Każdy kraj ma swoich stylowych przywódców – USA ma Melanię Trump, Francja Brigitte Macron, Wielka Brytania księżną Kate, w Hiszpanii stylowo rządzi królowa Letycja, natomiast Polska ma Jarosława Kaczyńskiego i Beatę Szydło. W ostatnim tygodniu internet obiegły viralowe stylizacje zarówno prezesa partii Prawo i Sprawiedliwość jak i premier Szydło.

 

Krzysztof Ziemiec i Beata Szydło
Twitter

 

Więcej: To zamach stanu! Ponad 300 artystów pisze do prezydenta, aby powstrzymał niszczenie państwa

 

O co chodzi? Szybko przypomnimy, że Beata Szydło uznała za stosowne uspakajać ofiary kataklizmu w telewizji w niezgrabnych butach, które były połączeniem obuwia do trekkingu uwielbianego przez wszystkich ceniących sobie wygodę i brak gustu emerytów oraz eleganckich męskich oksfordek (przy okazji zerknijcie także na połączenie mokasynów-rozklapiochów, granatowych skarpet i pasującego kolorystycznie garnituru u Krzysztofa Ziemca). Serio, jeśli ktokolwiek, kto był dotknięty przez wichury i burze widział Beatę Szydło w telewizji, to zapewne poczuł się jeszcze bardziej poszkodowany.

 

Jarosław Kaczyński
Twitter

 

Zobacz też: Żyje pod kloszem partii, jada w samotności... Jaki prywatnie jest Jarosław Kaczyński?

 

Z kolei viralowa stylizacja Jarosława Kaczyńskiego bawi nas przede wszystkim dlatego, że… ociera się o gorące trendy najbardziej awangardowych marek w modzie, takich jak Vetements, Balenciaga czy Off-White. Czy Jarosław Kaczyński zdawał sobie sprawę z tego, że jego patriotyczna peleryna jest w najbardziej ironicznym trendzie sezonu? Nie! I dlatego zdjęcia z jego stylówą to najbardziej memogenne wydarzenie w modzie tego tygodnia.

 

Więcej: Beata Szydło świętuje dziś urodziny! Z tej okazji przedstawiamy tajniki jej… stylu!

 

Jak myślicie – Beata Szydło czy Jarosław Kaczyński?