Brzuch z centymetrem
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle

Lipoliza laserowa, czyli laserowe rozbijanie tłuszczu

Zabiegi na brzuch takie jak laserowe usuwanie komórek tłuszczowych są coraz bardziej popularne. Operacja pomaga pozbyć się nadmiernej ilości tłuszczu z brzucha.

Zabiegi na brzuch takie jak laserowe usuwanie komórek tłuszczowych są coraz bardziej popularne. Operacja pomaga pozbyć się nadmiernej ilości tłuszczu z brzucha.

Trendy w chirurgii plastycznej piersi

Lipoliza laserowa – na czym polega?

Zabieg lipolizy laserowej zaliczany jest do zabiegów mało inwazyjnych i nie wymaga znieczulenia ogólnego. Operacja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym brzucha, dlatego zaraz po niej można iść do domu. Zabieg poprzedzają podstawowe badania, takie jak morfologia krwi, badanie grupy krwi, na obecność wirusa HIV, badanie EKG i prześwietlenie klatki piersiowej. Na początku zabiegu pod skórę wprowadza się przez nacięcia kaniulę (cienką igłę) ze światłowodem emitującym promienie laserowe. Laser rozbija komórki tłuszczowe, a tym samym uwalnia tłuszcz, który jest usuwany przez wątrobę. Dodatkowo laser zamyka naczynia krwionośne pękające podczas zabiegu, dzięki czemu ból i krwawienie są mniejsze. Lipoliza laserowa sprawdza się szczególnie, gdy nadmiar tłuszczu jest trudny do usunięcia za pomocą diety i aktywności fizycznej. Cena lipolizy laserowej brzucha wynosi około 8 tysięcy złotych. Podskórne działanie lasera powoduje powstanie nowych włókien kolagenowych, a to zwiększa napięcie skóry i poprawia jej wygląd.

Zabieg na brzuch lipolizą laserową – zalecenia

Po zabiegu lipolizy laserowej należy przez około 3 miesiące nosić opatrunek uciskowy. Należy też unikać wysiłku i nadmiernej aktywności fizycznej przez minimum dwa tygodnie. Zaleca się dużo wypoczywać i prowadzić spokojny tryb życia.

Zabieg na brzuch lipolizą laserową – efekty i powikłania

Pierwsze efekty będą już widoczne po około 3 miesiącach od lipolizy laserowej. Po operacji można spodziewać się bólu i dyskomfortu operowanego brzucha, który przechodzi najczęściej po dobie bądź dwóch. Mimo tego, że zabieg jest mało inwazyjny, jest nadal operacją. Wiąże się to z pojawieniem powikłań. W miejscu operowanym mogą wystąpić infekcje, wodniaki, blizny i krwawienia.


kobieta o smukłej figurze z nagim brzuchem
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle
Zabiegi na brzuch, czyli skuteczne wyszczuplanie
Zabiegi na brzuch skutecznie modelują sylwetkę i usuwają nadmiar tłuszczu z tej części ciała. Lipoliza iniekcyjna jest dobrym rozwiązaniem na pozbycie się tłuszczu z brzucha.

Zabiegi na brzuch skutecznie modelują sylwetkę i usuwają nadmiar tłuszczu z tej części ciała. Lipoliza iniekcyjna jest dobrym rozwiązaniem na pozbycie się tłuszczu z brzucha. Lipoliza iniekcyjna - na czym polega? Lipoliza iniekcyjna jest dobrą metodą na pozbycie się tkanki tłuszczowej nagromadzonej w okolicach brzucha. Przed zabiegiem należy udać się do gabinetu medycyny estetycznej w celu konsultacji lekarskiej. Lipoliza iniekcyjna wymaga znieczulenia miejscowego. Operacja polega na wprowadzeniu przez nacięcia na brzuchu za pomocą kaniuli (cienkiej igły) specjalnej substancji, która rozbija komórki tłuszczowe . Są one transportowane do wątroby i usuwane z organizmu w procesach metabolicznych. Koszt lipolizy iniekcyjnej to około 400 zł. Lipoliza iniekcyjna na brzuch - zalecenia Bezpośrednio po lipolizie iniekcyjnej pojawiają się zaczerwienienia, obrzęki a czasem siniaki i krwiaki. Po kilku minutach od zabiegu można wracać do domu, a dolegliwości bólowe łagodzi się za pomocą chłodnych okładów. Po tygodniu od operacji lekarz zdejmuje szwy . Po zabiegu przez miesiąc należy prowadzić spokojny tryb życia i unikać wysiłku fizycznego. Zaleca się też picie dużej ilości wody przez kilka dni po zabiegu w celu uniknięcia spadku ciśnienia krwi. Lipoliza iniekcyjna na brzuch – efekty i przeciwwskazania By uzyskać zadowalający efekt zabieg należy powtórzyć 3-4 razy w odstępie 3-4 tygodni . Spektakularne rezultaty widoczne są dopiero po kilkunastu tygodniach od ostatniego zabiegu. Nie każdy może się poddać zabiegowi lipolizy iniekcyjnej. Nie zaleca się jej osobom z cukrzycą, chorobami nerek, wątroby, chorobami krwi i tarczycy. Zabrania się także stosowania zabiegu kobietom w ciąży i karmiącym piersią.  Bez konieczności przyjmowania znieczulenia ogólnego możesz zastosować zabieg lipolizy laserowej...

zgrabne łydki i brzuch kobiety
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle
Mezoterapia na brzuch sposobem na płaski brzuch
Mezoterapia na brzuch polega na wstrzyknięciu substancji aktywnych pod skórę brzucha za pomocą cienkich igieł. W zależności od długości igły nakłucie może sięgać od warstw powierzchownych do warstw głębokich skóry.

