Josh Brolin - amerykański aktor, reżyser, producent filmowy i teatralny

Josh Brolin to sławny amerykański aktor. Znany jest z takich filmów jak m.in. "Diuna", "Avengers: Wojna bez granic", "Avengers: Koniec gry", "Deadpool 2" oraz "Tylko dla odważnych". Poza tym próbuje swoich sił jako reżyser, producent, scenarzysta. Prywatnie Josh Brolin jest mężem modelki Kathryn Boyd Brolin i ojcem czwórki dzieci.Imię: Joshua James

Nazwisko: Bruderlin

Pseudonim : Josh Brolin

Wzrost : 178 cm

Data urodzenia: 12.02.1968 r.

Znak zodiaku: Wodnik

Zawód: amerykański aktor, producent filmowy i teatralny, reżyser

Osoby - związki:Josh Brolin był trzykrotnie żonaty. Pierwszą żoną aktora była Alice Adair. Ich małżeństwo trwało od 1988 do 1994 roku. W latach 1999-2001 był w związku z brytyjską aktorką Minnie Driver. W 2004 roku wziął ślub z Diane Lane. Ich małżeństwo trwało do 2013 roku. Trzy lata później Josh Brolin poślubił modelkę Kathryn Boyd Brolin.

Rodzice: Rodzice Josha Brolina to aktor James Brolin i pielęgniarka zwierząt Kalifornijskiego Instytutu Ryb i Zwierzyny Jane Cameron Agee. Po śmierci matki w wypadku samochodowym ojciec Josha związał się z piosenkarką Barbrą Streisand.

Dzieci: Josh Brolin ma czworo dzieci - z pierwszego małżeństwa syna Trevora Mansura (ur. 1988) i córkę Eden (ur. 1994), a z trzeciego córki Westlyn (ur. 2018) i Chapel Grace (ur. 2020).

Rodzeństwo: Jess Brolin, Molly Elizabeth Brolin, Jason Gould

BIO: Josh Brolin urodził się w 1968 roku w Santa Monica. Studiował dramat pod kierunkiem Anthony'ego Zerbe. Na szklanym ekranie zadebiutował w wieku 17 lat w filmie "The Goonies", w którym zagrał u boku Corey'ego Feldmana i Roberta Davi'ego. Popularność przyniosła mu rola policjanta w serialu "Prywatne oko". Kolejne lata to dla Josha liczne role i prestiżowe nagrody. Aktor angażuje się również w działalność społeczną. W 2009 roku wziął udział w akcji ochrony ryb w wodach europejskich Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody. Prywatnie Josh Brolin był trzy razy żonaty i ojcem czwórki dzieci.

Znany z: Po występie w komedii przygodowej "Goonies" (1985), w której wcielił się w postać Brandona "Branda" Walsh, szybko stał się jednym z najbardziej rozchwytywanych talentów w Hollywood. Znany jest m.in. z takich filmów jak "Diuna", "Avengers: Wojna bez granic" i "Avengers: Koniec gry", "Deadpool 2" oraz "Tylko dla odważnych". Grę aktorską Brolina podziwiać można było również na deskach teatru. Wystąpił w sztuce "Sen nocy letniej", "Czarownice z Salem" oraz "Tramwaj zwany pożądaniem". Przez 5 lat Josh Brolin był reżyserem w GeVa Theater w nowojorskim Rochester. Aktor znany jest z seriali, takich jak m.in. "21 Jump Street", "Prywatne oko", "Po tamtej stronie", a ostatnio w "Outer Range". Oprócz tego jest producentem filmowym.

Funkcja w filmie i telewizji (wybrane pozycje): - aktor w filmie "Goonies" (1985) - aktor w filmie "Thrashin" (1986) - aktor w serialu "21 Jump Street" (1987) - aktor w serialu "Prywatne oko" (1987) - aktor w filmie "Droga śmierci" (1994) - aktor w serialu "Po tamtej stronie" (1995) - aktor w filmie "Igraszki z losem" (1996) - aktor w filmie "Człowiek widmo" (2000) - aktor w filmie "American Gangster" (2007) - aktor w filmie "To nie jest kraj dla starych ludzi" (2007) - producent w filmie "X" (2008) - aktor w filmie "Obywatel Milk" (2008) - producent w filmie "The People Speak" (2009) - aktor w filmie "Faceci w czerni III" (2012) - aktor w filmie "Wada ukryta" (2014) - aktor w filmie "Strażnicy Galaktyki" (2014) - aktor w filmie "Everest" (2015) - producent w filmie "Bez hamulców. Opowieść o wolnym motokrosie" (2016) - aktor w filmie "Tylko dla odważnych" (2017) - aktor w filmie "The Legacy of a Whitetail Deer Hunter" (2018) - aktor w filmie "Deadpool 2" (2018) - aktor w filmie "Avengers: Wojna bez granic" (2018) - producent w filmie "George and Tammy" (2018) - aktor w filmie "Avengers: Koniec gry" (2019) - producent w filmie "A Bend in the River" (2020) - aktor w filmie "Diuna" (2021) - aktor w serialu "Outer Range" (2021)

Płyty: brak

Książki : brak

Nagrody : - nagroda Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych w kategorii najlepszy filmowy zespół aktorski za "To nie jest kraj dla starych ludzi" (2007) - NBR w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy za rolę w filmie "Obywatel Milk" (2008) - NYFCC w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy za występ w filmie "Obywatel Milk" (2008) - Film Independent - Nagroda Specjalna im. Roberta Altmana za film "Wada ukryta" (2015) - Złoty Popcorn w kategorii najlepszy czarny charakter za rolę w filmie "Avengers: Koniec gry" (2019) - Saturn w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy za rolę w filmie "Avengers: Wojna bez granic" (2019) - Teen Choice w kategorii ulubiony czarny charakter za występ w filmie "Avengers: Koniec gry" (2019)

LINK Instagram: @joshbrolin

LINK Facebook: @josh.brolin
Josh Brolin przed studiem Good Morning America
Josh Brolin

Gwiazda filmu "Faceci w czerni 3" pozuje z fanami przed studiem telewizyjnym [PAPARAZZI]

Gwiazda filmu "Faceci w czerni 3" pozuje z fanami przed studiem telewizyjnym [PAPARAZZI]
patceg
Nasze akcje
Douglas
Lifestyle
Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
Współpraca reklamowa
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa