Pałac Kensington oficjalnie potwierdził ich związek i zaapelował o zaprzestanie prześladowania Meghan Markle. W 2020 roku małżonkowie zrezygnowali z pełnienia wyższej funkcji w rodzinie królewskiej oraz tytułu księżnej Sussexu i księcia Sussexu. Meghan i Henryk wraz z dwójką swoich pociech prowadzą obecnie szczęśliwe życie w Los Angeles.

Znana z: filmu "Zupełnie jak miłość" (2005) oraz serialu "W garniturach" (2011-2018), a także małżeństwa z księciem Henrykiem z Walii, z którym doczekała się dwójki dzieci: Archiego Mountbatten-Windsor i Lilibet Mountbatten-Windsor. Meghan Markle jest również aktywną działaczką charytatywną. Jej działalność związana jest głównie z walką o prawa kobiet, a także ochroną środowiska. Warto wspomnieć, że Meghan walczyła o prawa kobiet już jako kilkunastoletnia dziewczynka. Po obejrzeniu reklamy płynu do mycia naczyń z hasłem: "Kobiety w całej Ameryce walczą z tłustymi garnkami i patelniami" wystosowała pismo do Hillary Clinton i programu młodzieżowego. Poglądy Markle zostały poparte, a w efekcie firma produkująca te środki czystości zmieniła hasło na ogólnikowe: "Ludzie w całej Ameryce walczą z tłustymi garnkami i patelniami". Meghan jest także zaangażowana w walkę o równość płci oraz tematykę postrzegania kobiet mieszanych ras.

Funkcja w filmie: - aktorka w filmie "Zupełnie jak miłość" (2005) - aktorka w filmie "Deceit" (2006) - aktorka w filmie "Good Behavior" (2008) - aktorka w filmie "The Apostles" (2008) - aktorka w filmie "Twój na zawsze" (2010) - aktorka w filmie "Idol z piekła rodem" (2010) - aktorka w filmie "The Candidate" (2010) - aktorka w filmie "The Boys and Girls Guide to Getting Down" (2011) - aktorka w filmie "Szefowie wrogowie" (2011) - aktorka w filmie "Dysfunctional Friends" (2012) - aktorka w filmie "Random Encounters" (2013) - aktorka w filmie "When Sparks Fly" (2014) - aktorka w filmie "Anti-Social" (2015) - aktorka w filmie "Dater's Handbook" (2016)

Płyty: brak

Książki:
 • "The Bench" (2021) - książka z obrazkami dla dzieci


 • Nagrody: brak

  LINK Instagram: @sussexroyal


  Link Facebook: brak
  Urodzinowe zdjęcia córki Meghan Markle
  Kate Middleton
  Książę Harry
  Elżbieta II

  Książę Louis był gwiazdą Platynowego Jubileuszu, ale to córka Meghan Markle skradła show!

  Zachowanie najmłodszego syna księżnej Kate ściągnęło uwagę mediów podczas Platynowego Jubileuszu królowej Elżbiety II. Na koniec jednak cały świat mówi o córce Meghan Markle.
  Mateusz Sidorek
  Do mediów trafiło urodzinowe zdjęcie Lilibet Diany
  Książę Harry
  Meghan Markle

  Meghan Markle i książę Harry pokazali urodzinowe zdjęcie córeczki! Lilibet to cały tata?

  Meghan Markle i książę Harry podczas Platynowego Jubileuszu królowej Elżbiety II świętowali pierwsze urodziny córki. Do mediów trafiło zdjęcie małej Lilibet. Widać podobieństwo!
  Mateusz Sidorek
  Dzieci księżnej Kate nie pojawiły się na pierwszych urodzinach córki Meghan Markle i księcia Harry'ego
  Kate Middleton
  Książę William
  Książę Harry

  Meghan Markle i książę Harry świętowali pierwsze urodziny Lilibet! Na przyjęciu zabrakło księżnej Kate

  Podczas pobytu w Wielkiej Brytanii Meghan Markle i książę Harry zorganizowali pierwsze przyjęcie urodzinowe Lilibet. Na imprezie nie pojawili się księżna Kate ani książe William.
  Mateusz Sidorek
  Meghan Markle w białym kostiumie na mszy dziękczynnej
  Książę Harry
  Elżbieta II
  brytyjska rodzina królewska

  W końcu! Meghan Markle i książę Harry na Platynowym Jubileuszu królowej Elżbiety II

  Drugiego dnia Platynowego Jubileuszu królowej Elżbiety II Meghan Markle i książę Harry wzięli udział w mszy dziękczynnej. Aktorka postawiła na biel. Udana stylizacja?
  Mateusz Sidorek
  Meghan Markle i książę Harry pojawili się na Platynowym Jubileuszu królowej Elżbiety II!
  Książę Harry
  Elżbieta II
  brytyjska rodzina królewska

  Meghan Markle i książę Harry pojawili się na Platynowym Jubileuszu królowej Elżbiety II!

