Jacek Rozenek - aktor filmowy, teatralny i dubbingowy - strona 5

Jacek Rozenek to polski aktor serialowy, filmowy i dubbingowy. Jest znany m.in. z ról w takich serialach jak "Klan" czy "Barwy szczęścia", a także z podkładania głosu wiedźminowi Geraltowi w grach komputerowych na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego.Imię: Jacek

Nazwisko: Rozenek

Nazwisko Panieńskie: -

Pseudonim: brak

Wzrost: 185 cm

Data urodzenia: 31.03.1969 r.

Znak zodiaku: Baran

Zawód: aktor telewizyjny, filmowy, teatralny, dubbingowy

Osoby - związki:
 • pierwsza żona Katarzyna Litwiniak
 • druga żona Małgorzata Kostrzewska, znana też jako Małgorzata Rozenek-Majdan (2003-2013)
 • partnerka Katarzyna Pietraszek
 • Partnerka Roksana Gąska vel. Roxi


 • Rodzice: brak informacji

  Dzieci: Adrian, Stanisław i Tadeusz

  Rodzeństwo: brak

  BIO: Jacek Rozenek to aktor znany z ról w filmach, serialach i na deskach teatrów. Udzielając swojego głosu jako aktor dubbingowy, zyskał popularność głównie dzięki grze "Wiedźmin_"_ na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego. Rozenek nie poprzestaje jednak tylko na działalności artystycznej - jest bowiem właścicielem firmy Audytorium, która prowadzi szkolenia biznesowe. Sam siebie określa również jako trenera biznesu i coacha, a zajęcia te miały być dla niego swego rodzaju zabezpieczeniem na wypadek, gdyby w aktorstwie mu "nie wyszło".Jacek Rozenek po ukończeniu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie w 1995 roku związał się z Teatrem Współczesnym (1995-2006), na którego deskach można było go oglądać w licznych wcieleniach. W kolejnych latach występował w Teatrze Powszechnym, Teatrze Prezentacje i Teatrze Kamienica.W produkcjach telewizyjnych Jacek Rozenek zasłynął rolą w serialu "Klan", gdzie wcielił się w Rafała Kozienia, szefa agencji reklamowej i geja, a także grą w serialu "Barwy szczęścia", w którym od 2012 roku wciela się w Artura Chowańskiego. Fanom seriali aktor znany jest również z takich produkcji jak "Ekstradycja", "Na Wspólnej" i "Złotopolscy".Szersze grono widzów zna także Jacka z ról w filmach fabularnych. Mogliśmy go zobaczyć w filmach takich jak: "Szczur", "Pół serio", "Chopin. Pragnienie miłości", "Rozdroże Café", "Generał Nil", "Popiełuszko. Wolność jest w nas" i "Trick".Rozenek jest też aktorem dubbingowym, którego możemy kojarzyć m.in. jako głos wiedźmina Geralta z gry komputerowej na podstawie powieści Andrzeja Sapkowskiego. Dubbingował również Batmana w produkcjach "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości", "Legionie samobójców" i "Lidze sprawiedliwości", Jurko Bohuna w "Ogniem i Mieczem",__Grincha w "Grinch. Świąt nie będzie", Mace Windu w "Gwiezdne Wojny: Część I - Mroczne Widmo" oraz "Gwiezdne Wojny: Część II - Atak klonów".W latach 2013-2014 Jacek Rozenek prowadził program telewizyjny w TVP 2 "Pytanie na Śniadanie". W 2014 roku był jednym z uczestników "Tańca z Gwiazdami", w którym zajął 6. miejsce.W życiu prywatnym Jacek Rozenek był mężem Katarzyny Litwiniak, z którą ma już dorosłego syna Adriana. Od 2003 do 2013 roku trwało jego małżeństwo z Małgorzatą Kostrzewską, znaną szerzej jako Małgorzata Rozenek-Majdan, prowadząca program "Perfekcyjna Pani Domu". Para doczekała się dwóch synów - Tadeusza i Stanisława. Małgorzata Rozenek-Majdan chętnie udzielała dziennikarzom informacji na temat swojej ciąży i intymnego życia - obaj synowie zostali poczęci metodą in vitro. Późniejszą partnerką Jacka była o 25 lat młodsza celebrytka Roksana Gąska vel. Roxi. Para rozstała się w 2019 roku. W tym samym roku aktor doznał udaru mózgu, czego konsekwencją był paraliż prawej części ciała i trudności w mówieniu. Dzięki rehabilitacji Jacek Rozenek z czasem odzyskał dawną sprawność.

  Znana z: takich produkcji jak "Szczur", "Klan", "Barwy Szczęścia", "Samo Życie", "Generał Nil".

  Funkcja w filmie: - aktor w filmie "Szczur" (1994) - aktor w serialu "Klan" (1997-2012) - aktor w serialu "Samo życie" (2002-2010) - aktor w filmie "Generał Nil" (2009) - aktor w serialu "Barwy szczęścia" (od 2012)

  Płyta: brak

  Książki: "Prezentuj z pasją" (2018)

  Nagrody: brak

  Link Instagram: https://www.instagram.com/jacekrozenek/

  Link Facebook: https://pl-pl.facebook.com/VIRTUTIARTISJacekRozenek/
  Małgorzata Rozenek i Jacek Rozenek żył w patologii
  Perfekcyjna Pani Domu
  Jacek Rozenek
  Małgorzata Rozenek-Majdan

  Traumatyczna tajemnica męża Rozenek. Żył w PATOLOGII!

  Jak kiedyś wyglądało jego życie?
  barbie
  Małgorzata i Jacek Rozenek
  Perfekcyjna Pani Domu
  Jacek Rozenek
  Małgorzata Rozenek-Majdan

  Mąż Rozenek: Żona goni mnie do sprzątania

  Perfekcyjna para domu?
  chimera
  Jacek Rozenek
  Małgorzata Rozenek-Majdan

  Wiemy kto został Perfekcyjną Panią Domu

  Kto by pomyślał?
  Nasze akcje
  Gwiazdy
  Newsy
  Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
  Współpraca reklamowa
  Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
  Newsy
  Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
  Współpraca reklamowa
  Weleda
  Newsy
  Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
  Współpraca reklamowa