Jacek Góralski - polski piłkarz grający na pozycji pomocnika

Jacek Góralski to piłkarz, który swoją karierę rozpoczął od dołączenia do klubu Zawisza Bydgoszcz - występował w nim jeszcze jako junior. W kolejnych latach stopniowo szlifował swoje umiejętności, grając w różnych drużynach. W Ekstraklasie zadebiutował w 2015 roku, natomiast rok później został zawodnikiem krajowej reprezentacji. Co warto wiedzieć o karierze i życiu prywatnym Jacka Góralskiego?Imię: Jacek

Nazwisko: Góralski

Pseudonim: brak

Wzrost: 172 cm

Data urodzenia: 21.09.1992 r.

Znak zodiaku: panna

Zawód: piłkarz (pozycja: pomocnik)

Osoby - związki:
 • żona Katarzyna


 • Rodzice: brak informacji

  Dzieci: córka Agata (ur. w 2017 r.) i syn Maksymilian (ur. w 2021 r.)

  Rodzeństwo: brat

  BIO: Jacek Góralski przyszedł na świat w Bydgoszczy. Wychował się na tamtejszym osiedlu Śródmieście. Jak wspomina po latach, nie było to dobre środowisko. Królowała tam przemoc i rozboje. Góralski stwierdził nawet, że piłka nożna i zaangażowanie w sport uchroniły go przed wejściem na przestępczą drogę.Na szczęście grą w piłkę zainteresował się już w młodym wieku. Nie zważał na przeciwności i na to, że pierwsi, bydgoscy trenerzy ze względu na jego niski wówczas wzrost doradzali mu, aby próbował swoich sił w halowych rozgrywkach. Jacek Góralski wykazał się twardym charakterem i skrupulatnie realizował swoje plany.Początkowo jako junior, a potem senior grał w drużynie Zawisza Bydgoszcz. W 2011 roku przez pewien czas był członkiem drużyn Victoria Koronowo (III liga) oraz Błękitni Gąbin (IV liga). Do I ligi wszedł w tym samym roku. W grudniu dostał angaż do Wisły Płock, w której grał do 2015 roku. Łącznie wystąpił w barwach klubu aż 107 razy i zdobył 5 goli.Przełomem w karierze Jacka Góralskiego było dołączenie do Jagiellonii Białystok w 2015 roku. To wraz z tym klubem po raz pierwszy wystąpił w Ekstraklasie. Był z nim związany przez około dwóch lat.Piłkarz stopniowo zyskał rozpoznawalność. Zauważono jego talent, co skutkowało powołaniem do krajowej reprezentacji w 2016 roku. Jacek Góralski gra w niej na pozycji pomocnika. W biało-czerwonych barwach wystąpił w kilku meczach towarzyskich, w Lidze Narodów UEFA oraz w dwóch meczach na Mistrzostwach Świata 2018 odbywających się w Rosji. W 2021 roku kontuzja wyeliminowała go z udziału w Euro 2020.Poza karierą w polskiej reprezentacji Jacek Góralski rozwija się także w zagranicznych klubach. W latach 2017-2020 był zawodnikiem bułgarskiej drużyny Łudogorec Razgrad, z którą zdobył m.in. mistrzostwo Bułgarii. Z kolei w 2020 roku dołączył do klubu Kajrat Ałmaty z Kazachstanu.W życiu prywatnym Jacek Góralski jest w szczęśliwym związku ze swoją wieloletnią partnerką, Katarzyną (z domu Cichocką). Para zaręczyła się w 2018 roku, a następnie wzięła ślub, o czym może świadczyć zmiana nazwy profilu pani Kasi na Instagramie (od pewnego czasu podpisuje się jako Katarzyna Góralska). Małżeństwo doczekało się dwójki dzieci: córki oraz syna. Jacek Góralski od czasu do czasu dzieli się zdjęciami swojej rodziny w mediach społecznościowych.W 2021 roku wybuchła afera, w którą rzekomo był zamieszany Jacek Góralski. Media pisały o tym, że piłkarz miał zapłacić za dyplom licencjata na kierunku... teologia adwentystyczna w Wyższej Szkole Teologiczno-Humanistycznej w Podkowie Leśnej. Rektorka uczelni zaprzeczyła jednak tym doniesieniom. Jacek Góralski również odniósł się do sprawy - poinformował, że jako że nie ma matury, niemożliwe jest ukończenie przez niego studiów.

  Znany z: gry w polskiej reprezentacji w piłce nożnej. Jacek Góralski dołączył do drużyny w 2016 roku i zagrał z nią na razie w 17 meczach. Jego pierwszą i jak dotąd jedyną bramką strzeloną w biało-czerwonych barwach był gol na meczu ze Słowenią 19 listopada 2019 roku. Kibice, którzy śledzą międzynarodową piłkę nożną, mogą też kojarzyć Góralskiego z jego występów w kazachskim klubie Kajrat Ałmaty.

  Funkcja w filmie: brak

  Płyty: brak

  Książki: brak

  Nagrody: - tytuł wicemistrza Polski z klubem Jagiellonia Białystok w sezonie 2016-2017; - tytuł mistrza Bułgarii z klubem Łudogorec Razgrad w sezonach 2017/2018 i 2018/2019; - Superpuchar Bułgarii z klubem Łudogorec Razgrad w 2019 roku; - tytuł mistrza Kazachstanu z klubem Kajrat Ałmaty w sezonie 2019/2020; - Puchar Kazachstanu z klubem Kajrat Ałmaty w 2021 roku.

  Link Instagram: @jacek_goralski_


  Link FB: @JacekGoralski4
  Jacek Góralski - zdjęcia, dziecko
  Mundial
  polscy piłkarze
  Jacek Góralski

  To on błyszczał podczas meczu Polska-Litwa! Kim jest Jacek Góralski? Jak wygląda jego partnerka? WIEMY!

  To on błyszczał podczas meczu Polska-Litwa! Kim jest Jacek Góralski? Jak wygląda jego partnerka? WIEMY!
  Joanna Murawska
  Nasze akcje
  Douglas
  Lifestyle
  Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
  Współpraca reklamowa
  wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
  Newsy
  Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
  Współpraca reklamowa
  Gwiazdy
  Newsy
  Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
  Współpraca reklamowa
  Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
  Newsy
  Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
  Współpraca reklamowa