Josh Hartnett - amerykański aktor i producent filmowy

Josh Hartnett to jeden z popularniejszych i przystojniejszych amerykańskich aktorów. Znany jest z takich filmów jak "Helikopter w ogniu", "40 dni i 40 nocy" czy "Pearl Harbor", w którym wystąpił u boku Bena Afflecka. Josh Hartnett prywatnie jest od kilku lat związany z aktorką Tamsin Egerton.Imię: Joshua Daniel

Nazwisko: Hartnett

Pseudonim : Josh Hartnett

Wzrost : ok. 190 cm

Data urodzenia: 21.07.1978 r.

Znak zodiaku : Rak

Zawód: amerykański aktor i producent filmowy

Osoby - związki:
 • Josh Hartnett spotykał się z Estellą Warren, Gisele Bundchen, Monet Mazur, Penelope Cruz i Scarlett Johansson. Od 2012 roku jest w związku z angielską aktorką Tamsin Egerton.


 • Rodzice: Rodzice aktora - Wendy Anne Hartnett i Daniel Hartnett - rozwiedli się, kiedy był dzieckiem. Wychowywał go ojciec i macocha Molly.

  Dzieci: brak

  Rodzeństwo: Troje młodszego rodzeństwa - Joe Hartnett, Jessica Hartnett, Jake Hartnett

  BIO: Josh Hartnett urodził się w 1978 roku w Saint Paul. Jako dziecko uczęszczał do Nativity of Our Lord Catholic Grade School. Następnie uczył się w Cretin-Derham Hall High School. To tam zainteresował się aktorstwem. Początkowo planował zostać futbolistą, lecz na zawodowe granie nie pozwoliła mu kontuzja kolana. W 1996 roku uzyskał dyplom Minneapolis South High School. Później szlifował warsztat aktorski w Youth Performance Company w Minneapolis. Wystąpił w reklamie telewizyjnej i dostał rolę w sitcomie "Cracker". Pierwsze role Josha Hartnetta nie spotkały się jednak z dużym uznaniem. Jeden z pierwszych jego większych występów to postać syna Jamie Lee Curtis w horrorze "Halloween: 20 lat później" (1998). W 2003 roku Emma Matthews napisała "The Josh Hartnett Album", książkę na temat życia i kariery aktora.

  Znany z: Jedne z bardziej znanych produkcji, w jakich wystąpił Josh Hartnett, to melodramat wojenny "Pearl Harbor" (2001), gdzie wcielił się w postać Danny'ego Walkera, film akcji "Helikopter w ogniu" (2001), w którym zagrał sierżanta sztabowego Matta Eversmanna oraz komedia "40 dni i 40 nocy" (2002), w której dostał rolę Matta. Aktor pojawił się też w kilku serialach, takich jak m.in.: "Cracker", "Dom grozy", a w ostatnim czasie "Paradise Lost", w którym gra Yates Forsythe. Oprócz tego wystąpił we własnej osobie w "Wytępić całe to bydło" i "History of Horror". Josh Hartnett jest też producentem następujących filmów: "Sierpień" (2008), "Nobody" (2009), "Ham Lake" (2010).

  Funkcja w filmie (wybrane produkcje): - aktor w filmie "Debiutant" (1998) - aktor w filmie "Przekleństwa niewinności" (1999) - aktor w filmie "Miejsce na Ziemi" (2000) - aktor w filmie "Romanssidło" (2001) - aktor w filmie "Wydział zabójstw, Hollywood" (2003) - aktor w filmie "Zaklęte serca" (2005) - aktor w filmie "Zabójczy numer" (2006) - aktor w filmie "30 dni mroku" (2007) - aktor w filmie "Przychodzę z deszczem" (2009) - aktor w filmie "Stuck Between Stations" (2011) - aktor w filmie "Wild Horses" (2015) - aktor w filmie "Siła przetrwania" (2017) - aktor w filmie "Inherit the Viper" (2019) - aktor w filmie "Operacja Goliat" (2020) - aktor w filmie "Jeden gniewny człowiek" (2021)

  Płyty: brak

  Książki : brak

  Nagrody (wybrane) :nagroda ShoWest w kategorii gwiazdor jutra (2002)Złoty Popcorn (nominacja) w kategorii przełomowa rola męska i najlepszy aktorTeen Choice (nominacja) w takich kategoriach jak m.in. ulubiony aktor horroru/thrillera, najlepszy filmowy wybuch złości, ulubiona chemia filmowa, ulubiony aktor dramatu/filmu akcji/filmu przygodowego, ulubiony pocałunekSaturn (nominacja) w kategorii najlepsza kreacja młodego aktora lub aktorki za rolę w filmie "Oni"

  LINK Instagram: @joshhartnettofficial

  LINK Facebook: @josh.hartnett
  Kirsten Dunst
  Kirsten Dunst
  Josh Hartnett

  Kirsten Dunst łowi nowego faceta

  Walentynki za pasem, czy Kirsten Dunst i Josh Hartnett spędzą je razem?
  IBG
  Nasze akcje
  Douglas
  Lifestyle
  Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
  Współpraca reklamowa
  wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
  Newsy
  Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
  Współpraca reklamowa
  Gwiazdy
  Newsy
  Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
  Współpraca reklamowa
  Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
  Newsy
  Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
  Współpraca reklamowa