kobieta o smukłej figurze z nagim brzuchem
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle

Zabiegi na brzuch, czyli skuteczne wyszczuplanie

Zabiegi na brzuch skutecznie modelują sylwetkę i usuwają nadmiar tłuszczu z tej części ciała. Lipoliza iniekcyjna jest dobrym rozwiązaniem na pozbycie się tłuszczu z brzucha.

Zabiegi na brzuch skutecznie modelują sylwetkę i usuwają nadmiar tłuszczu z tej części ciała. Lipoliza iniekcyjna jest dobrym rozwiązaniem na pozbycie się tłuszczu z brzucha.

Trendy w chirurgii plastycznej piersi

Lipoliza iniekcyjna - na czym polega?

Lipoliza iniekcyjna jest dobrą metodą na pozbycie się tkanki tłuszczowej nagromadzonej w okolicach brzucha. Przed zabiegiem należy udać się do gabinetu medycyny estetycznej w celu konsultacji lekarskiej. Lipoliza iniekcyjna wymaga znieczulenia miejscowego. Operacja polega na wprowadzeniu przez nacięcia na brzuchu za pomocą kaniuli (cienkiej igły) specjalnej substancji, która rozbija komórki tłuszczowe. Są one transportowane do wątroby i usuwane z organizmu w procesach metabolicznych. Koszt lipolizy iniekcyjnej to około 400 zł.

Lipoliza iniekcyjna na brzuch - zalecenia

Bezpośrednio po lipolizie iniekcyjnej pojawiają się zaczerwienienia, obrzęki a czasem siniaki i krwiaki. Po kilku minutach od zabiegu można wracać do domu, a dolegliwości bólowe łagodzi się za pomocą chłodnych okładów. Po tygodniu od operacji lekarz zdejmuje szwy. Po zabiegu przez miesiąc należy prowadzić spokojny tryb życia i unikać wysiłku fizycznego. Zaleca się też picie dużej ilości wody przez kilka dni po zabiegu w celu uniknięcia spadku ciśnienia krwi.

Lipoliza iniekcyjna na brzuch – efekty i przeciwwskazania

By uzyskać zadowalający efekt zabieg należy powtórzyć 3-4 razy w odstępie 3-4 tygodni. Spektakularne rezultaty widoczne są dopiero po kilkunastu tygodniach od ostatniego zabiegu. Nie każdy może się poddać zabiegowi lipolizy iniekcyjnej. Nie zaleca się jej osobom z cukrzycą, chorobami nerek, wątroby, chorobami krwi i tarczycy. Zabrania się także stosowania zabiegu kobietom w ciąży i karmiącym piersią. 


Zgrabny brzuch kobiety
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle
Lipoliza iniekcyjna, czyli prosty sposób na pozbycie się tłuszczu
Lipoliza iniekcyjna jest bezoperacyjną metodą usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej. Lipoliza iniekcyjna jest idealnym sposobem dla pacjentów, którzy nie mogą zdecydować się na zabieg chirurgiczny, jakim jest liposukcja.

Lipoliza iniekcyjna jest bezoperacyjną metodą usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej. Lipoliza iniekcyjna jest idealnym sposobem dla pacjentów, którzy nie mogą zdecydować się na zabieg chirurgiczny, jakim jest liposukcja. Lipoliza iniekcyjna – na czym polega? Lipoliza iniekcyjna to zabieg, który stosuje się przy miejscowym odtłuszczaniu, najczęściej w okolicach ud, brzucha, pośladków, bioder, pleców i kolan. Lipoliza pozwala także na usunięcie drugiego podbródka. Sam zabieg nie wymaga znieczulenia , gdyż jest bezbolesny. Operacja polega na podaniu za pomocą cienkiej igły do podskórnej tkanki tłuszczowej fosfatydylocholiny - substancji otrzymywanej z ziaren soi . Specyfik powoduje rozpad komórek tłuszczowych i służy jako transporter tłuszczu we krwi. Tłuszcz z uszkodzonej komórki jest wchłaniany przez naczynia limfatyczne, metabolizowany w wątrobie, po czym jest wydalany z moczem. Pozostałość komórek tłuszczowych zostaje usunięta przez makrofagi. W przypadku niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej wystarczą 2-3 zabiegi lipolizy iniekcyjnej. Kiedy tkanka tłuszczowa jest grubsza liczba zabiegów jest większa. Operacja jest krótka i trwa najdłużej 30 minut, a jej koszt wynosi 400 zł. Lipoliza iniekcyjna – efekty Efekty lipolizy iniekcyjnej nie są zauważalne natychmiast , gdyż proces trwa około 4-5 tygodni. Najczęściej widoczne są po 3 tygodniach po każdym zabiegu i jest to utrata od 2 do 5 cm w obwodzie w miejscu, w którym zastosowany jest preparat. Skóra  nad miejscem, w którym znika tłuszcz staje się bardziej napięta i zwarta. Komórki w czasie kuracji zostają zniszczone bezpowrotnie, dlatego efekt jest trwały. Po zabiegu w celu przyspieszenia wchłaniania podanej substancji można stosować masaże próżniowe, domowe, drenaże limfatyczne, ale nie jest to konieczne. Po operacji pacjent może odczuwać lekkie swędzenie, pieczenie i wrażliwość miejsca, które...

Brzuch z centymetrem
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle
Lipoliza laserowa, czyli laserowe rozbijanie tłuszczu
Zabiegi na brzuch takie jak laserowe usuwanie komórek tłuszczowych są coraz bardziej popularne. Operacja pomaga pozbyć się nadmiernej ilości tłuszczu z brzucha.

Zabiegi na brzuch takie jak laserowe usuwanie komórek tłuszczowych są coraz bardziej popularne. Operacja pomaga pozbyć się nadmiernej ilości tłuszczu z brzucha. Lipoliza laserowa – na czym polega? Zabieg lipolizy laserowej zaliczany jest do zabiegów mało inwazyjnych i nie wymaga znieczulenia ogólnego . Operacja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym brzucha, dlatego zaraz po niej można iść do domu. Zabieg poprzedzają podstawowe badania, takie jak morfologia krwi, badanie grupy krwi, na obecność wirusa HIV, badanie EKG i prześwietlenie klatki piersiowej. Na początku zabiegu pod skórę wprowadza się przez nacięcia kaniulę (cienką igłę) ze światłowodem emitującym promienie laserowe. Laser rozbija komórki tłuszczowe, a tym samym uwalnia tłuszcz, który jest usuwany przez wątrobę. Dodatkowo laser zamyka naczynia krwionośne pękające podczas zabiegu, dzięki czemu ból i krwawienie są mniejsze. Lipoliza laserowa sprawdza się szczególnie, gdy nadmiar tłuszczu jest trudny do usunięcia za pomocą diety i aktywności fizycznej. Cena lipolizy laserowej brzucha wynosi około 8 tysięcy złotych . Podskórne działanie lasera powoduje powstanie nowych włókien kolagenowych, a to zwiększa napięcie skóry i poprawia jej wygląd. Zabieg na brzuch lipolizą laserową – zalecenia Po zabiegu lipolizy laserowej należy przez około 3 miesiące nosić opatrunek uciskowy. Należy też unikać wysiłku i nadmiernej aktywności fizycznej przez minimum dwa tygodnie . Zaleca się dużo wypoczywać i prowadzić spokojny tryb życia. Zabieg na brzuch lipolizą laserową – efekty i powikłania Pierwsze efekty będą już widoczne po około 3 miesiącach od lipolizy laserowej. Po operacji można spodziewać się bólu i dyskomfortu operowanego brzucha, który przechodzi najczęściej po dobie bądź dwóch....

kobieta rozmawia z lekarzem
©Adam Gregor/fotolia
Fleszstyle
Lipoliza iniekcyjna nadmiernie uwydatnionego wzgórka łonowego
Wzgórek łonowy jest nadmiernie uwydatniony szczególnie u pań po cesarskich cięciach i innych operacjach nad spojeniem łonowym. Jeśli nieładnie odstaje i jest za duży można rozbić zgromadzone w nim komórki tłuszczowe dzięki zabiegowi lipolizy iniekcyjnej.

Wzgórek łonowy jest nadmiernie uwydatniony szczególnie u pań po cesarskich cięciach i innych operacjach nad spojeniem łonowym. Jeśli nieładnie odstaje i jest za duży można rozbić zgromadzone w nim komórki tłuszczowe dzięki zabiegowi lipolizy iniekcyjnej. Lipoliza iniekcyjna wzgórka łonowego Nadmiernie uwydatniony wzgórek łonowy może być powodem kobiecych kompleksów. Gdy nieestetycznie wygląda to znaczy, że odkłada się w nim nadmiar tłuszczu. Na szczęście można skorygować tę wadę i zastosować zabieg lipolizy iniekcyjnej, który wykorzystywany jest do rozpuszczenia nadmiaru tłuszczu za pomocą specjalnej substancji – fosfatydylocholiny. We wzgórek łonowy zostaje wstrzyknięty preparat, który prowadzi do rozbicia tłuszczu i uwolnienia go do krwi, a wraz z nią do wątroby, gdzie rozkłada się i jest wydalany z organizmu. Efekt jest trwały, ale dla jego wzmocnienia zaleca się zastosowanie masaży limfatycznych, które ułatwią transport tłuszczu przez naczynia chłonne . Warto też wprowadzić w życie dietę niskotłuszczową. Nie zaleca się stosowania zabiegu osobom chorym na cukrzycę , mającym ostre infekcje, czy kobietom w ciąży i karmiącym piersią. Cierpiący na choroby nerek, wątroby, czy krzepliwości krwi również nie powinni poddawać się lipolizie. Zabieg trwa około 15 minut, a jej koszt wynosi 400 zł. Wskazania do zabiegu na wzgórek łonowy Zabieg lipolizy iniekcyjnej przeznaczony jest dla kobiet z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej po cięciach cesarskich i operacjach z blizną nad spojeniem łonowym. Charakterystyczne wybrzuszenie wyraźnie widać przez obcisłe ubrania. Lipoliza iniekcyjna wzgórka łonowego – efekty uboczne Po zabiegu lipolizy iniekcyjnej zazwyczaj pojawiają się opuchnięcia i zaczerwienienia w miejscach wstrzyknięcia preparatu. Miejsce poddane...

Nasze akcje

Poznaj Huawei Mobile Services i ciesz się wyjątkowymi funkcjami w przyjaznym ekosystemie

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Newsy

To zdrowy i ekologiczny nawyk, który pozwoli ci zadbać o siebie i środowisko

Partner
Newsy

Bo należy ci się komfort! Zabiegi EMSELLA i EXILIS ULTRA 360 na nietrzymanie moczu

Partner