  Do tej pory wielką zagadką było czy Meghan Markle i książę Harry przybędą do Wielkiej Brytanii, aby świętować Jubileusz Elżbiety II - teraz wszystko stało się jasne!
  Angelika Bielska
  	Te gwiazdy opowiedziały o bolesnej stracie dziecka: Cristiano Ronaldo, Maja Hyży, Małgorzata Rozenek i inni...
  Georgina Rodriguez
  Christiano Rolando
  Maja Hyży

  Te gwiazdy opowiedziały o bolesnej stracie dziecka: Cristiano Ronaldo, Maja Hyży, Małgorzata Rozenek i inni...

  Tragedia Cristiano Ronaldo i Georginy Rodriguez, wstrząsnęła całym światem. Inne gwiazdy też przełamały tabu i dzieląc się bólem, opowiedziały o stracie dzieci.
  Urszula Jagłowska-Jędrejek
  Meghan Markle i książę Harry pokazali córkę
  Książę Harry
  Meghan Markle

  Meghan Markle i książę Harry pokazali córkę po raz pierwszy. Tak wygląda mała Lilibeth

  Świąteczna kartka księcia Harry'ego i Meghan Markle z dziećmi zachwyciła internautów. Bije z niej wielkie szczęście!
  Natalia Brzostowska
  księżna Meghan w czerwonej sukni
  Książę Harry
  Meghan Markle

  Meghan Markle odsłania nogi i biust w czerwonej sukni na gali z okazji Dnia Weterana. Wpadka?

  Książę Harry i Meghan Markle pojawili się na gali Salute to Freedom w Nowym Jorku, upamiętniającej poległych podczas I wojny światowej. Największą uwagę swoją odważną kreacją przyciągała Meghan!
  Bartek Ufniarz
  Królowa Elżbieta poznała córkę Meghan i Harry'ego
  Książę Harry
  Elżbieta II
  Król Karol III

  Elżbieta II chce pogodzić rodzinę! Królowa boi się, że to jej ostatnie święta?

  To dla królowej Elżbiety II wyjątkowo trudny rok! Czy święta Bożego Narodzenia w rodzinnym gronie wynagrodzą ten smutny czas? Harry z rodziną odwiedzą rodzinę królewską? Zaskakująca prośba Elżbiety II!
  Milena Tuzimek
  Meghan Markle w stylizacji za 150 tys. zł
  Meghan Markle

  Meghan Markle szokuje w stylizacji za 150 tys. zł i mówi o walce z nierównościami społecznymi!

  Meghan Markle i książę Harry znów zwrócili na siebie oczy świata. Była księżna podczas przemówienia o walce z nierównościami społecznymi postawiła na stylizację wartą fortunę.
  Milena Tuzimek
  Meghan i Harry podczas wizyty w Nowym Jorku z ochroną
  Książę Harry
  Meghan Markle

  Pierwsze wyjście Meghan Markle po porodzie! Ten drobny gest zdenerwował Brytyjczyków

  Meghan Markle i książę Harry zdecydowali się na podróż do Nowego Jorku - pierwszą po narodzinach córki, Lilibet. Markle nie ukrywa, że cieszy się z powrotu do publicznego życia i chętnie pozowała fotoreporterom, ale jej gest powitalny wzbudził niemałe emocje... O co chodzi?
  Milena Tuzimek
  Księżniczka Anna w czarnej stylizacji
  Kate Middleton
  Książę Harry
  Elżbieta II

  Księżniczka Anna kończy 71 lat. Dlaczego jest nazywana "największą buntowniczką" w rodzinie królewskiej?