Mezoterapia na brzuch polega na wstrzyknięciu substancji aktywnych pod skórę brzucha za pomocą cienkich igieł. W zależności od długości igły nakłucie może sięgać od warstw powierzchownych do warstw głębokich skóry. Mezoterapia na brzuch – na czym polega? Zabieg mezoterapii przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, dlatego kilka minut po nim można udać się do domu. Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu pod skórę brzucha substancji leczniczych za pomocą mikroigieł, które pozwalają na ograniczenie liczby nakłuć. Stosuje się do tego mieszanki na bazie poliwitamin i kwasu hialuronowego, które rozpuszczają komórki tłuszczowe, po czym tłuszcz ulega usunięciu przez układ limfatyczny organizmu. Zabieg jest bezbolesny i bardzo krótki, gdyż trwa około 20 minut . Koszt zabiegu waha się od 200 do 400 zł. Mezoterapia na brzuch – efekty i powikłania Podczas zabiegu mezoterapii eliminuje się nadmierną ilość tkanki tłuszczowej z brzucha. Rozstępy są mniej widoczne, a skóra staje się elastyczna i jędrna. Wzmacniane są naczynia krwionośne, a z komórek tłuszczowych usuwane są toksyczne substancje. Dodatkowo zwiększa się kondycja tkanki łącznej, dzięki czemu poprawia się wygląd skóry. Mezoterapia jest doskonałym rozwiązaniem aby pozbyć się zbędnego tłuszczu, usunąć cellulit i osiągnąć płaski brzuch. To wszystko oczywiście należy połączyć z właściwą dietą i wysiłkiem fizycznym. Aby uzyskać wymarzone efekty zaleca się wykonanie pięciu zabiegów. Pierwsze rezultaty widoczne już są po pierwszej operacji. Bezpośrednio po mezoterapii mogą pojawić się siniaki, niewielki ból, opuchnięcia i wybroczyny . Rzadko występują stany zapalne i reakcje alergiczne, już na samo ukłucie igłą. Mezoterapia na brzuch – przeciwwskazania Mezoterapia na brzuch nie jest...

Zdjęcie przedstawia kobietę, która ma zamiar poddać się zabiegowi lipolizy podbródka
©Coka/fotolia
Fleszstyle
Liposukcja podbródka – na czym polega?
Liposukcja podbródka to prosty zabieg chirurgiczny, który polega na odessaniu tłuszczu z okolic szyi i brody. Można go wykonywać zarówno u kobiet jak i mężczyzn, którzy mają tzw. podwójny podbródek. Liposukcję podbródka można wykonywać dwoma metodami: klasyczną i laserową.

Liposukcja podbródka to prosty zabieg chirurgiczny, który polega na odessaniu tłuszczu z okolic szyi i brody. Można go wykonywać zarówno u kobiet jak i mężczyzn, którzy mają tzw. podwójny podbródek. Liposukcję podbródka można wykonywać dwoma metodami: klasyczną i laserową. Klasyczna liposukcja podbródka (lipoliza) Przed zabiegiem liposukcji podbródka należy wykonać wszystkie badania krwi, które są niezbędne do znieczulenia. Na dwa tygodnie przed zabiegiem nie powinno się palić papierosów i zażywać leków na bazie aspiryny, gdyż zmniejszają one krzepliwość krwi.   Na początku zabiegu chirurg podaje miejscowe znieczulenie, dzięki czemu po zabiegu pacjent będzie mógł od razu udać się do domu. Następnie wykonuje nacięcia w okolicach podbródka i uszu o wielkości 2-4 cm . Czasem lekarze robią nacięcia w jamie ustnej, aby pacjent miał mniej widoczną bliznę. Następnie lekarz za pomocą kaniuli (cienkiej rurki) usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej. Po zabiegu specjalista umieszcza opatrunek uciskowy od czubka głowy do brody. Jeśli pacjent odczuwa zbyt długotrwałe odrętwienie policzków zaleca się ponowne zgłoszenie do lekarza. Osoba poddająca się liposukcji podbródka w pierwszym tygodniu może odczuwać mrowienie, ciągnięcie pod brodą, pieczenie i ostre bóle. Po zabiegu mogą również wystąpić powikłania jakimi są infekcja bądź krwiak w miejscu operowanym. Powikłania są jednak rzadkie. Lipolizy nie zaleca się chorym na cukrzycę, mającym problemy z krzepliwością krwi i chorującym na wątrobę i nerki . Koszt lipolizy waha się w granicach 3 tysięcy złotych. Wiele kobiet decyduje się na liposukcję przy wykonywaniu innych zabiegów medycyny estetycznej. Laserowa liposukcja podbródka Laserowa liposukcja podbródka polega nie na...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner