Kasia Stankiewicz - piosenkarka alternatywna i autorka tekstów - strona 4

Kasia Stankiewicz weszła do świata muzyki dzięki wygranej w "Szansie na sukces" w odcinku z zespołem Varius Manx. Przez lata była jego wokalistką. Na chwilę odeszła z grupy, by spróbować sił, występując solo. Kasia Stankiewicz znana jest z takich piosenek, jak m.in.: "Marzec", "Schyłek lata", "Ruchome piaski", "Orła cień". Jej piosenki nie raz znalazły się na ścieżkach dźwiękowych filmów i seriali.Imię: Katarzyna Maria

Nazwisko: Stankiewicz

Pseudonim: nie ma

Wzrost: 174 cm

Data urodzenia: 2.06.1977

r.

Znak zodiaku: bliźnięta

Zawód: piosenkarka alternatywna i autorka tekstów

Osoby - związki: Nie wiadomo, z kim spotyka się obecnie piosenkarka. Wcześniej partnerem Katarzyny Stankiewicz był Radosław Łuka, znany pod pseudonimem Luka. To gitarzysta basowy, występujący w zespołach Rotary i Mancu oraz kompozytor muzyki filmowej i swego czasu producent płyt Kasi Stankiewicz.

Rodzice: brak informacji

Rodzeństwo: Piosenkarka ma dwa lata młodszą siostrę Annę Stankiewicz, która towarzyszyła jej w programie tanecznym "Dance Dance Dance".

Dzieci: Katarzyna Stankiewicz ma syna o imieniu Frederick, który urodził się w 2004 r.

BIO: Katarzyna Stankiewicz urodziła się w 1977 r. w Działdowie. Zadebiutowała w 1995 r., występując w muzycznym show "Szansa na sukces" z udziałem zespołu Varius Manx. W 1996 r. została jego wokalistką. Specjalizuje się w takich gatunkach muzycznych, jak: rock alternatywny, pop-rock, electro. Artystka jest bardzo aktywna w sieci.

Znana z: Katarzyna Stankiewicz znana jest z występów w zespole Varius Manx, założonym w 1989 r. przez Michała i Pawła Marciniaków oraz Roberta Jansona. Artystka była jego wokalistką w latach 1996-2000. Jedne z bardziej znanych piosenek, jakie wykonała z zespołem, to: "Orła cień", "Ten sen", "Biegnij", "Kot bez ogona", "Małe zaćmienie", "Najlepszy z dobrych", "Nieme ściany", "Ruchome piaski". Od 2000 r. Katarzyna Stankiewicz działała jako artystka solowa. Znane utwory z tego okresu to m.in.: "Dopiero od jutra", "Chciałabym być aniołem", "Marzec", "Schyłek lata", "Francuzeczka". Po pięciu latach wróciła do grupy Varius Manx. W 1997 r. nagrała piosenki do ścieżki dźwiękowej filmu "Nocne graffiti", w 2008 r. utwór "Night Club" do serialu "Pitbull", a jej piosenka "Run" pojawiła się w serialu "Londyńczycy".

Funkcja w telewizji: W okresie 1997-1999 Stankiewicz zasiadała w jury "Mini Playback Show". Była gościem wielu programów telewizyjnych, w tym m.in.: "Baru", "Poplisty", "Kuby Wojewódzkiego", "Śpiewających fortepianów", "Spełniamy marzenia", "Szansy na sukces". W 2016 r. wzięła udział w "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami". Tanecznym partnerem Stankiewicz był Tomasz Barański. Para zajęła siódme miejsce. W 2020 r. rywalizowała w kolejnym tanecznym show "Dance Dance Dance". Jej przygoda w programie nie trwała jednak długo, a co więcej - między Stankiewicz a jury nawiązał się konflikt.

Płyty: Katarzyna Stankiewicz ma na swoim koncie liczne albumy. Część wydała, występując z zespołem Varius Manx, w tym m.in.: "Ego" (1996 r.), "End" (1997 r.), "Ent" (2018 r.). Jako artystka solowa nagrała takie płyty, jak np.: "Kasia Stankiewicz" (1999 r.), "Extrapop" (2003 r.), "Mimikra" (2006 r.), "Lucy and the Loop" (2014 r.).

Książki: brak

Nagrody: Piosenkarka była wielokrotnie nagradzana. Oto wybrane wyróżnienia, jakie otrzymała: - pierwsze miejsce w konkursie Premier na Festiwalu w Opolu (1996 r.); - złoty mikrofon od "Popcornu" za przebój "Orła cień" (1996 r.); - Machiner za debiut roku (1996 r.); - Nagroda Publiczności na Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn (1998 r.); - drugie miejsce w konkursie Premier na Festiwalu w Opolu (1999 r.); - Nagroda Dziennikarzy na Festiwalu w Opolu (1999 r.); - Nagroda Fotoreporterów i Dziennikarzy na Festiwalu w Opolu (2016 r.).

Link na Instagram: @kasia\_stankiewicz\_official

Link FB: @KasiaStankiewiczOfficial
Varius Manx
Kasia Stankiewicz

Stankiewicz chce śpiewać dla dzieci

Kolejna polska gwiazda marzy o śpiewaniu dla najmłodszych..
Dzień Dobry TVN
Anna Jagodzińska, Monika Jagaciak, Magda Frąckowiak, Kasia Struss, Anja Rubik
Anja Rubik
Magdalena Frąckowiak
Anna Jagodzińska

Wielka Piątka. Dziewczyny z okładek i reklam. Najsłynniejsze dziś Polki w świecie wielkiej mody

Wielka Piątka. Dziewczyny z okładek i reklam. Najsłynniejsze dziś Polki. Mają po metr osiemdziesiąt wzrostu i świat u stóp. Z polskimi supermodelkami w Nowym Jorku spotkała się Katarzyna Przybyszewska.
Katarzyna Przybyszewska / Viva!
Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa