Party Stories
Dawid Kwiatkowski w redakcji Party.pl
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Emily Ratajkowski i Zendaya
East News
Fleszstyle

Wyrzeźbione ciało bez treningów? Ten zabieg zapewni ci kaloryfer na brzuchu bez konieczności chodzenia na siłownię

Wyrzeźbione ciało bez treningów? Ten zabieg zapewni ci kaloryfer na brzuchu bez konieczności chodzenia na siłownię

Dziś dzięki zabiegom można mieć kaloryfer na brzuchu i brazylijskie pośladki bez ćwiczeń na siłowni. Na czym polega BTL EMBODY? Wyjaśnia dr Michał Kaniowski, specjalista dermatolog z Kaniowscy Clinic (ul. Barycka 1/3, Wrocław, tel. (+48) 71 322 69 09, www.kaniowscy.pl).

dr Michał Kaniowski, specjalista dermatolog z Kaniowscy Clinic
dr Michał Kaniowski, specjalista dermatolog z Kaniowscy Clinic

Trendy w chirurgii plastycznej piersi

Dla kogo przeznaczony jest zabieg BTL EMBODY?

EMBODY to wyjątkowe urządzenie, które działa dwukierunkowo: powoduje zwiększenie masy mięśniowej oraz spalanie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zabiegom mogą się poddawać zarówno kobiety, jak i mężczyźni, bez względu na wiek. Terapia jest świetnym rozwiązaniem dla osób młodych, które chcą wyszczuplić talię i mieć umięśniony brzuch oraz zwiększyć jędrność i rzeźbę pośladków. Ale wskazań do zabiegów jest bardzo wiele.

Jakie są te wskazania?

Zabiegi BTL EMBODY przynoszą świetne rezultaty w redukcji tłuszczu trzewnego, który jest oporny na ćwiczenia (zwłaszcza u mężczyzn). Badania obrazowe, takie jak rezonans magnetyczny czy tomografia komputerowa, potwierdziły po EMBODY redukcję tkanki tłuszczowej i zwiększenie masy mięśniowej. Widać to również w badaniach, w których zmierzono grubość mięśni prostych przed sesją zabiegową i po niej. Zabiegi EMBODY są wskazane także u osób po urazach, zabiegach neurologicznych, z nierównością mięśni kończyn – stymulują ich pracę, przyspieszają rehabilitację i powrót do sprawności. Treningi EMBODY są odpowiednie dla kobiet, które po ciąży mają problem z odzyskaniem szczupłego i jędrnego brzucha i u których doszło do rozstępu mięśnia prostego brzucha. A także po liposukcji albo lipolizie, kiedy kontur pośladków czy kształt brzucha wymaga wzmocnienia mięśni.

Czy BTL EMBODY można nazwać alternatywą dla siłowni lub dla diety?

Raczej dla siłowni, choć chcąc wzmacniać mięśnie, budować i utrzymać dobrą sylwetkę, nie powinniśmy rezygnować z aktywności fizycznej. Zabiegi mogą stanowić dobry start dla treningów lub ich doskonałe uzupełnienie. Podczas jednej sesji EMBODY technologia elektromagnetyczna wywołuje ok. 20 tys. supramaksymalnych skurczów! Zabiegi poprawiają strukturę mięśni, pobudzając wzrost włókien kurczliwych, umożliwiając tworzenie nowych białek i rozrost włókien mięśniowych. Wzmocnione w ten sposób mięśnie wpływają dodatkowo na efektywność ćwiczeń.

Czy to podobna terapia do elektrostymulacji mięśniowej?

Nie, zupełnie inna. W przypadku elektrostymulacji mięśni działamy prądem i generujemy energię termiczną (cieplną). Zabiegi te wpływają na mięśnie bardzo powierzchownie i w przypadku osób z większą ilością tkanki tłuszczowej energia ta może nawet do nich nie dotrzeć. Technologia HIFEM zastosowana w EMBODY, czyli zaawansowana technologia elektromagnetyczna o wysokiej intensywności, nie generuje energii termicznej, co wyklucza ryzyko poparzenia. Podczas zabiegu pracą objęty jest cały mięsień do 7 cm w głąb, dlatego terapia jest równie skuteczna u osób z większą ilością komórek tłuszczowych w obszarze poddawanym zabiegowi.

