Rasistowskie zdjęcie z lookbooka H&M

H&M przeprasza, a gwiazdy i klienci deklarują bojkot sieciówki! Poszło o jedno zdjęcie

Rasistowskie zdjęcie z lookbooka H&M

 

Kanadyjski raper The Weeknd ogłosił zerwanie współpracy z marką H&M po lawinie negatywnych komentarzy, która zalała szwedzką sieciówkę z powodu jednego zdjęcia. Chodzi o fotografię czarnoskórego chłopca w bluzie z kapturem „Coolest Monkey In The Jungle", czyli „Najfajniejsza Małpa w Dżungli". Nie, nie żartujemy.

 

Więcej: Poważna wpadka Zary! Wycofuje wszystkie spódnice z żabą ze sklepów! Dlaczego?

 

Wczoraj wieczorem kanadyjski muzyk i autor hitu „Starboy" potępił rasistowskie zdjęcie, które H&M wrzucił na swój internetowy sklep i ogłosił, że nigdy więcej nie będzie już współpracować z gigantem branży odzieżowej.

 

Rasistowskie zdjęcie z lookbooka H&M

 

„Obudziłem się dziś rano zszokowany i zażenowany tym zdjęciem", napisał. „Czuję się dotkliwie obrażony i nie będę już pracował z H&Mem..."

 

 

The Weeknd współpracował ze szwedzką sieciówką dwukrotnie w 2017 roku: jako model w kampanii Spring Icons oraz współtwórca specjalnej, kapsułowej kolekcji na jesień.

 


The Weeknd i Selena Gomez / East News
The Weeknd i Selena Gomez / East News

 

Więcej: WPADKI ROKU! Wybraliśmy najgorsze kreacje minionego roku! Zgadasz się z naszym werdyktem?

 

Zdjęcie H&Mu, które wirusowo obiegło media społecznościowe w minioną niedzielę, wywołało głębokie rozżalenie interneutów. Użytkownicy social mediów wskazywali na rasistowskie porównania do małp, których kiedyś używano w stosunku do osób o ciemnym kolorze skóry. Inni zwrócili uwagę na to, że inne wersje kolorystyczne bluzy – z nadrukiem „Ekspert przetrwania w dżungli" oraz po prostu z printem w różne dzikie zwierzęta – zostały zaprezentowane na białych dzieciach.

H&M jeszcze  w poniedziałek wycofał wszystkie warianty bluzy i wystosował przeprosiny.

 

„Rozumiemy, że wiele osób czuje się urażonych zdjęciem. My, pracujący w H&M zdecydowanie się zgadzamy. Jest nam przykro, że rzeczone zdjęcie w ogóle powstało i żałujemy też samego nadruku" - oświadczyła sieciówka. „Nie tylko usunęliśmy zdjęcie ze wszystkich naszych kanałów, ale też wycofaliśmy bluzę ze sklepów na całym świecie.

 

Więcej: Oto najgorsze kreacje z gali Złote Globy 2018! Kto w tym roku zaliczył modową wpadkę?

 

„To oczywiste, że nasze procedury nie zostały w tym przypadku dopilnowane. Nie ma najmniejszych wątpliwości. Przeprowadzimy dogłębne śledztwo w tej sprawie żeby zapobiec tego typu błędów w przyszłości".

 

Co myślicie o zdjęciu chłopca w bluzie „Najfajniejsza Małpa"?

 

Więcej na temat H&M
Przeładuj

W niedzielę wybierzemy też pierwszą damę! Kim są i czym zajmują się żony kandydatów na prezydenta?

zobacz 03:19