  Księżniczka Anna 15 sierpnia świętuje swoje urodziny. Choć na co dzień nie jest na świeczniku, tak, jak pozostali członkowie rodziny królewskiej, to jednak teraz zrobiło się o niej głośno za sprawą konfliktu z księciem Harrym.
  Iwona Smutek
  Meghan Markle świętuje urodziny
  Meghan Markle

  Meghan Markle pokazała pierwsze zdjęcie Lilibet. Zrobiła to na własnych warunkach!

  Meghan Markle z okazji swoich 40. urodzin nie tylko przedstawiła swój nowy projekt, ale też... na własnych zasadach pokazała światu małą Lilibet. Żona Harry'ego celowo postawiła zdjęcie córki w zasięgu kamery?
  Milena Tuzimek
  Meghan Markle poprawiła zęby. Co jeszcze zmieniła w wyglądzie?
  Meghan Markle

  Meghan Markle nie zawsze miała śnieżnobiały, piękny uśmiech. Co jeszcze poprawiła żona Harry'ego?!

  Urodą Meghan Markle dziś zachwyca się cały świat. Okazuje się jednak, że zanim tabloidy poznały żonę księcia Harry'ego, ta wyglądała nieco inaczej. Do sieci trafiło jej stare zdjęcie!
  Karina Sulich
  Królowa Elżbieta poznała córkę Meghan i Harry'ego
  Książę Harry
  Elżbieta II
  Meghan Markle

  Elżbieta II już poznała swoją wnuczkę! Wzruszające spotkanie Meghan i Harry'ego z królową

  Drugie dziecko Meghan Markle i księcia Harry'ego przyszło na świat 4 czerwca. Mała Lilibet otrzymała imię po swojej słynnej prababci i jak się okazuje, już miała pierwsze spotkanie z królową Elżbietą II.
  Karina Sulich
  Meghan Marke urodziła. Jak zareagowała rodzina królewska?
  Książę Harry
  Elżbieta II
  Meghan Markle

  Meghan Markle urodziła. Tak rodzina królewska zareagowała na drugie dziecko Harry'ego

  Drugie dziecko Meghan i Harry'ego przyszło na świat 4 czerwca, a po wydaniu oficjalnego oświadczenia świeżo upieczeni rodzice otrzymali masę gratulacji. Jak zareagowała królewska rodzina, z którą para ma o wiele chłodniejsze stosunki?
  Karina Sulich
  Meghan Markle urodziła! Książę Harry ma córkę!
  Meghan Markle

  Meghan Markle urodziła! Znamy płeć i imię dziecka 

  Książe Harry i Meghan Markle zostali rodzicami po raz drugi! Znamy szczegóły porodu? Jak czują się mama i dziecko?
  Natalia Brzostowska
  Harry i ciężarna Meghan podczas imprezy charytatywnej w styczniu 2019, w Royal Albert Hall
  Książę Harry
  Meghan Markle

  Co powstrzymało Meghan przed samobójstwem? Szokujące wyznanie księcia Harrego

  Kolejne niezwykłe wyznanie Harrego. Książę zdradził jakie słowa padły w wieczór, gdy dowiedział się, że ciężarna Meghan chciała popełnić samobójstwo.
  BZ
  Meghan Markle ma dość!
  Książę Harry
  Meghan Markle

  Meghan urodziła? Tabloid ma dowody: "Jest u boku Meghan, bo właśnie po raz drugi został ojcem"

  Meghan Markle udało się przez długi czas ukryć ciążę! Tak samo zamierza postąpić z porodem? Pokaże córeczkę na własnych warunkach?
  Milena Tuzimek
  Królowa Elżbieta II chce odebrać Harry'emu spadek po księżnej Dianie? Już wydała szokujące rozkazy
  Książę Harry
  Meghan Markle

  Meghan Markle wystąpiła publicznie na chwilę przed porodem! Przyszła mama pokazała duży ciążowy brzuszek

  Już za chwilę Meghan Markle po raz drugi zostanie mamą. Żona księcia Harry'ego na najnowszym nagraniu zachwyca swoim wyglądem, a uwagę zwraca oczywiście jej duży ciążowy brzuszek. Zobaczcie sami!
  Redakcja
  Królowa Elżbieta II
  Książę Harry
  Elżbieta II
  brytyjska rodzina królewska

  Królowa Elżbieta II chce odebrać Harry'emu spadek po księżnej Dianie? Już wydała szokujące rozkazy

