Blondynka z czystą cerą
Flickr/Maria Morri/CC BY-SA 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/
Fleszstyle

Oczyszczenie cery w gabinecie kosmetycznym

Zabiegi na twarz u kosmetyczki, które oczyszczają naskórek są potrzebne zwłaszcza ludziom młodym, u których najczęściej występuje cera tłusta i trądzikowa. Usuwanie nadmiaru sebum skutecznie przeciwdziała powstawaniu zaskórników. Ze specjalistycznych zabiegów oczyszczających mogą jednak korzystać również osoby z cerą suchą, wrażliwą, a nawet naczynkową, bo na każdej z nich gromadzi się martwy naskórek, który sprawia, że skóra twarzy jest matowa i wydaje się zmęczona.

Zabiegi na twarz u kosmetyczki, które oczyszczają naskórek są potrzebne zwłaszcza ludziom młodym, u których najczęściej występuje cera tłusta i trądzikowa. Usuwanie nadmiaru sebum skutecznie przeciwdziała powstawaniu zaskórników. Ze specjalistycznych zabiegów oczyszczających mogą jednak korzystać również osoby z cerą suchą, wrażliwą, a nawet naczynkową, bo na każdej z nich gromadzi się martwy naskórek, który sprawia, że skóra twarzy jest matowa i wydaje się zmęczona.

 

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki zapewnia dużo intensywniejszą regenerację niż zabiegi wykonywane samodzielnie, dlatego warto od czasu do czasu uzupełnić o nie codzienne domową pielęgnację. W salonie kosmetycznym można wybrać któryś z następujących zabiegów:

Trendy w chirurgii plastycznej piersi

1. Peeling chemiczny twarzy.

Peeling chemiczny twarzy ma na celu złuszczenie naskórka poprzez naniesienie chemicznej substancji żrącej, która niszczy wierzchnie warstwy skóry i jednocześnie pobudza je do gojenia się. Roztwór nanosi się na twarz za pomocą gazika albo pędzelka i w momencie wystąpienia zaczerwienienia przerywa się działanie. Taki zabieg daje natychmiastowy efekt – skóra zaczyna produkować więcej kolagenu, staje się bardziej odżywiona i elastyczna. W zależności od oczekiwanych efektów można wybierać pomiędzy różnymi rodzajami peelingów chemicznych: migdałowym, glikolowym, salicylowym, pirogronowym, cytrynowym, itd.

 

Poszczególne rodzaje peelingów różnią się od siebie intensywnością działania, dlatego dla każdego przewidziany jest inny czas trwania, a na pełną terapię składa się różna liczba zabiegów. Na przykładzie peelingu kwasem glikolowym wygląda to następująco:

 

Czas trwania zabiegu: ok. 30 min (kontakt kwasu ze skórą trwa ok. 5 min)

Liczba zabiegów w terapii: 6–8

Odstępy czasowe między zabiegami: 10–14 dni

Cena za jeden zabieg: 150–200 zł

2. Oczyszczanie laserem IPL.

Silnie oczyszczające działanie ma naświetlanie laserem IPL, które stosuje się zwłaszcza w leczeniu trądziku. Na dokładnie oczyszczoną skórę nakłada się serum, które wprowadzane jest w głębsze partie skóry dzięki ultradźwiękom lasera. Zabieg wykonany pięciokrotnie w tygodniowych odstępach mobilizuje komórki do regeneracji i usuwa przebarwienia skórne. Najlepszy efekt daje w połączeniu z mikrodermabrazją diamentową.

 

Czas trwania zabiegu: od 20 min do 1 h

Liczba zabiegów w terapii: 2–6

Odstępy czasowe między zabiegami: 3–4 tygodnie

Cena za jeden zabieg: ok. 450 zł

3. Oksybrazja.

Oksybrazja to inaczej peeling tlenowo-wodny, podczas którego w skórę wtłaczany jest tlen pod ciśnieniem. Martwe komórki zostają wówczas oderwane i usunięte. Po zabiegu oksybrazji skóra jest staje się gładka, nawilżona, pozbawiona złuszczeń, a pory zostają znacznie zwężone.

 

Czas trwania zabiegu: ok. 45 min

Liczba zabiegów w terapii: 10

Odstępy czasowe między zabiegami: 7 dni

Cena za jeden zabieg: ok. 100 zł


Blondynka patrzy w ekran
Flickr/Maria Morri/CC BY-SA 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/
Fleszstyle
Pielęgnacja cery suchej w gabinecie kosmetycznym
Zabiegi na twarz wykonywane w salonie kosmetycznym pomagają dbać o prawidłowe funkcjonowanie i zdrowy wygląd skóry. Możliwe jest to tylko wtedy, kiedy cera jest odpowiednio nawilżona. Szczególnie trudno utrzymać stałe nawilżenie skóry suchej, która występuje głównie u kobiet w czasie klimakterium. Nawilżanie jest też podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym dla cery wrażliwej i atopowej.

Zabiegi na twarz wykonywane w salonie kosmetycznym pomagają dbać o prawidłowe funkcjonowanie i zdrowy wygląd skóry. Możliwe jest to tylko wtedy, kiedy cera jest odpowiednio nawilżona. Szczególnie trudno utrzymać stałe nawilżenie skóry suchej, która występuje głównie u kobiet w czasie klimakterium. Nawilżanie jest też podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym dla cery wrażliwej i atopowej.   Do zabiegów u kosmetyczki, podczas których do najgłębszych warstw skóry dostarczane są składniki nawilżające i odżywcze należą np.: 1. Mezoterapia igłowa kwasem hialuronowym. Mezoterapia igłowa twarzy jest zabiegiem polegającym na wstrzykiwaniu małych dawek kwasu hialuronowego, który jako składnik kosmetyków nie jest w stanie przeniknąć przez grubą warstwę naskórka. Jego nałożenie w postaci kremu daje jedynie krótkotrwałe efekty. Długofalowo działają jedynie składniki aktywne dostarczone bezpośrednio do skóry właściwej za pomocą specjalnego pistoletu – przywracają właściwe nawilżenie i odżywienie skóry, nadają jej naturalny, zdrowy koloryt, a przy tym likwidują zmarszczki. Zabieg ten – wbrew pozorom – jest bezbolesny.   Czas trwania zabiegu: ok. 1 h Liczba zabiegów w terapii: 6 Odstępy czasowe między zabiegami: 10–14 dni Cena za jeden zabieg: ok. 500 zł 2. Sonoforeza Intensywnie nawilżyć skórę w gabinecie kosmetycznym można również dzięki sonoforezie, polegającej na wtłaczaniu do skóry substancji aktywnych za pomocą ultradźwięków. Dzięki falom skóra się rozgrzewa, mięśnie rozluźniają, a przepływ krwi i limfy jest swobodniejszy. Poprawia się również metabolizm komórek, które szybciej się regenerują. Tak pobudzona skóra bardzo szybko wchłania...

Zabieg laserowy
© puhhha/Fotolia.com
Fleszstyle
Usuwanie piegów laserem IPL i laserem frakcyjnym
Do usuwania piegów laserem używa się świetlnych impulsów (IPL) lub wiązek światła o jednej bądź wielu długościach. Efekty zależą od zastosowanej technologii i tego, jak głębokie są przebarwienia.

Do usuwania piegów laserem używa się świetlnych impulsów (IPL) lub wiązek światła o jednej bądź wielu długościach. Efekty zależą od zastosowanej technologii i tego, jak głębokie są przebarwienia.   Piegi to anomalie barwnika w skórze, ciemne punkty, które mogą być wrodzone lub nabyte. Najczęściej piegi występują u osób naturalnie rudych i o jasnej karnacji. Nabyte mogą pojawić się u każdego, kto nadmiernie korzysta ze słońca. Piegi pojawiają się też jako skutek poparzeń słonecznych i opalania się w trakcie kuracji lekami fotouczulającymi. Światło usuwa piegi Piegi i inne przebarwienia usuwa się różnymi rodzajami lasera. Efekty laserowego usuwania piegów widoczne są już po kilku zabiegach. Pomiędzy kolejnymi zabiegami nie wolno się opalać ani przebywać na słońcu. Zabieg usuwania piegów wykonuje się „laserem” IPL lub laserem frakcyjnym. „Laser” IPL Urządzenia IPL używa się do niewielkich i płytko położonych piegów. Urządzenie to jest nazywane laserem umownie, bo faktycznie emituje impulsy światła, a nie – jak laser – spójne wiązki światła o jednakowej długości. Zjawisko zachodzące podczas usuwania piegów laserem IPL to fototermoliza selektywna (usuwane jest tylko przebarwienie, a sąsiednie tkanki pozostają nienaruszone).   Laserowe usuwanie piegów urządzeniem IPL jest odczuwalne w niewielkim stopniu, na wrażliwej twarzy szczypanie może być mocniejsze niż na cerze normalnej. Niewłaściwa obsługa urządzenia może skutkować poparzeniami , dlatego najlepiej zabiegi wykonywać w sprawdzonym gabinecie kosmetycznym.   Cena laserowego usuwania piegów waha się od 65 do 500 zł za jeden zabieg w zależności od tego, jaki obszar jest poddawany działaniu świetlnych impulsów . Do usunięcia lub...

kobieta z włosami w ręczniku
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle
Jak usunąć owłosienie z twarzy? Laser i IPL
Depilacja twarzy przy pomocy lamp laserowych i IPL daje długotrwałe rezultaty, w przeciwieństwie do mechanicznego usuwania zbędnego owłosienia, np. za pomocą wosku. Zabiegowi usuwania wąsika laserem i IPL możesz poddać się w gabinecie kosmetycznym. W sprzedaży dostępne są także lampy IPL do domowego użytku.

Depilacja twarzy przy pomocy lamp laserowych i IPL daje długotrwałe rezultaty, w przeciwieństwie do mechanicznego usuwania zbędnego owłosienia, np. za pomocą wosku. Zabiegowi usuwania wąsika laserem i IPL możesz poddać się w gabinecie kosmetycznym. W sprzedaży dostępne są także lampy IPL do domowego użytku. Na czym polega depilacja twarzy laserem i lampą IPL? Zarówno depilacja laserem, jak i IPL polega na oddziaływaniu światłem na melatoninę znajdującą się w cebulce włosa. W przypadku lasera światło jest skupione i każdą cebulkę trzeba naświetlić nim osobno. Lampa IPL generuje światło różnej długości, które jednocześnie można skierować na więcej niż jedną cebulkę . Po pochłonięciu światła przez melatoninę, mieszek włosa zostaje nieodwracalnie uszkodzony, a włos nie odrasta. Jak przebiega zabieg depilacji laserem i światłem IPL? Sam zabieg depilacji światłem laserowym i IPL jest niemal bezbolesny, choć przez kilka godzin po nim możliwe jest lekkie pieczenie skóry. Depilacja trwa ok. 20 minut. Zabieg trzeba powtórzyć od 3 do 5 razy. Cena jednego zabiegu depilacji twarzy laserem wynosi ok. 150-300 zł, depilacja IPL u kosmetyczki to ok. 70-200 zł. Cena zależy od tego, jak duży obszar twarzy zostanie poddany depilacji . Lampę IPL można kupić także do użytku domowego. Jej cena zależy od marki i wynosi od 1000 do 2000 zł. Przeciwwskazania do depilacji twarzy laserem i IPL Depilacji laserem i IPL nie stosuje się u osób o naturalnych jasnych włosach, ponieważ w cebulkach ich włosów znajduje się za mało melatoniny i zabieg nie przyniesie efektu.   Ponadto przeciwwskazaniami do zabiegu są :  ciąża i okres karmienia piersią,  wszczepiony stymulator serca,  infekcje bakteryjne, grzybicze i wirusowe na twarzy (np. opryszczka),  choroby skóry, np. bielactwo, łuszczyca, egzema,  opalona skóra , stosowanie...

Nasze akcje
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy

Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!

Partner
Weleda
Newsy

Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!

Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!

Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!

Partner
Eva Longoria

Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!

Partner

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner