Anna Ilczuk - aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna

Anna Ilczuk to aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Zawodowo związana jest z Teatrem Polskim we Wrocławiu. Widzowie znają ją z popularnych produkcji kinowych, takich jak "Sala samobójców" i "Różyczka". Zagrała także w popularnych serialach, wśród których można wymienić takie tytuły jak "Świat według Kiepskich", "Ojciec Mateusz", "Komisarz Alex" czy "Prawo Agaty". Sprawdź, jak przebiegała jej kariera i jakie nagrody ma na swoim koncie.Imię: Anna

Nazwisko: Ilczuk

Nazwisko panieńskie: Ilczuk

Pseudonim: brak

Wzrost: 169 cm

Data urodzenia: 21.08.1981 r.

Znak zodiaku: Lew

Zawód: aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa

Osoby - związki: - Mąż Andrzej Kłak - Anna Ilczuk poślubiła aktora w 2015 roku. Małżonkowie wystąpili razem na planie serialu "Świat według Kiepskich", gdzie Kłak wcielił się w rolę zakochanego w Mariolce Kiepskiej Mikołaja Kopernika.

Rodzice: brak informacji

Dzieci: córka Zofia (ur. 2014)

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Anna Ilczuk: aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna. Na szklanym ekranie zadebiutowała jako nastolatka. W latach 1997-1998 była statystką w magazynie śledczym Michała Fajbusiewicza. Studiowała na wydziale aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, którą ukończyła w 2004 roku. Na deskach teatru po raz pierwszy pojawiła się jednak w 2000 roku, na długo przed otrzymaniem dyplomu. W latach 2000-2003 była związana z grupą Ad Spectatores we Wrocławiu, a od 2004 roku jest związana z Teatrem Polskim. Próbowała swoich sił jako reżyserka teatralna, współpracując przy tworzeniu spektaklu "Bez czułości". W swojej macierzystej uczelni prowadzi także zajęcia ze studentami. Od 2004 roku gra też Emilię Miedzianowską w serialu "Pierwsza miłość". Od czasu przyjęcia roli w tej produkcji zaczęła otrzymywać propozycje kolejnych występów w filmach i serialach. Wystąpiła m.in. w "Biurze kryminalnym", "Fali zbrodni" i "Warto kochać", jednak zrobiło się o niej naprawdę głośno, gdy w 2011 roku dołączyła do obsady "Świata według Kiepskich" jako Jolanta "Pupcia" Kiepska, żona Waldka Kiepskiego. Oprócz tego zagrała w głośnych produkcjach kinowych, takich jak "Sala samobójców" czy "Różyczka". W 2011 roku otrzymała państwowe odznaczenie "Zasłużony dla Kultury Polskiej". Jej kariera zawodowa wymaga dzielenia życia między Warszawą a Wrocławiem. Z mężem Andrzejem Kłakiem spotyka się nie tylko w domu, lecz także na planie filmowym.

Znana z: roli ekscentrycznej i despotycznej Jolasi Kiepskiej z serialu "Świat według Kiepskich". Fani sitcomu nie powitali tej postaci z entuzjazmem, jednak z biegiem czasu zaczęli doceniać jej komediowe walory. Anna Ilczuk często pracuje z takimi aktorami jak Krzysztof Dracz, Witold WIeliński czy Maciej Tomaszewski. Aktorka jest aktywna w mediach społecznościowych, gdzie publikuje informacje na temat swojego życia zawodowego i prywatnego. Jej konto na Instagramie obserwuje ponad 11 tys. osób

Funkcja w filmie:aktorka w serialu "Pierwsza miłość" (od 2004)aktorka w serialu "Biuro kryminalne" (2005)aktorka w serialu "Fala zbrodni" (2005)aktorka w serialu "Klinika samotnych serc" (2005)aktorka w serialu "Warto kochać" (2005-2006)aktorka w serialu "Rajskie klimaty" (2009)aktorka w filmie "Różyczka" (2010)aktorka w serialu "Świat według Kiepskich" (od 2011)aktorka w filmie "80 milionów" (2011)aktorka w filmie "Daas" (2011)aktorka w filmie "Sala samobójców" (2011)aktorka w serialu "Prawo Agaty" (2012)aktorka w serialu "Komisarz Alex" (2013)aktorka w serialu "Ojciec Mateusz" (2014)aktorka w filmie "Ptaki śpiewają w Kigali" (2017)aktorka w filmie "Pan T." (2019)aktorka w serialu "Chyłka. Inwigilacja" (2021)aktorka w serialu "Szadź 2" (2021)

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody:
 • Grand Prix Jury Młodzieżowego za rolę w przedstawieniu dyplomowym "Zabawy na podwórku" podczas XLIV Kaliskich Spotkaniach Teatralnych (2004)
 • Nagroda im. Małgorzaty Napiórkowskiej za młodziutki talent ufundowana przez Wrocławskie Towarzystwo Przyjaciół Teatru (2004)
 • Odznaczenie "Zasłużony dla Kultury Polskiej" (2011)


 • LINK Instagram: @anna_ilczuk.official


  LINK Facebook: brak
  Anna Ilczuk na gali Polsatu
  Świat Według Kiepskich
  Pierwsza Miłość
  Anna Ilczuk

  30-lecie Polsatu. Serialowa Jolasia z "Kiepskich" nie wyszła z roli? Tej stylizacji nie dało się nie zauważyć 

  Anna Ilczuk, serialowa gwiazda Polsatu, na gali 30-lecia Polsatu zaskoczyła wszystkich odważną kreacją. Zaliczyła wpadkę?
  Bartek Ufniarz
  Świat według Kiepskich
  Aleksandra Kisio
  Andrzej Grabowski
  Barbara Mularczyk

  Gwiazdy na gali z okazji 500. odcinków "Świata według Kiepskich"! Kto jeszcze przyszedł świętować?

  Gwiazdy na gali z okazji 500. odcinków "Świata według Kiepskich"! Kto jeszcze przyszedł świętować?
  Joanna Rutkowska
  Nasze akcje
  Douglas
  Lifestyle
  Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
  Współpraca reklamowa
  wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
  Newsy
  Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
  Współpraca reklamowa
  Gwiazdy
  Newsy
  Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
  Współpraca reklamowa
  Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
  Newsy
  Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
  Współpraca reklamowa