Karol Strasburger - polski aktor i prezenter telewizyjny - strona 3

Karol Strasburger to polski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny, cały czas aktywny zawodowo. Starszym odbiorcom kojarzy się niewątpliwie z rolą Józefa Toliboskiego, młodego prawnika, w którym zakochana była Barbara Ostrzeńska. Scena z "Nocy i dni" z jego udziałem (gdy w ubraniu wchodzi do rzeki, zerwać nenufary), jest jedną ze słynniejszych w polskim kinie. Obecnie Strasburgera kojarzymy jako prowadzącego program rozrywkowy "Familiada".Imiona: Karol Edward

Nazwisko: Strasburger

Nazwisko panieńskie: -

Pseudonim: -

Wzrost: -

Data urodzenia: 2 lipca 1947 r.

Znak zodiaku: rak

Zawód: aktor

Osoby - związki:Pierwsze małżeństwo z Barbarą Burską skończyło się rozwodem.W 1981 roku Strasburger ożenił się z Ireną Morcińczyk, która zmarła w 2013 roku.Aktualnie jest w związku małżeńskim z Małgorzatą Weremczuk.

Rodzice: Edward Karol Strasburger i Irena Łyżwińska

Dzieci: Laura Strasburger (ur. 2019 r.)

Rodzeństwo: -

BIO: Karol Strasburger pochodzi z rodziny o niemieckich korzeniach. Studiował w Wyższej Szkole Morskiej w Szczecinie. W trakcie nauki zdecydował się zmienić ścieżkę zawodową i wybrał Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Ciekawostką jest to, że aktor był związany z klubem Legia Warszawa, z sekcją gimnastyki artystycznej. Wraz ze swoją drużyną zdobył nawet mistrzostwo Polski w 1964 roku.Po raz pierwszy na małym ekranie można było go zobaczyć w serialu "Kolumbowie". Jednocześnie nawiązał współpracę z Teatrem Dramatycznym miasta stołecznego Warszawy. Występował także w Teatrze Komedia i Teatrze Bajka. W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych często pojawiał się w produkcjach filmowych i serialowych. Od 1994 roku nieprzerwanie prowadzi teleturniej "Familiada", który emitowany jest na antenie TVP2.Aktor nadal jest aktywny zawodowo. Występuje w teatrze, ale także dostaje propozycje ról filmowych i serialowych. Ma nawet na swoim koncie epizod polityczny. Na początku lat dziewięćdziesiątych kandydował do sejmu z ramienia Polskiej Partii Przyjaciół Piwa, której jednym z założycieli był Janusz Rewiński.

Znany z: Obecnie aktor jest znany z prowadzenia teleturnieju "Familiada". A nawiązujące do jego anegdotek z morałem powiedzenie "żenujący żart prowadzącego" na stałe weszło do języka potocznego. Warto wiedzieć, że Karol Strasburger jest także cały czas aktywny zawodowo. Aktualnie gra w wielu serialach, m.in. w "M jak miłość". W ostatnim czasie można było go zobaczyć także w "Miłości na zakręcie" czy "Pierwszej miłości". Sporą popularność przyniosły mu także seriale, w których pojawiał się w latach siedemdziesiątych, osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Wymienić można tutaj m.in. "Klan", "Bank nie z tej ziemi", "W labiryncie", "Życie Kamila Kuranta", "Doktora Murka", "Polskie drogi", "Czarne chmury" oraz "Kolumbów". Jeżeli chodzi o produkcje filmowe, warto wspomnieć o "Komedii małżeńskiej", "Pannach i wdowach", "Wielkim Szu", a także o "Nocach i dniach".

Funkcja w filmie:


 • aktor: "Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4" (2022 r.), "Spowiedź" (2021 r.), "Planeta Singli 2" (2019 r.), "Kameleon" (2001 r.), "Przystań" (1997 r.), "Linia opóźniająca" (1997 r.), "Komedia małżeńska" (1993 r.), "Wszystko, co najważniejsze" (1992 r.), "Panny i wdowy" (1991 r.), "Historia niemoralna" (1990 r.), "Przyjaciel na niepogodę" (1988 r.), "Zabij mnie, glino" (1987 r.), "Sezon na bażanty" (1985 r.), "Na odsiecz Wiedniowi" (1983 r.), "Wielki Szu" (1982 r.), "Karino" (1976 r.), "Noce i dnie" (1975 r.)


 • aktor dubbingowy: "Piorun" (2008 r.), "Powstanie Wielkopolskie" (2015 r.)


 • Płyty: -

  Książki: "Apetyt na życie" (2008 r.)

  Nagrody: -

  Telekamery: nominacja w kategorii: Osobowość telewizyjna w 2015 r., 2019 r.; nominacja w kategorii: Teleturniej w 2003 r.; nominacja w kategorii: Teleturnieje i gry w 1999 r., 2000 r. i w 2001 r.

  Link Instagram: -

  Link FB: -
  Karol Strasburger na premierze spektaklu Konserwator
  Karol Strasburger

  Przybity Strasburger pierwszy raz na salonach po śmierci żony

  Ciężkie chwile prezentera
  BoyToy
  Pogrzeb żony Karola Strasburgera
  Karol Strasburger

  Zmarła żona Karola Strasburgera. Tak wyglądał jej pogrzeb

  Prezenter nie krył łez
  BoyToy
  Gwiazdy na planie programu Świat się kręci
  Kayah
  Maryla Rodowicz
  Agata Młynarska

  Gwiazdy na planie programu Młynarskiej. Kto ją odwiedził?

  Gwiazdy na planie programu Młynarskiej. Kto ją odwiedził?
  BoyToy
  Gwiazdy na Turnieju Tenisa Ziemnego Artystów Polskich Beskid Cup 2013
  Katarzyna Skrzynecka
  Beata Ścibakówna
  Iwona Pavlović

  Gwiazdy zmierzyły się w turnieju tenisowym [FOTO]

  Gwiazdy zmierzyły się w turnieju tenisowym [FOTO]
  Hades
  Gwiazdy na wernisażu wystawy "Fotografia według aktorów"
  fotografia
  Małgorzata Niemen
  Grażyna Szapołowska

  Gwiazdy na wernisażu fotografii [FOTO]

  Gwiazdy na wernisażu fotografii [FOTO]
  BoyToy
  Karol Strasburger

  Strasburger nie lubi luksusu

  Wakacje spędzi na łonie natury
  Nasze akcje
  Gwiazdy
  Newsy
  Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
  Współpraca reklamowa
  Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
  Newsy
  Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
  Współpraca reklamowa
  Weleda
  Newsy
  Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
  Współpraca reklamowa