Co wyróżnia BTL EMBODY wśród innych zabiegów na ciało?

Większość urządzeń służy jedynie redukcji tkanki tłuszczowej. EMBODY jednocześnie działa na rozbudowę mięśni. Zabiegi koncentrują się na najbardziej newralgicznych dla pacjentów częściach ciała. Marzeniem kobiet jest płaski brzuch i zgrabne, jędrne, „brazylijskie” pośladki, panowie pragną szczupłego i umięśnionego brzucha. To też doskonałe rozwiązanie dla osób, które niekoniecznie lubią odwiedzać siłownię.

Ile zabiegów należy wykonać, żeby zobaczyć efekty?

Cztery zabiegi wykonywane raz lub dwa razy w tygodniu. Treningi brzucha i pośladków trwają po 30 minut. Ostateczne efekty oceniamy po upływie miesiąca od ostatniego zabiegu.

 

BTL to producent i wyłączny dystrybutor urządzenia BTL EMBODY w Polsce (www.btlestetyka.pl)

Krzysztof Gojdź o Marioli Bojarskiej Ferenc
Newsy
Krzysztof Gojdź o Marioli Bojarskiej Ferenc: "Pewne zabiegi robiła, bo widać"!
Krzysztof Gojdź o Marioli Bojarskiej Ferenc: "Pewne zabiegi robiła, bo widać"!

Krzysztof Gojdź, znawca kobiecej urody, szczerze o Marioli Bojarskiej Ferenc! Znana trenerka zachwyca swoim wyglądem. Motytwuje również do ćwiczeń osoby dojrzałe i starsze, sama dając przykład, że chcieć to móc! A co o jej wyglądzie sądzi słynny lekarz gwiazd? Jest zachwycony Mariolą, choć uważa, że ma za sobą zabiegi medycyny estetycznej:   Mariola bardzo fajnie wygląda jak na swoje lata. [...] Nie przerabia się tak jak koleżanki w jej wieku, jest naturalna, pewne zabiegi z medycy estetycznej już robiła, bo to widać. - mówi Krzysztof Gojdź. Zgadzacie się z nim?   Zobacz także:  Jakie rady Mariola Bojarska Ferenc dawała młodszym koleżankom z "Tańca z Gwiazdami"?   Krzysztof Gojdź wydał niedawno nową książkę - już w sprzedaży!      Mariola Bojarska Ferenc wygląda świetnie! 

btl
Adobe Stock
Newsy
Jak schudnąć i zbudować mięśnie bez wysiłku? Odkryj rewolucyjną technologię HIFEM! 
Jak schudnąć i zbudować mięśnie bez wysiłku? Odkryj rewolucyjną technologię HIFEM! 

Zaawansowana technologia elektromagnetyczna, która selektywnie wywołuje supramaksymalne skurcze mięśni. Sprawia, że rzeźbimy mięśnie i chudniemy - na leżąco. O tym, co jeszcze potrafi HIFEM, opowiada Sławomir Sobusiak, Dyrektor Zarządzający Działu Medycyny Estetycznej BTL Polska. Maszyny ćwiczą za nas? Jak to możliwe? Szczerze mówiąc: dokładnie tak jest. Powiem więcej - maszyny działające w oparciu o technologię HIFEM, doprowadzą nasze ciało do idealnego wyglądu dużo szybciej i efektowniej niż tradycyjne ćwiczenia. Dlaczego? Ponieważ technologia HIFEM, o której mówimy wywołuje supramaksymalne skurcze mięśni, czyli takie: powyżej maksymalnego poziomu. Po prostu - nie jesteśmy w stanie ćwiczyć z taką mocą i intensywnością w sposób naturalny. Wyobraźmy sobie, że w trakcie jednego treningu robimy 20 tysięcy brzuszków czy przysiadów (czas zabiegu to ok. pół godziny). Energia HIFEM jest skuteczna w rozbudowie mięśni, ponieważ potrafi wywołać i utrzymać przez wiele sekund supramaksymalne skurcze. Z drugiej strony - trzeba zachować rozsądek. Nie chodzi o to, aby przestać się ruszać i tylko chodzić na zabiegi. HIFEM pozwala nam osiągnąć wymarzony efekt i podtrzymać go - ale normalna aktywność (najlepiej na powietrzu) jest absolutnie niezbędna.  Dlaczego nie wymyślono tego wcześniej? Wymyślono, ale pierwsze maszyny posługujące się technologią HIFEM miały wielkość pokoju! Aby je uruchomić, potrzeba było wykwalifikowanego zespołu naukowców. Niezbyt to przydatne dla klinik medycyny estetycznej czy siłowni. Przełom nastąpił kilka lat temu, kiedy stworzono niewielkich rozmiarów urządzenia z tą technologią oraz tak dopracowano procedury, że maszyny może obsługiwać praktycznie każdy. Oczywiście po przeczytaniu instrukcji. W BTL urządzenia wykorzystujące pole magnetyczne w pojawiły się już...

