Maria Bello - aktorka serialowa, teatralna i filmowa

Nie zrobiła oszałamiającej kariery w Hollywood, ale jest dobrze znana w aktorskich kręgach. Pojawia się zarówno na dużym, jak i na małym ekranie. Maria Bello - bo o niej mowa - zyskała popularność dzięki roli Edie Stall w dramacie "Historia przemocy", wyreżyserowanym przez Davida Cronenberga. Czy wiesz, co łączy artystkę z Polską? Nie? W takim razie najwyższy czas to sprawdzić.Imię: Maria Elena

Nazwisko: Bello

Nazwisko panieńskie: Bello

Pseudonim: brak

Wzrost: 165 cm

Data urodzenia: 18 kwietnia 1967 roku

Znak zodiaku: baran

Zawód: aktorka teatralna, serialowa i filmowa

Osoby - związki: Maria Bello przez pewien czas była w związku z Danem McDermottem, amerykańskim aktorem. Jego owocem jest syn Jackson. W 2013 roku aktorka przyznała, że jest w romantycznej relacji z kobietą - Claire Munn. W lutym 2020 roku podczas 92. ceremonii wręczania Oscarów ogłosiła swoje zaręczyny z Dominique Creen, jedyną szefową kuchni w Stanach Zjednoczonych, która zdobyła trzy gwiazdki Michelin.

Rodzice: pielęgniarka Kathy Bello i inżynier Joe Bello

Dzieci: syn Jackson Blue McDermott (urodzony 5 marca 2001 roku)

Rodzeństwo: siostra Lisa oraz dwóch braci Christopher i Joseph

BIO: Maria Bello urodziła się w stanie Pensylwania. Przyszła na świat w rodzinie o polsko-włoskich korzeniach. Ukończyła Villanova University na kierunku nauki polityczne, jednak związała swoją przyszłość z zupełnie innym zawodem. Zaczęła występować na deskach teatralnych i w produkcjach telewizyjnych. Na małym ekranie zadebiutowała w 1991 roku. Wcieliła się w postać Betsy w serialu "The Commish". Sześć lat później dołączyła do obsady "Ostrego dyżuru" jako lekarz pediatrii dr Anna del Amico. W 2000 roku zagrała rolę Lil w dramacie "Wygrane marzenia". Wystąpiła u boku Izabeli Miko (prawdziwe nazwisko Mikołajczak). Kariera Bello prężnie się rozwija, choć nie jest o niej tak głośno, jak w przypadku innych gwiazd Hollywood. Aktorka ma na swoim koncie kilkadziesiąt ról w mniej lub bardziej znanych produkcjach ("Rozważni i romantyczni - Klub miłośników Jane Austen", "Mumia: Grobowiec cesarza smoka", "Gdzie jest Nancy?", "Prywatne życie Pippy Lee", "Duże dzieci", "Agenci NCIS" itp.). Warto zwrócić uwagę na fakt, że Maria Bello angażuje się również w działalność charytatywną. W 2010 roku razem z Aledą Frishman, Alison Tompson i Barbarą Guillaume założyła organizację "WE ADVANCE". Celem instytucji jest zachęcanie kobiet mieszkających na Haiti do przeciwstawiania się przemocy domowej w lokalnych społecznościach. Fundacja zajmuje się także zwiększaniem świadomości na temat znaczenia opieki zdrowotnej w profilaktyce i leczeniu różnego rodzaju chorób. Aktorka należy również do zarządu organizacji Darfur Women Action Group, wspierającej rodziny ofiar ludobójstwa w Darfurze.

Znana z: roli dr Anny del Amico w serialu "Ostry dyżur". Wcieliła się również w postać Edie Stall w dramacie "Historia przemocy" wyreżyserowanym przez Davida Cronenberga.

Funkcja w filmie: - aktorka w filmie "Maintenance" (1992); - aktorka w filmie "Permanent Midnight" (1998); - aktorka w serialu "Ostry dyżur" (1997-1998); - aktorka w filmie "Wygrane marzenia" (2000); - aktorka w filmie "Sekretne okno" (2004); - aktorka w filmie "Historia przemocy" (2005); - aktorka w filmie "Flicka" (2006); - aktorka w filmie "World Trade Center" (2006); - aktorka w filmie "Rozważni i romantyczni - Klub miłośników Jane Austen" (2007); - aktorka w filmie "Gdzie jest Nancy?" (2008); - aktorka w filmie "Mumia: Grobowiec cesarza smoka" (2008); - aktorka w filmie "Prywatne życie Pippy Lee" (2009); - aktorka w filmie "Duże dzieci" (2010); - aktorka w serialu "Touch" (2012-2013); - aktorka w serialu "Walka z Goliatem" (2016); - aktorka w serialu "Agenci NCIAS" (2017-2021); - aktorka w filmie "Water man" (2010).

Płyty: brak

Książki:"Whatever... Love Is Love: Questioning the Labels We Give Ourselves" (2015).

Nagrody:
 • Amerykańska Gildia Aktorów Filmowych (1998),
 • Satelity (2004) i wiele innych...


 • LINK Instagram: https://www.instagram.com/officialmariabello/


  Link FB: brak informacji na temat oficjalnego profilu
  Maria Bello jest lesbijką
  homoseksualizm
  Maria Bello

  Hollywoodzka aktorka polskiego pochodzenia jest lesbijką

  Aktorka "Mumii" zrobiła coming out
  Hades
  Nasze akcje
  Douglas
  Lifestyle
  Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
  Współpraca reklamowa
  wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
  Newsy
  Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
  Współpraca reklamowa
  Gwiazdy
  Newsy
  Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
  Współpraca reklamowa
  Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
  Newsy
  Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
  Współpraca reklamowa