Dustin Hoffman: znakomity aktor, reżyser i producent filmowy

Dustin Hoffman jest jednym z najlepszych amerykańskich aktorów w historii, który poza występowaniem w filmach zajmuje się również ich reżyserowaniem i produkowaniem. Na swoim koncie ma mnóstwo znakomitych kreacji, dzięki którym na stałe zapisał się w kanonach amerykańskiej kinematografii. Za swoją grę wielokrotnie był nagradzany, w tym dwukrotnie Oscarem. Prywatnie od wielu lat jest mężem, a także ma sześcioro dzieci. Zobacz, z czego Dustin Hoffman jest najbardziej znany!Imię: Dustin Lee

Nazwisko: Hoffman

Nazwisko panieńskie: -

Pseudonim: brak

Wzrost: 167 cm

Data urodzenia: 8.08.1937 r.

Znak zodiaku: lew

Zawód: aktor, reżyser, producent filmowy

Osoby - związki:
 • żona Anne Byrne (od 1969 r. do 1980 r.);
 • żona Lisa Hoffman (od 1980 r.).


 • Rodzice: pianistka jazzowa Lillian Hoffman, scenograf Columbia Pictures i były sprzedawca mebli Harvey Hoffman

  Dzieci: córki Jenne Byrne (ur. 15.10.1970 r.), Rebecca (ur. 17.03.1983 r.) i Alexandra (ur. 1987 r.), pasierbica Karina (ur. 1966 r.), synowie Jacob Jake (ur. 20.03.1981 r.), Maxwell (30.08.1984 r.)

  Rodzeństwo: brat Ronald

  BIO: Dustin Hoffman urodził się 8 sierpnia 1937 roku w Los Angeles w Kalifornii. Szkołę średnią ukończył w 1955 roku, po czym zapisał się do Santa Monica College z zamiarem studiowania medycyny. Po roku przeniósł się do Pasadena Playhouse. Początkowo chciał zostać pianistą klasycznym, ale już w Santa Monica zaczął interesować się aktorstwem. Przez długi czas był bezrobotny, a pierwszą rolę odegrał w Pasadena Playhouse u boku przyszłego zdobywcy Oscara Gene'a Hackmana. Następnie studiował w Actors Studio i został aktorem metodycznym. W 1960 roku Hoffman został obsadzony w produkcji off-broadwayowskiej, a następnie w niewielkiej roli broadwayowskiej w "A Cook for Mr. General". Od tego zaczęła się jego kariera. Wielokrotnie otrzymywał nagrody za wkład w promowanie sztuki i role aktorskie. W 2013 roku wygrał walkę z rakiem. Cztery lata później usłyszał zarzuty molestowania seksualnego siedmiu kobiet. Później jednak zostały one odrzucone. Hoffman był dwukrotnie żonaty i ma sześcioro dzieci.

  Znany z: popularność zaczął zyskiwać dzięki filmowi "Absolwent" w 1967 roku. Popis sztuki aktorskiej dał w roku 1969 w obrazie "Nocny kowboj", gdzie wcielał się w Enrica Rizzo. Przez praktycznie całą karierę odgrywał najróżniejsze postaci, między innymi człowieka dotkniętego autyzmem w "Rain Main", kobietę w "Tootsie" czy kapitana piratów w filmie "Hak". Łącznie ma na swoim koncie przeszło 100 filmów i seriali, dzięki którym zyskał status jednego z najlepszych aktorów w historii.

  Funkcja w filmie (wybrane): - aktor w filmie "Absolwent" (1967); - aktor w filmie "Mały Wielki Człowiek" (1970); - aktor w filmie "Motylek" (1973); - aktor w filmie "Wszyscy ludzie prezydenta" (1976); - aktor w filmie "Maratończyk" (1976); - aktor w filmie "Sprawa Kramerów" (1979); - aktor w filmie "Śmierć komiwojażera" (1985); - aktor w filmie "Rain Man" (1988); - aktor w filmie "Uśpieni" (1996); - aktor w filmie "Marzyciel" (2004); - aktor w filmie "Pachnidło: Historia mordercy" (2006); - aktor w filmie "Przypadek Harolda Cricka" (2006); - aktor w serialu "Luck" (2011); - aktor w filmie "Strategia mistrza" (2015); - aktor w serialu "Medyceusze: Władcy Florencji" (2016); - aktor w filmie "W labiryncie" (2019).

  Płyty: brak

  Książki: brak

  Nagrody (wybrane):Nagroda Akademii Filmowej Oscar w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy w "Sprawie Kramerów" w 1980 roku i "Rain Man" w 1989 roku;Złoty Glob w kategorii najbardziej obiecujący nowy aktor za "Absolwenta" w 1968 roku, w kategorii najlepszy aktor w dramacie za "Sprawę Kramerów" w 1980 roku, w kategorii najlepszy aktor w komedii lub musicalu za "Tootsie" w 1983 roku, w kategorii najlepszy aktor w miniserialu lub filmie telewizyjnym za "Śmierć komiwojażera" w 1986 roku, w kategorii najlepszy aktor w dramacie za "Rain Man" w 1989 roku;Commandeur Orderu Sztuki i Literatury w 2009 roku.

  Link Instagram: brak

  Link FB: brak
  Dustin Hoffman na spacerze
  Dustin Hoffman

  Kolejny wielki aktor Hollywood oskarżony o molestowanie - tym razem chodzi o Dustina Hoffmana, a ofiarą miała być 17-latka!

  Kolejny wielki aktor Hollywood oskarżony o molestowanie - tym razem chodzi o Dustina Hoffmana, a ofiarą miała być 17-latka!
  BZ
  Dustin Hoffman na spacerze
  paparazzi
  Dustin Hoffman

  Dustin Hoffman na spacerze. Mocno się postarzał [PAPARAZZI]

  Dustin Hoffman na spacerze. Mocno się postarzał [PAPARAZZI]
  patceg
  Weronika Rosati
  Dustin Hoffman

  Weronika Rosati: "Jestem zachwycona!"

  Dustin Hoffman pomoże jej w karierze?
  Nasze akcje
  Douglas
  Styl życia
  Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
  Współpraca reklamowa
  wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
  Newsy
  Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
  Współpraca reklamowa
  Gwiazdy
  Newsy
  Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
  Współpraca reklamowa
  Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
  Newsy
  Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
  Współpraca reklamowa