  Elżbieta II chcąc na dobre odciąć Meghan i Harry'ego od królewskiego skarbca wydała nowe, szokujące zalecenia. Odbierze Harry'emu pamiątki po zmarłej księżnej Dianie? Sprawdźcie szczegóły.
  Urszula Jagłowska-Jędrejek
  księżna Meghan, Archie, książę Harry
  Meghan Markle

  Archie poszedł do przedszkola! Tylko spójrzcie na ogromny brzuszek Meghan Markle. Poród zbliża się wielkimi krokami

  Archie wygląda jak mały książę Harry! Na nowych zdjęciach widać zaskakujące podobieństwo
  Milena Tuzimek
  Księżna Kate na pogrzebie księcia Filipa
  Kate Middleton
  Książę Filip
  Meghan Markle

  Kate na pogrzeb księcia Filipa wybrała wyjątkowy dodatek, aby podkreślić tradycję. A co zrobiła Meghan? 

  Kate na pogrzebie księcia Filipa pokazała swoje przywiązanie do rodziny królewskiej i tradycji!
  Milena Tuzimek
  Książę William i książę Harry na pogrzebie dziadka - księcia Filipa
  Kate Middleton
  Książę William
  Książę Harry

  William i Harry przełamali lody? „To moment po pogrzebie, z którego najbardziej ucieszyłby się książę Filip”

  Po pogrzebie dziadka William i Harry szli razem i rozmawiali, pierwszy raz publicznie od roku. Nie wyglądali na zdenerwowanych, wręcz przeciwnie. Czyżby niedawne urazy poszły w niepamięć?
  BZ
  Meghan Markle i Harry
  Książę Harry
  Książę Filip
  Meghan Markle

  Zaskakujące słowa Meghan Markle w obliczu śmierci księcia Filipa! Szokuje to, co powiedziała o pogrzebie

  Meghan Markle znów szokuje! Teraz księżna miała skomentować pogrzeb ksiecia Filipa
  Milena Tuzimek
  Kate middleton
  Kate Middleton
  Meghan Markle

  Księżna Kate znów doprowadza Meghan do łez! Pokazała zdjęcie, którym zakpiła z żony Harry'ego!?

  Księżna Kate opublikowała zaskakujące zdjęcie, którym potwierdza, że Meghan już dawno jest wykluczona z rodziny królewskiej!
  Milena Tuzimek
  Książę Filip, mąż królowej Elżbiety II nie żyje
  Książę Harry
  Książę Filip
  Meghan Markle

  Książę Filip przed śmiercią zdążył zobaczyć wywiad Harry’ego i Meghan. To, co powiedział zatrważa!

  Byleby obawy księcia Filipa się nie potwierdziły. To trudny czas dla rodziny królewskiej! Co powiedział książę Filip po obejrzeniu słynnego wywiadu księcia Harry'ego i Meghan Markle u Oprah?
  Milena Tuzimek
  Meghan Markle i Harry
  Książę Harry
  Meghan Markle

  Harry i Meghan nie są bezpieczni? Już 9 razy wtargnięto do ich posiadłości

  Zagraniczne media dotarły do niepokojących informacji. Jak się okazuje, Harry i Meghan w ostatnim czasie nie czują się bezpiecznie. Do ich posiadłości wtargnięto wiele razy.
  Karina Sulich
  Meghan Markle i Harry
  Książę Harry
  Książę Filip
  Meghan Markle

  Meghan i Harry chłodno pożegnali księcia Filipa. Przylecą do Londynu wesprzeć rodzinę?

  Meghan i Harry pożegnali księcia Filipa dwoma zdaniami!
  Milena Tuzimek
  Książę Harry i Meghan Markle
  Książę Harry
  Meghan Markle

  Meghan i Harry nie mówili prawdy o ślubie? Brytyjskie media wyciągają dowód!

  Meghan Markle i książę Harry kłamali podczas wywiadu u Oprah? Brytyjskie media ujawniły dowody.
  Karina Sulich
  Nasze akcje
  Douglas
  Lifestyle
  Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
  Współpraca reklamowa
  wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
  Newsy
  Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
  Współpraca reklamowa
  Gwiazdy
  Newsy
  Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
  Współpraca reklamowa
  Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
  Newsy
  Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
  Współpraca reklamowa