Za takimi sytuacjami nie przepadamy. O tym, że na tegorocznej gali wręczenia Złotych Globów obowiązuje czarny dress code – który miał być aktem poparcia inicjatywy „Time's Up", walczącej z napaściami seksualnymi na kobiety w miejscu pracy – wiedzieli wszyscy, w tym także my.

 

Więcej: Jennifer Aniston i Angelina Jolie po raz pierwszy od trzech lat na tej samej imprezie. Tak niezręcznej sytuacji dawno nie było!

 

Na czerń postawili absolutnie wszyscy od Angeliny Jolie, Jennifer Aniston i Opry Winfrey aż po Emmę Stone czy Amy SchumerDlatego goście imprezy, którzy wyłamali się z obowiązującego koloru wprawili nas w konsternację. Nie zostali powiadomieni? Uważają, że prawa kobiet są głupie? A może chcieli wykorzystać okazję i wyróżnić się w tłumie ubranych na czarno gwiazd? Ciężko to stwierdzić, szczególnie że każda pani, która w niedzielny wieczór zrezygnowała z czerni miała swoją własną argumentację wyłamania się z protestu.

 

Więcej: Oto najgorsze kreacje z gali Złote Globy 2018! Kto w tym roku zaliczył modową wpadkę?

 

Anna Prus i Blanca Blanco na Złotych Globach

 

Jedną z nich jest amerykańska aktorka Blanca Blanco, której – dopóki nie założyła na imprezę seksownej czerwonej sukni – nie znał zupełnie nikt. Naturalnie odziana w czerwień brunetka została zapytana o motyw, który kierował jej stylową decyzją. Blanca odparła, że chciała w ten sposób zwrócić uwagę na problem zawstydzania kobiet za ich wybory – w tym także i stylizacyjne.

 

Więcej: „Zbyt długo kobiet nie słuchano lub im nie wierzono, ale ten czas minął”. Oprah Winfrey wygłosiła najważniejszy apel 75. gali rozdania Złotych Globów

 

Anna Prus i Blanca Blanco na Złotych Globach

 

W jej mniemaniu osądzanie jej czerwonej sukni przez społeczeństwo jest w równym stopniu problemem co nadużycia seksualne, których dopuszczają się mężczyźni z branży filmowej. Trzeba przyznać, że aktorka ma odrobinę racji – ale w sytuacji, kiedy największe gwiazdy Hollywood zrezygnowały z barwnych kreacji nie możemy oprzeć się wrażeniu, że Blanca chciała zwrócić uwagę nie na problem, a wyłącznie na siebie.

 

Więcej: Złote Globy 2018: Po cztery statuetki dla „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” i „Wielkich kłamstewek”. Oto pełna lista nagrodzonych!

 

Anna Prus i Blanca Blanco na Złotych Globach

 

Drugą z kobiet na Złotych Globach, które nie podporządkowały się dress code'owi była polska aktorka Anna Prus, która ma na koncie między innymi rolę w serialu „Przyjaciółki". Zapytana o swoją decyzję przez serwis Plejada.pl aktorka nawiązała do viralowego przemówienia Opry Winfrey z imprezy, w którym legenda amerykańskich talk show mówiła o rasizmie i prawach kobiet. „Jej wystąpienie powaliło wszystkich na kolana. Mówiła o kobietach, naszej przyszłości i nadziei... a nadzieja to jasne kolory", tłumaczyła swoją pudroworóżową kreację. „Ważne jest to, czy jesteśmy świadomi tego, co dzieje sie w naszym środowisku, jak wychowujemy naszych synów, jak traktujemy innych ludzi, jak reagujemy na pewne sytuacje".

 

Więcej: Zobaczcie najlepsze kreacje z gali Złote Globy 2018! Czemu wszystkie były czarne?

 

Anna Prus i Blanca Blanco na Złotych Globach

 

Ale na tym komentarzu aktorka nie poprzestała. Po wrzuceniu zdjęcia z gali na swojego Instagrama, Anna otrzymała parę krytycznych komentarzy dotyczących koloru swojej kreacji. Aktorka odpowiedziała, pisząc między wierszami, że problem molestowania kobiet nie istniałby, gdyby ubierały się skromniej. Naprawdę. „Siedziały obok mnie kobiety z dekoltami do pępka, ale ubrane na czarno. Jaki to ma sens?! Przecież mówimy o molestowaniu!" N.a.p.r.a.w.d.ę?

 

Więcej: Dlaczego aktorki założyły w tym roku… czarne kreacje na Złote Globy?

 

Anna Prus i Blanca Blanco na Złotych Globach

 

Co myślicie o tłumaczeniu kobiet? Sądzicie że miały prawo wyłamać się z czerni, na którą postawiły wszystkie inne gwiazdy, czy raczej sądzicie, że był to akt desperacji i próba zwrócenia na siebie uwagi mediów. Głosujcie na gorszą wymówkę wyłamania się z protestu!

 

Więcej: Złote Globy 2018: „Kształt wody” Guillermo del Toro z największą liczbą nominacji. Zdobędzie statuetkę? Zobacz zwiastun! VIDEO

 

Więcej na temat Anna Prus Złote Globy