btl
Adobe Stock
Newsy
Jak przygotować ciało na lato po kwarantannie? Koniecznie wypróbuj te bezpieczne i skuteczne zabiegi!
Jak przygotować ciało na lato po kwarantannie? Koniecznie wypróbuj te bezpieczne i skuteczne zabiegi!

Nikt z nas nie mógł przypuszczać, że w tym roku wiosnę spędzimy w domach. Ta sytuacja pod wieloma względami nie była łatwa – zostaliśmy niespodziewanie wytrąceni z naszego naturalnego rytmu, narażeni na duży stres i musieliśmy mocno przeorganizować nasze życie. Jednym z efektów kwarantanny są nadprogramowe kilogramy. Brak jakiegokolwiek ruchu, zamknięte siłownie i bliska odległość lodówki są częstą przyczyną dodatkowego tłuszczyku :). W okresie pandemii nie mogliśmy również zadbać o swoje zdrowie, a co za tym idzie problemy z nim związane nawarstwiały się. Leczenie żylaków czy nietrzymania moczu to coś, co często odkładamy na później. Niestety, to nie mija, a z biegiem czasu tylko się pogarsza. Na szczęście, teraz wreszcie możemy o siebie zadbać! Wiemy, że pandemia jeszcze trwa i należy przestrzegać różnych obostrzeń, dlatego wybraliśmy dla ciebie bezkontaktowe zabiegi , które są najlepszym rozwiązaniem w obecnej sytuacji. Skąd możesz mieć pewność, że są bezpieczne? Podczas zabiegów z użyciem urządzeń BTL czas, w którym przebywasz z osobą, która ustawia maszynę, jest bardzo krótki. Co więcej, operator urządzenia nie musi cię w ogóle dotykać. Podczas praktycznie całej sesji jesteś w bezpiecznej odległości od operatora. BTL EMBODY Ten zabieg to prawdziwy hit! Ostatnio testowała go nasza redaktorka i była zachwycona efektami. Zabieg BTL EMBODY modeluje ciało, redukuje tkankę tłuszczową i cellulit oraz buduje mięśnie. Jak to możliwe? Urządzenie wykorzystuje HIFEM (High-Intensity Focused Electromagnetic Technology), czyli zaawansowaną technologię elektromagnetyczną o wysokiej intensywności. Wywołuje selektywnie, czyli wybiórczo, ponad maksymalne skurcze mięśni. Efektem jest rozrost włókien mięśniowych! W trakcie jednego zabiegu energia HIFEM...

Nasze akcje
wyniki konkursu duplo 2021
Fleszstyle

KONKURS! Wygraj zaproszenie na największą imprezę modową w Polsce i inne supernagrody!

Partner
hada-labo-3d-lifting-mask
Fleszstyle

Sposób Japonek na zatrzymanie upływu czasu tkwi w prostocie kosmetyków

Partner
kosmetyki-neutrogena-bright-boost
Fleszstyle

TEST REDAKCJI: Sprawdziłyśmy kosmetyki Neutrogena® Hydro Boost® i Bright Boost!

Partner