Zabieg laserowy na twarz
©jolopes/Fotolia
Fleszstyle

Jak się przygotować do dermabrazji? Przebieg dermabrazji mechanicznej

Przygotowania do dermabrazji mechanicznej trzeba rozpocząć na 2 tygodnie przed zabiegiem. Przede wszystkim trzeba zrobić szczepienia, badania krwi i odstawić leki przeciwzakrzepowe. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu, ale przez kilka dni po nim konieczne może się okazać zażywanie środków przeciwbólowych. Bardzo ważna jest dbałość o higienę i regularne zmiany opatrunków, bo skóra po usunięciu warstwy ochronnej jest bardzo podatna na zakażenia.

Przygotowania do dermabrazji mechanicznej trzeba rozpocząć na 2 tygodnie przed zabiegiem. Przede wszystkim trzeba zrobić szczepienia, badania krwi i odstawić leki przeciwzakrzepowe. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu, ale przez kilka dni po nim konieczne może się okazać zażywanie środków przeciwbólowych. Bardzo ważna jest dbałość o higienę i regularne zmiany opatrunków, bo skóra po usunięciu warstwy ochronnej jest bardzo podatna na zakażenia.

"Ślub od pierwszego wejrzenia" Agnieszka o relacji z Kamilem: "kotek lubi gonić myszkę. Zawsze za dużo daję"

Przygotowanie do zabiegu dermabrazji mechanicznej

Najważniejsze jest, aby na dwa tygodnie przed zabiegiem dermabrazji mechanicznej wykonać badania i poinformować lekarza o chorobach towarzyszących. Potrzebne będą wyniki morfologii, OB, INR, APTT i wskaźnik PT. Trzeba też zaszczepić się przeciwko WZW typu B. W przeciągu 14 dni przed zabiegiem trzeba odstawić leki zaburzające krzepnięcie krwi, zwłaszcza te z grupy salicylanów, np. Aspirynę, Acard i Polopirynę (wszelkie zmiany w dawkowaniu leków muszą być skonsultowane z lekarzem).

 

Naczynia krwionośne można wzmocnić biorąc przez dwa tygodnie witaminę C. W tym czasie nie wolno się opalać, palić papierosów ani spożywać alkoholu (również po zabiegu, przez okres ok. 2 miesięcy i 3 w przypadku opalania). Na 5 dni przed zabiegiem trzeba powstrzymać się od stosowania chemicznych kremów do depilacji, woskowania, mycia ciała szorstkimi gąbkami i szczotkami, a także wykonywania peelingu. Tuż przed dermabrazją trzeba usunąć owłosienie z miejsca, które będzie poddawane zabiegowi. Wybierając się na zabieg dermabrazji twarzy, nie wolno nakładać makijażu ani kremów.

Przebieg dermabrazji mechanicznej

Dermabrazja mechaniczna może trwać od 30 min do 2 godzin w zależności od powierzchni usuwanego naskórka. Zabieg odbywa się przy wykorzystaniu specjalnego urządzenia, które przypomina wiertło dentystyczne. Jego główkę wieńczy łagodne ostrze, wprowadzane podczas dermabrazji w ruch wirujący. Chirurg plastyczny przykłada ostrze do skóry tak, by nie dotarło zbyt głęboko i nie naruszyło naczyń włosowatych.

 

To właśnie od kompetencji lekarza w największym stopniu zależy bezpieczeństwo zabiegu, dlatego warto wybierać tylko sprawdzone klinki. Warunki także muszą być sterylne. Przed zakażeniem zabezpiecza jałowy opatrunek, który jest nakładany na oczyszczone miejsce bezpośrednio po zabiegu, a przez dwutygodniowy okres rekonwalescencji musi być regularnie zmieniany. Dermabrazja mechaniczna jest bolesna, dlatego wykonuje się ją dopiero po znieczuleniu miejscowym (np. kremem znieczulającym). Po zabiegu pojawiają się opuchlizna i zaczerwienienie, które może się utrzymywać do 3 miesięcy (tyle trwa tworzenie się nowego naskórka).

Kobieta z długimi włosami
Flickr/Helmuts Guigo/CC BY-SA 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/
Fleszstyle
Peeling twarzy u chirurga plastycznego – dermabrazja mechaniczna
Dermabrazja, czyli głęboki peeling (mechaniczny, chemiczny lub laserowy) pomaga usuwać blizny i przebarwienia – nie tylko z twarzy, ale z powierzchni niemal całego ciała. Jest to bardzo inwazyjny zabieg, który powinien być przeprowadzony przez chirurga plastycznego lub dermatologa. Cieszy się opinią bardzo skutecznego, ale trzeba się liczyć z długim okresem rekonwalescencji i możliwymi powikłaniami.

