Beata Tadla, czyli gwiazda dziennikarstwa - strona 11

Beata Tadla to znana dziennikarka radiowa i telewizyjna. Związana była z TVN i TVP, dwiema największymi stacjami telewizyjnymi. Pracę dziennikarską rozpoczęła jeszcze w trakcie studiów, a w swojej karierze prowadziła takie programy jak "Dzień na żywo", "Magazyn 24 godziny", "Fakty po Faktach" i "Fakty po południu". Później pracowała dla TVP w różnych programach telewizyjnych, wydała również cztery książki o tematyce społecznej i popularnonaukowej. Na swoim koncie ma także epizody aktorskie w teatrze i filmie. Poznaj więcej informacji o dziennikarce.Imię: Beata Edyta

Nazwisko: Tadla

Nazwisko panieńskie: Tadla

Pseudonim: brak

Wzrost: 153 cm

Data urodzenia: 14.06.1975 r.

Znak zodiaku: Bliźnięta

Zawód: dziennikarka radiowa i telewizyjna, prezenterka

Osoby - związki:Mąż zawodowy żołnierz (1994-1996) - związek zakończył się rozwodem.Mąż Radosław Kietliński (2001-2013) - małżeństwo z dziennikarzem zakończyło się rozwodem.Partner Jarosław Kret (2013-2018) - jest prezenterem telewizyjnym.Mąż Michał Cebula (od 2021 roku) - partner dziennikarki jest prezesem Enea Operator.

Rodzice: matka Irena (nauczycielka), ojciec Stanisław (kierownik magazynu opakowań)

Dzieci: syn Jan (ur. 2001)

Rodzeństwo: brak

BIO: Beata Tadla urodziła się i wychowała w Legnicy, gdzie uczęszczała do szkoły muzycznej I stopnia. Ukończyła liceum ogólnokształcące w rodzinnej miejscowości (1994), a następnie Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku kulturoznawstwo i zarządzanie instytucjami kultury.Już w wieku 16 lat rozpoczęła przygodę z radiem. W 1991 roku podjęła pracę w Radiu Legnica. W trakcie studiów kontynuowała swoją karierę dziennikarską w rozgłośniach warszawskich, takich jak Eska, Super FM i Plus. Niedługo później zadebiutowała w telewizji jako dziennikarka TV Puls. To właśnie szklany ekran okazał się jej przeznaczeniem zawodowym. Kiedy syn Beaty skończył trzy lata, na antenie nowo utworzonego kanału TVN Style zaczęła prowadzić program "Klub młodej mamy". Emitowany był na żywo, a jego prowadząca opowiadała o własnych doświadczeniach związanych z macierzyństwem i sposobach przełamywania pojawiających się problemów. Program prowadziła przez dwa lata, ale jej prawdziwym żywiołem była praca reporterska. W latach 2005-2012 związała się z redakcją TVN24, gdzie przygotowywała reportaże dla serwisu informacyjnego "Dzień na żywo", a później została prowadzącą tego programu. Następnie można było oglądać ją w serwisach "Magazyn 24 godziny", "Fakty po Faktach" i "Fakty po południu", a w latach 2007-2012 prowadziła weekendowe wydanie "Faktów".W 2012 roku zmieniła pracodawcę i została prowadzącą główne wydanie "Wiadomości" w Telewizji Publicznej. Jednocześnie w TVP Info była redaktorem programu "Dziś wieczorem", a okazjonalnie prowadziła poranną audycję "Kawa czy herbata". W 2016 roku odeszła z TVP i podjęła współpracę z Nova TV, gdzie prowadziła program informacyjny "24 godziny", a jednocześnie wykładała na dziennikarstwie w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz na Uniwersytecie Wrocławskim.Dziennikarstwo to niejedyna aktywność Beaty. W 2012 roku wystąpiła w sztuce teatralnej "Trójka do potęgi", którą wyreżyserował Wojciech Malajkat. Cztery lata później pojawiła się w serialu "Pakt", gdzie zagrała epizodyczną rolę dziennikarki. W 2019 roku Tadla wystąpiła w kampanii reklamowej "Co tam słychać w Radiu ZET?".

Znana z: Beata Tadla największą popularność zyskała jako dziennikarka prowadząca programy informacyjne dwóch największych nadawców w Polsce. Przez kilka lat zyskiwała sławę w TVN, a później podjęła pracę w Telewizji Polskiej.

Funkcja w telewizji:
 • aktorka w serialu "Pakt" (2016)


 • Płyty: brak

  Książki:"Pokolenie '89, czyli dzieci PRL-u w wolnej Polsce" (2009)"Kto pyta, nie błądzi. Rozmowy wielkich i niewielkich" (2011)"Niedziela bez Teleranka: 13 grudnia" (2011)"Czego oczy nie widzą: opowieści z życia (poza)telewizyjnego" (2016)

  Nagrody: - trzecie miejsce w plebiscycie Mistrz Mowy Polskiej w kategorii Vox Populi (2009) - tytuł Mistrza Mowy Polskiej (2010) - wyróżnienie dla najlepiej ubranej kobiety mediów (2013) - zwycięstwo w plebiscycie magazynu "Party" w kategorii debiut roku (2018)

  LINK Instagram: https://www.instagram.com/beatatadla/?hl=pl


  LINK Facebook: https://www.facebook.com/Beata-Tadla-355179074831194/
  Gwiazdy na Wielkim Teście Wiedzy Eekonomicznej
  Beata Tadla
  czerwony dywan
  Paulina Chylewska

  Wendzikowska, Herbuś, Chylewska, Chmielewska-Olech na Wielkim Teście Wiedzy Ekonomicznej

  mw
  Gwiazdy na imprezie charytatywnej Fundacji Mamy Dzieci
  Matylda Damięcka
  Beata Tadla
  Magdalena Różczka

  Gwiazdy na imprezie charytatywnej w Teatrze Kamienica

  Gwiazdy na imprezie charytatywnej w Teatrze Kamienica
  Hades
  Okropne buty Beaty Tadli
  Beata Tadla

  WPADKA: Beata Tadla

  Okropne buty dziennikarki na eleganckiej gali
  Monika Olejnik
  Beata Tadla
  Monika Olejnik
  czerwony dywan

  Olejnik, Czartoryska i Tadla na imprezie Radia Zet

  Czerń vs. biel
  Beata Tadla
  sonda

  Torebka w kształcie telefonu - HIT czy KIT?

  Zagłosuj w naszej sondzie
  Beata Tadla
  czerwony dywan
  Anna Wendzikowska

  Gwiazdy na premierze "Królewny Śnieżki"

  Kto wyglądał najlepiej?
  Beata Tadla
  Sylwia Gliwa
  Joanna Horodyńska

  Gwiazdy na pokazie Roberta Kupisza

  Jak się prezentowały?
  beata tadla.jpg
  Beata Tadla

  Tadla chodzi o kulach!

  Prezenterka miała wypadek
  Nasze akcje
  Gwiazdy
  Newsy
  Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
  Współpraca reklamowa
  Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
  Newsy
  Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
  Współpraca reklamowa
  Weleda
  Newsy
  Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
  Współpraca reklamowa