Mateusz Ziółko - wokalista, muzyk i osobowość medialna - strona 2

Mateusz Ziółko to polski wokalista, który popularność zawdzięcza zwycięstwu w 3. edycji programu "The Voice of Poland". Artysta wydał do tej pory jeden album studyjny "Na nowo" (2017). Współtworzył takie projekty koncertowe, jak "Freddie Mercury Symfonicznie" czy "Michael Jackson Symfonicznie". Oprócz tego występował w innych programach rozrywkowych typu talent show, np. "Jaka to melodia?" i "Must Be the Music. Tylko muzyka". Sprawdź, jakie nagrody ma na swoim koncie.Imię: Mateusz

Nazwisko: Ziółko

Pseudonim: brak

Wzrost: ok. 180 cm

Data urodzenia: 20.06.1986 r.

Znak zodiaku: bliźnięta

Zawód: wokalista, osobowość medialna

Osoby - związki:żona Marianna Sokołowska (od czerwca 2017 r.);była żona Jadwiga Bukowska.

Rodzice: brak szczegółowych informacji na ich temat. Wiadomo, że pochodzili z Orawy, a mama śpiewała w regionalnym zespole muzycznym.

Dzieci: synowie Maksymilian (ur. 2005 r.) i Franciszek (ur. 2011 r.) ze związku z pierwszą żoną Jadwigą Bukowską. Synowie Jan (ur. 2013 r.) i Jakub (ur. 2015 r.) ze związku z obecną żoną Marianną Sokołowską.

Rodzeństwo: brat Robert (ur. 1978 r.)

BIO: Mateusz Ziółko - wokalista, muzyk i osobowość medialna. Urodził się i wychował w rodzinie o artystycznych tradycjach. Jego mama śpiewała w zespole regionalnym, a on dość szybko zaczął przejawiać zdolności muzyczne. Jako dziecko uczył się gry na pianinie, a potem na fortepianie u jednego z profesorów Papieskiej Akademii Teologicznej. Pierwszą kapelę - De Vils - założył jako 15-latek. Jego mama pisała teksty piosenek, a on wraz z przyjaciółmi tworzył muzykę, śpiewał i grał na fortepianie. Młody artysta marzył o wielkiej karierze, dlatego w 2008 r. zgłosił się do popularnego talent show telewizji TVN pt. "Mam talent!". Został doceniony przez jury i publiczność, bo dotarł do finału, w którym zajął ostatecznie 4. miejsce. Potem występował gościnnie w programach typu "Jaka to melodia?". W 2012 r. spróbował szczęścia w kolejnym programie rozrywkowego. Tym razem padło na "Must Be the Music. Tylko muzyka", gdzie znalazł się w gronie półfinalistów. W 2013 r. światło dzienne ujrzał jego pierwszy singiel "Tak wiele" i w tym samym roku artysta zgłosił się do 3. edycji programu "The Voice of Poland", gdzie od razu zachwycił jurorów i dołączył do drużyny Marka Piekarczyka. Ostatecznie został zwycięzcą programu i podpisał kontrakt z wytwórnią płytową. W 2014 r. zdobył nagrodę w konkursie "SuperDebiuty" na Festiwalu w Opolu. Występował z takimi artystami, jak Andrea Bocelli, i pojawiał się jako support na koncertach światowych gwiazd (np. Amy McDonald). Współtworzył projekty koncertowe, takie jak: "Freddie Mercury Symfonicznie", "Michael Jackson Symfonicznie" czy "Queen Story". Wydawał single nagrane z innymi artystami, wśród których można wymienić piosenkę "7 rzeczy" w duecie z hiphopowcem Liberem czy utwór "Bezdroża", wykonany wraz z Sylwią Grzeszczak. W 2017 r. ukazała się debiutancka płyta Ziółki "Na nowo".

Znany z: licznych występów w programach rozrywkowych typu talent show. W 2018 r. wziął udział w 10. edycji programu "Twoja twarz brzmi znajomo", gdzie, podobnie jak w "The Voice of Poland" okazał się bezkonkurencyjny. W finałowym odcinku wcielił się w Zbigniewa Wodeckiego i zaprezentował utwór "Lubię wracać tam, gdzie byłem". Występ bił rekordy popularności - w serwisie YouTube uzyskał ponad 10 mln wyświetleń. Mateusz Ziółko jest też znany z aktywnego udziału w akcjach charytatywnych. Całą wygraną z programu "Twoja twarz..." w wysokości 100 tys. zł przeznaczył na cele dobroczynne - wsparł Towarzystwo Przyjaciół Chorych Sądeckie Hospicjum.

Funkcja w filmie: brak

Płyta:
 • 2017: "Na nowo".


 • Książki: brak

  Nagrody: - Pierwsze miejsce w konkursie "SuperDebiuty" na 51. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2014).

  LINK Instagram: @mateusz.ziolko_official


  Link FB: @MateuszZiolko
  Mateusz Ziółko wygrał The Voice of Poland 3
  The Voice of Poland
  Mateusz Ziółko

  Z OSTATNIEJ CHWILI: Mateusz Ziółko wygrał "The Voice"

  Zgadzacie się z werdyktem widzów?
  Hades
  Finaliści programu The Voice of Poland
  Edyta Górniak
  The Voice of Poland
  Mateusz Ziółko

  Górniak w The Voice: Nie rozważę zaproszenia do następnej edycji

  Górniak w The Voice: Nie rozważę zaproszenia do następnej edycji
  BoyToy
  Gwiazdy podczas ćwierćfinału "The Voice of Poland 3"
  Tomasz Kammel
  Edyta Górniak
  Maria Sadowska

  Gwiazdy i uczestnicy podczas ćwierćfinału "The Voice 3" [FOTO]

  Gwiazdy i uczestnicy podczas ćwierćfinału "The Voice 3" [FOTO]
  Hades
  Finałowa 16-stka "The Voice of Poland 3"
  Marzena Słupkowska
  Edyta Górniak
  Maria Sadowska

  Oto finałowa 16-stka "The Voice of Poland 3"

  Oto finałowa 16-stka "The Voice of Poland 3"
  Hades
  Edyta Górniak w ekstazie w The Voice of Poland
  Edyta Górniak
  The Voice of Poland
  Mateusz Ziółko

  Edyta w EKSTAZIE w The Voice: Zrzucę sukienkę, zapewniam szaleństwo

  Kto tak zachwycił Górniak swoim głosem?
  BoyToy
  Nasze akcje
  Gwiazdy
  Newsy
  Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
  Współpraca reklamowa
  Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
  Newsy
  Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
  Współpraca reklamowa
  Weleda
  Newsy
  Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
  Współpraca reklamowa