Dermabrazja, czyli głęboki peeling (mechaniczny, chemiczny lub laserowy) pomaga usuwać blizny i przebarwienia – nie tylko z twarzy, ale z powierzchni niemal całego ciała. Jest to bardzo inwazyjny zabieg, który powinien być przeprowadzony przez chirurga plastycznego lub dermatologa. Cieszy się opinią bardzo skutecznego, ale trzeba się liczyć z długim okresem rekonwalescencji i możliwymi powikłaniami. Wskazania do dermabrazji mechanicznej Dermabrazja mechaniczna przynosi widoczne efekty w wygładzaniu nierówności powierzchniowych skóry głównie blizn potrądzikowych i przebarwień. Nie usuwa jednak blizn po oparzeniach , pieprzyków ani wrodzonych deformacji skóry. Poprawia napięcie i elastyczność skóry, dzięki czemu jest skuteczna w usuwaniu trądziku i rozstępów . Oprócz tego sprawdza się w: likwidowaniu blizn pooperacyjnych, usuwaniu plam wątrobowych, usuwaniu tatuaży, spłycaniu zmarszczek. Plusy dermabrazji mechanicznej Dermabrazja mechaniczna jest jednym z najbardziej efektywnych zbiegów kosmetycznych . Złuszcza skórę bardzo głęboko, dzięki czemu pobudza ją do produkcji kolagenu. Naskórek, na którym widoczne są niedoskonałości zostaje nie tylko oczyszczony – jak podczas zabiegu łagodniejszej mikrodermabrazji – ale całkowicie usunięty. Na jego miejscu po okresie rekonwalescencji pojawia się nowy – zdrowy. Nie znaczy to, oczywiście, że po jednorazowym zabiegu każda nierówność zniknie z powierzchni skóry. Wszystko zależy od stopnia zaawansowania zmian skórnych. Seria złożona z 3 dermabrazji całkowicie likwiduje drobne niedoskonałości, czyni prawie niewidocznymi średnie, natomiast duże znacznie spłyca i wygładza. Minusy dermabrazji mechanicznej Dermabrazja mechaniczna to zabieg silnie inwazyjny , kwalifikowany do...

Kobieta z kucykiem
Flickr/CMY Kane/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Fleszstyle
Laserowe usuwanie zmarszczek i blizn – dermabrazja
Dermabrazja laserowa jest zabiegiem skutecznym i bezpiecznym, ale tylko jeśli przeprowadza go specjalista. Kluczową kwestią jest równomierne usunięcie naskórka – wszelkie nierówności mogą doprowadzić do pozostania blizn. Mimo bardzo dobrych opinii, jakimi cieszy się dermabrazja laserowa, nie należy nastawiać się na usunięcie głębokich zmarszczek i blizn po jednorazowym zabiegu. Widoczny efekt pojawia się po serii naświetleń.

Dermabrazja laserowa jest zabiegiem skutecznym i bezpiecznym, ale tylko jeśli przeprowadza go specjalista. Kluczową kwestią jest równomierne usunięcie naskórka – wszelkie nierówności mogą doprowadzić do pozostania blizn. Mimo bardzo dobrych opinii, jakimi cieszy się dermabrazja laserowa, nie należy nastawiać się na usunięcie głębokich zmarszczek i blizn po jednorazowym zabiegu. Widoczny efekt pojawia się po serii naświetleń. Na czym polega dermabrazja laserowa? Dermabrazja laserowa jest metodą na pozbycie się nierówności skóry dzięki całkowitemu usunięciu naskórka i pobudzeniu skóry do wytworzenia nowego. Wiązki światła skierowane na obszary pokryte niedoskonałościami i zgrubieniami podgrzewają tkanki i przyczyniają się do ich odparowania. Dermabrazja sprawia, że skóra staje się gładka, jędrna i wygląda o wiele młodziej . Zabieg ten sprawdza się zwłaszcza w likwidowaniu zmarszczek i blizn potrądzikowych. Orientacyjny koszt jednorazowej dermabrazji laserowej całej twarzy wynosi 6 tys. zł. W przypadku blizn liczy się powierzchnia – naświetlanie 10 cm bliznowego naskórka kosztuje ok. 1000 zł. Przebieg dermabrazji laserowej Dermabrazja laserowa wykonywana jest ze znieczuleniem miejscowym lub pod lekką narkozą. W przeciwieństwie do mechanicznej, nie stwarza ryzyka naruszenia naczyń krwionośnych. Chirurg plastyczny kieruje światło laserowe na nierówności skóry i naświetla je przez ok. 45 min (naświetlanie na całej twarzy trwa 1,5–2 h). Głębokość ścierania skóry regulowana jest komputerowo. Po zabiegu na twarz nakłada się substancję antybakteryjną i przykrywa się ją opatrunkiem lub maseczką (syntetyczną warstwą skóry) dla ochrony przed bakteriami. Skórę trzeba w ten sposób chronić przez 7–14 dni, do momentu, aż pojawi się nowy naskórek....

zgrabna kobieta
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle
Jak wygląda zabieg plastyki brzucha?
Plastyka brzucha, zwana inaczej abdominoplastyką jest zabiegiem, podczas którego zostaje usunięta nadmierna ilość skóry i tkanki tłuszczowej ze środkowej i dolnej części brzucha.

Plastyka brzucha, zwana inaczej abdominoplastyką jest zabiegiem, podczas którego zostaje usunięta nadmierna ilość skóry i tkanki tłuszczowej ze środkowej i dolnej części brzucha. Operacja plastyczna brzucha – jak się przygotować? Przed operacją plastyczną brzucha należy wykonać serię badań i poinformować lekarza o nałogach i problemach zdrowotnych. Przed zabiegiem trzeba wykonać badania na grupę krwi, morfologię, układ krzepnięcia krwi, cukier i EKG . Tydzień przed operacją plastyczną brzucha nie wolno pić alkoholu i palić papierosów, gdyż nikotyna uszkadza krążenie w skórze, a to może prowadzić do martwicy skóry. Przed operacją nie wolno żażywać aspiryny, a kobiety powinny być po miesiączce, a nie tuż przed nią. Operacja plastyczna brzucha – jak wygląda? Plastyka brzucha przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym lub zewnątrzoponowym. Wszystko zależy od anestezjologa. Na początku operacji robi się cięcie w kształcie litery W, które sięga zazwyczaj od jednego do drugiego kolca biodrowego, czyli poniżej linii bielizny. Następnie wykonuje się cięcia wokół pępka, a skórę brzucha wraz z tkanką tłuszczową odwarstwia się od mięśni i napina. Nadmiar tkanki tłuszczowej wycina się tworząc nowe miejsce na pępek. By podkreślić talię, coraz częściej modeluje się mięśnie proste brzucha, a przy niewielkim obniżeniu fałdu skórnego wykonuje się miniabdominoplastykę. W przypadku grubej warstwy tkanki tłuszczowej zabieg plastyki brzucha można połączyć z zabiegiem liposukcji. Koszt zabiegu waha się od 14000 do 18000 tysięcy . Operacja plastyczna brzucha – po zabiegu Po operacji wymagane jest noszenie specjalnej uciskowej bielizny przez 30 dni. Szwy zdejmowane są po około 10-14 dniach . Na ciele po zabiegu pozostaje duża blizna, jak u kobiet po cesarskim cięciu. Operacja...

Nasze akcje
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy

Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!

Partner
Weleda
Newsy

Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!

Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy

Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!

Partner
Eva Longoria
Styl życia

Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!

Partner
Newsy

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner
Newsy

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner
Newsy

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy

Małgorzata Rozenek-Majdan

BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy

Julia Wieniawa

BZ
Kasia Cichopek pozuje na huśtawce na swoim balkonie
Newsy

Katarzyna Cichopek

BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show

Hotel Paradise

BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show

Ślub od pierwszego wejrzenia

BZ
Moda uliczna z nowojorskiego tygodnia mody wiosna/lato 2021
Fleszstyle

Modne fryzury wiosna 2021. Buttercream blonde to nowy trend dla fanek jasnych fryzur. Koloryzacja pasuje do większości karnacji

Marcelina Zielnik
Paul Costelloe wiosna/lato 2021
Fleszstyle

Te trzy trendy zdominowały makijaż na wiosnę i lato 2021

Marcelina Zielnik
Modelka z koloryzacją "terracotta hair"
Fleszstyle

Modne fryzury na wiosnę 2021. Koloryzacja "terracotta hair" to hit Instagrama. To najgorętszy trend

Anna Kusiak
Leonie Hanne
Fleszstyle

Ta fryzura to najgorętszy trend wiosny i lata 2021. Instagramerki ją uwielbiają

Marcelina Zielnik
Jessica Alba i soft bob
Fleszstyle

Modne fryzury na sezon wiosna-lato 2021. Soft bob odejmie ci minimum 10 lat

Anna Kusiak