Krzysztof Jaroszyński - reżyser, scenarzysta, satyryk, twórca kabaretowy

Krzysztof Jaroszyński to autor tekstów kabaretowych dla rozmaitych artystów - pisał m.in. dla Cezarego Pazury, Janusza Gajosa, Jana Kobuszewskiego. To autor scenariuszy popularnych seriali komediowych i książek z gatunku satyra, a ostatnio też przewodnika podróżniczego. Prywatnie jest mężem aktorki Elżbiety Zającówny.Imię: Krzysztof Stanisław

Nazwisko: Jaroszyński

Pseudonim: nie ma

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 3.06.1953 r.

Znak zodiaku: bliźnięta

Zawód: reżyser, scenarzysta, satyryk, twórca kabaretowy

Osoby - związki: Krzysztof Jaroszyński żenił się dwukrotnie. Po nieudanym pierwszym małżeństwie związał się z Elżbietą Zającówną - prezenterką telewizyjną, aktorką teatralną i filmową, właścicielką spółki producenckiej "Gabi". Para poznała się w teatrze - Jaroszyński pisał sztukę, w której zgodnie z życzeniem reżysera miała zagrać Zającówna, lecz pomysł ten nie przypadł do gustu Jaroszyńskiemu. Pod koniec lat 90. w mediach było głośno o romansie Jaroszyńskiego z Iloną Felicjańską.

Rodzice: brak informacji

Rodzeństwo: brak informacji

Dzieci: Jaroszyński ma córkę Gabrielę (ur. 14.04.1991 r.).

BIO: Krzysztof Jaroszyński urodził się w 1953 r. w Warszawie. Uczęszczał do XXII Liceum Ogólnokształcącego im. Jose Marti w Warszawie. W 1972 r. zaczął współpracować ze studenckim kabaretem "Stodoła" oraz redakcją rozrywkową Programu III Polskiego Radia. Od 1976 r. występował w kabarecie "Pod Egidą", założonym przez Jana Pietrzaka. Oprócz współpracy z licznymi zespołami kabaretowymi razem z Januszem Gajosem stworzyli "Dwójkę bez Sternika". Duet występował od 1987 do 1991 r. Od 1992 r. Krzysztof Jaroszyński rozpoczął pracę jako producent telewizyjny. W 2015 r. miał poważny wypadek. Prowadzone przez niego auto uderzyło w naczepę ciężarówki. Samochód został niemal doszczętnie zniszczony, lecz artysta nie odniósł wielkich obrażeń. Od 2021 r. Jaroszyński wchodzi w skład kabaretu "PanDemon". Artysta jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Prywatnie mąż aktorki Elżbiety Zającówny.

Znany z: Jaroszyński jest znanym kabareciarzem. Pisał teksty kabaretowe m.in. dla Piotra Fronczewskiego, Jana Kobuszewskiego, Cezarego Pazury, Krystyny Sienkiewicz, Janusza Gajosa. W latach 90. był współprowadzącym satyrycznego programu "Magazynio". Występował razem ze Stefanem Friedmannem. W tamtych czasach prowadził również podczas corocznej gali finałowej konkursu humorystyczne quizy dla kandydatek do tytułu Miss Polski. Później występował w programie "Cafe Fusy". W 1974 r. został jednym z twórców magazynu radiowego "60 minut na godzinę". W swoim dorobku ma około 300 audycji radiowych. Jaroszyński pisze książki z gatunku literatura podróżnicza, satyra. Jest twórcą wielu seriali telewizyjnych.

Funkcja w telewizji: Krzysztof Jaroszyński jest odpowiedzialny za reżyserię i scenariusz następujących produkcji: "Graczykowie" (1999-2001), "Graczykowie, czyli Buła i spóła" (2001-2002), "Szpital na perypetiach" (2001-2003), "Daleko od noszy" (2003-2009), "Synowie" (2009), "Synowie, czyli po moim trupie!" (2009), "Daleko od noszy 2" (2010-2011), "Jak szaleć to szaleć!" (2014), "Daleko od noszy. Reanimacja" (2017). Dodatkowo napisał scenariusze seriali: "Z pianką czy bez" (1997 r.) "Trędowata" (1999-2000), "Ale się kręci" (2006 r.). Krzysztof Jaroszyński wystąpił jako aktor w filmie "V. I. P." (1991 r.) i w serialach: "Graczykowie", "Trędowata", "Szpital na perypetiach", "Daleko od noszy".

Płyty: brak

Książki: - "Z dziejów cnoty. Szpilki 1935-85" (1985 r., Krajowa Agencja Wydawnicza) razem z kilkoma innymi autorami; - "Brzyd oraz inne fakty. Opowiadania zebrane" (1990 r., Wydawnictwo Epoka); - "Przepraszam, że kabaret" (1992 r., Wydawnictwo Zebra); - "Graczykowie, czyli Buła i spóła" (2001 r., Wydawnictwo GABI Editions); - "Półprzewodnik po Polsce" (2021 r., Wydawnictwo PASCAL).

Nagrody: brak

Link na Instagram: brak

Link FB: @Krzysztof-Jaroszyński
Doda
Doda
Krzysztof Jaroszyński

Serial "Daleko od noszy" zmienia nazwę! Wiemy, kiedy premiera!

Serial "Daleko od noszy" zmienia nazwę! Wiemy, kiedy premiera!
KK
Ostatnia sesja zdjęciowa Anny Przybylskiej
Anna Przybylska
Krzysztof Jaroszyński

Znany reżyser pokazał ostatnią sesję zdjęciową Przybylskiej. Miała promować ich sztukę

Wtedy widział ją po raz ostatni
BoyToy
Nasze akcje
Douglas
Lifestyle
Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
Współpraca reklamowa
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa