Jarosław Boberek - aktor filmowy, teatralny, dubbingowy i reżyser

Jarosław Boberek to polski aktor filmowy, teatralny i dubbingowy. Najbardziej kojarzony jest z roli posterunkowego w serialu telewizyjnym "Rodzina zastępcza".Imię: Jarosław

Nazwisko: Boberek

Nazwisko panieńskie: nie dotyczy

Pseudonim: -

Wzrost: 170 cm

Data urodzenia: 14.06.1963 r.

Znak zodiaku: bliźniak

Zawód: aktor, reżyser

Osoby - związki:
 • pierwsza żona - brak informacji;
 • druga żona - Ilona Kucińska, aktorka dubbingowa.


 • Rodzice: brak informacji

  Dzieci: syn Mateusz (z pierwszego małżeństwa); z małżeństwa z Iloną Kucińską - synowie Jan (ur. 1992), Franciszek (ur. 1994)

  Rodzeństwo: brak informacji

  BIO: Jarosław Boberek to aktor filmowy, dubbingowy i teatralny. Jest cenionym reżyserem polskiego dubbingu. Ukończył szkołę muzyczną pierwszego stopnia w klasie fortepianu. Następnie podjął studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu, którą ukończył w 1990 roku. Zaraz po studiach związał się z Teatrem Studyjnym w Łodzi, gdzie pracował przez trzy sezony. Na dużym ekranie zadebiutował w 1993 roku w filmie "Łowca. Ostatnie starcie" w reżyserii Jerzego Łukaszewicza. Rola ta otworzyła mu drogę do innych produkcji kinowych, ale też i seriali. Rozpoznawalność przyniosła mu postać posterunkowego w serialu telewizyjnym "Rodzina zastępcza". W 2001 roku nawiązał współpracę z Teatrem Studio w Warszawie, gdzie grał do roku 2005. W latach 2004-2007 występował w warszawskim Teatrze Nowym. Charakterystyczny głos aktora sprawił, że największą karierę od wielu lat robi w świecie dubbingu. Możemy go usłyszeć w ponad 600 filmach i serialach. Jest niekwestionowanym królem dubbingu, czego dowodem jest prawo do wyłączności podkładania głosu postaci Kaczora Donalda. Kolejną wybitną kreacją Boberka jest głos króla Juliana w bajce "Madagaskar". Głos aktora możemy usłyszeć również w grach, m.in.: "Rayman 3", "Gothic II", "Age of Empires II i III", "Assassin's Creed". Na dużym i małym ekranie Jarosław Boberek występuje dość rzadko. Kiedy nie użycza głosu, gra w teatrze. Obecnie można go podziwiać na deskach Teatru Kamienica.

  Znany z: charakterystycznego głosu, którego użyczył postaciom Kaczora Donalda i króla Juliana.

  Funkcja w filmie i serialu: - aktor w filmie "Łowca. Ostatnie starcie", 1993; - aktor w filmie "Pułkownik Kwiatkowski", 1995; - aktor w serialu "Ekstradycja", 1995; - aktor w serialu "Awantura o Basię", 1996; - aktor w filmie "Sztos", 1997; - aktor w filmie "Ostatnia misja", 1999; - aktor w serialu "Rodzina zastępcza", 1999; - aktor w filmie "Wiedźmin", 2001; - aktor w filmie "Pieniądze to nie wszystko", 2001; - aktor w serialu "Twarzą w twarz", 2007; - aktor w filmie "1920 Bitwa Warszawska", 2011; - aktor w filmie "Konwój", 2016; - aktor w filmie "Fighter", 2019; - aktor w filmie "Underdog", 2019; - aktor w serialu "Wataha", 2020; - aktor w filmie "The End", 2021.

  Aktor dubbingowy:dubbing w serialu "Łebski Harry", 1984;dubbing w serialu "Kucyki i przyjaciele", 1986;dubbing w serialu "Kacze opowieści", 1987;dubbing w serialu "Świat królika Piotrusia i jego przyjaciół", 1992;dubbing w serialu "Myszka Miki i przyjaciele", 1994;dubbing w serialu "Timon i Pumba", 1995;dubbing w serialu "Atomówki", 1998;dubbing w serialu "Aparatka", 2001;dubbing w serialu "Batman", 2004;dubbing w serialu "Transformers - Cybertron", 2005;dubbing w serialu "Garfield", 2008;dubbing w serialu "Pingwiny z Madagaskaru", 2008;dubbing w serialu "Kung Fu Panda: Legenda o niezwykłości", 2011;dubbing w serialu "Muppety", 2015;dubbing w serialu "Kajko i Kokosz", 2021.

  Płyty: brak

  Książki: brak

  Nagrody:2014 - Nagroda ŻyRafki na Festiwalu Sztuk Miasto Gwiazd za mistrzowski dubbing postaci Króla Juliana w filmie "Pingwiny z Madagaskaru".

  Link Instagram: -

  Link FB: -
  Basia Kurdej Szatan na ściance
  Mariusz Totoszko
  Barbara Kurdej-Szatan
  Jarosław Boberek

  Basia Kurdej-Szatan wspiera Szlachetną Paczkę. Razem z nią inne gwiazdy!

  Basia Kurdej-Szatan wspiera Szlachetną Paczkę. Razem z nią inne gwiazdy!
  Patrycja Ceglińska
  Jarosław Boberek ma romans z pzyjaciółką
  rozwody gwiazd
  Jarosław Boberek

  Boberek rozwodzi się po 20 latach małżeństwa. Wszystko przez...

  Wielkie zmiany w życiu aktora
  BuFi
  Gwiazdy na planie serialu "Ojciec Mateusz"
  Tamara Arciuch
  Piotr Polk
  Artur Żmijewski

  Gwiazdy na planie nowego seoznu serialu "Ojciec Mateusz" [FOTO]

  Gwiazdy na planie nowego seoznu serialu "Ojciec Mateusz" [FOTO]
  Hades
  Nasze akcje
  Douglas
  Lifestyle
  Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
  Współpraca reklamowa
  wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
  Newsy
  Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
  Współpraca reklamowa
  Gwiazdy
  Newsy
  Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
  Współpraca reklamowa
  Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
  Newsy
  Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
  Współpraca reklamowa