kobieta poddająca się zabiegowi wolumetrii
©Fotos 593/Fotolia
Fleszstyle

Odzyskanie owalu twarzy oraz natychmiastowy efekt liftingujący – wolumetria

Wolumetria policzków i ust przywraca utracony z biegiem lat młodzieńczy wygląd twarzy. Wykorzystywany w zabiegu kwas hialuronowy ma działanie ujędrniające, wygładzające oraz rewitalizujące skórę.

Wolumetria policzków i ust przywraca utracony z biegiem lat młodzieńczy wygląd twarzy. Wykorzystywany w zabiegu kwas hialuronowy ma działanie ujędrniające, wygładzające oraz rewitalizujące skórę.

Gwiazdy na konferencji marki Oslo Skin Lab. Jak dbają o swoją skórę? Żadna z nich nie wyobraża sobie dnia bez jednej czynności

Czym jest wolumetria?

Wolumetria jest to modelowanie owalu twarzy poprzez korekcję i przywrócenie utraconej objętości tkanek miękkich. Zabieg ten daje efekty zbliżone do liftingu, ale jest mniej inwazyjny. Jako wypełniacz w wolumetrii stosuje się kwas hialuronowy stabilizowany lub sieciowany, który jest gęstszy od kwasu zazwyczaj stosowanego do wypełniania zmarszczek. Ponadto jest zupełnie niewyczuwalny pod skórą ponieważ ma zbliżoną do niej gęstość i strukturę. Kwas hialuronowy jest doskonały do wypełniania utraconej objętości podbródka i policzków. Dzięki powiększeniu nim ust jednocześnie spłyceniu ulegają zmarszczki wokół nich. Zabieg wolumetrii pozwala pozbyć się problemu wiotkiej i pozbawionej elastyczności skóry.

Wolumetria policzków – przeciwwskazania do zabiegu

Przeciwwskazania do zabiegu wolumetrii policzków kwasem hialuronowym to:

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • czynne infekcje wirusowe lub bakteryjne,
  • nowotwory,
  • uczulenie na składniki środka znieczulającego oraz jakikolwiek składnik preparatu wypełniającego,
  • aktywne zmiany skórne, np. trądzik, opryszczka, atopowe zapalenie skóry,
  • cukrzyca, choroby autoimmunologiczne, choroby nerek, choroba niedokrwienna serca,
  • skłonność do bliznowacenia, przerostu blizn, czyli tworzenia tzw. koloidów.

Ponadto na 5-6 dni przed zabiegiem nie wskazane jest stosowanie aspiryny oraz leków przeciwkrzepliwych i przeciwzapalnych.

Wolumetria policzków – na czym polega zabieg

Po wyeliminowaniu wszelkich przeciwwskazań do wykonania zabiegu wolumetrii policzków, okolica, która będzie nastrzykiwana zostaje posmarowana specjalnym kremem znieczulającym lub wykonuje się zastrzyk. Kwas hialuronowy wprowadzany jest pod skórę za pomocą cienkiej mikrokaniuli. Wówczas możliwe jest odczuwanie niewielkiego „rozpierania” podskórnego. Osoba wykonująca zabieg po aplikacji implantu wykonuje masaż modelowanej okolicy w celu równomiernego rozprowadzenia preparatu. Zabieg trwa kilkanaście do kilkudziesięciu minut, jest bezkrwawy i praktycznie bezbolesny.

Rekonwalescencja, trwałość efektów i cena wolumetrycznego liftingu

Efekty po zabiegu wolumetrii policzków są widoczne natychmiast i utrzymują się od 6 do 18 miesięcy. Kwas hialuronowy jest sukcesywnie metabolizowany przez organizm ludzki. W okolicy, gdzie został wstrzyknięty wypełniacz skóra może być kilka dni drażliwa, zaczerwieniona i lekko opuchnięta. W miejscach wkłucia mogą pojawić się niewielkie siniaki. W ciągu 7 dni po zabiegu niewskazane jest opalanie się oraz intensywny wysiłek fizyczny. Cena zabiegu: od 1800 zł.


 

Zastrzyk w policzki
©Artem Furman/Fotolia
Fleszstyle
Zabiegi na opadające policzki: kwas hialuronowy i nici liftingujące
Opadające policzki to kosmetyczny problem, z którym boryka się wiele kobiet w dojrzałym wieku. W wyniku naturalnego procesu starzenia się skóry, traci ona sprężystość i elastyczność. Policzki opadają, a owal twarzy zmienia się. Zastosowanie kwasu hialuronowego czy nici liftingujących pomoże powrócić policzkom „na swoje miejsce”.

Opadające policzki to kosmetyczny problem, z którym boryka się wiele kobiet w dojrzałym wieku. W wyniku naturalnego procesu starzenia się skóry, traci ona sprężystość i elastyczność. Policzki opadają, a owal twarzy zmienia się. Zastosowanie kwasu hialuronowego czy nici liftingujących pomoże powrócić policzkom „na swoje miejsce”.   W salonach medycyny estetycznej możemy wykonać kilka zabiegów, które zatrzymają proces opadania policzków. Nie należą one do najtańszych ( ich koszt waha się od tysiąca do kilku tysięcy ), jednak efekt jest gwarantowany. Polecane są osobom szczupłym, które mają widocznie zarysowane dołki pod kościami policzkowymi. Zabiegi na opadające policzki to przede wszystkim wykorzystanie: 1. Kwasu hialuronowego Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego w obrębie policzków poprawia jędrność skóry i nadaje im objętości. Preparat wstrzykiwany jest tuż pod kościami policzkowymi w kilku miejscach, aby uzyskać równomierny efekt. Kobiety, które są w ciąży, karmią piersią, są uczulone na kwas hialuronowy lub cierpią na aktywną infekcję w obrębie twarzy, nie powinny poddawać się temu zabiegowi. Nie są wymagane specjalne przygotowania do zabiegu, chyba, że lekarz prowadzący zleci nam dodatkowe badania. Nie ma również okresu rekonwalescencji – po zabiegu można odczuwać lekkie mrowienie, pieczenie czy zauważyć drobne zaczerwienienie skóry, ale objawy mijają po 2-3 dniach. Koszt zabiegu wynosi od 1500 złotych do 2000 złotych (cena uzależniona jest od ilości zastosowanego preparatu). 2. Nici liftingujących Wchłaniające się nici liftingujące PDO (polidioksanon) są dobrym zamiennikiem dla kwasu hialuronowego. Za pomocą cienkiej kaniuli wprowadza się je do tkanki podskórnej i umocowuje za pomocą mikroskopijnych haczyków. Nici PDO...

opadające kąciki ust
©Robert Kneschke/fotolia
Styl życia
Co robić, żeby kąciki ust nie opadały?
Walka z opadającymi kącikami ust jest możliwa dzięki ćwiczeniom i gimnastyce twarzy, która ujędrnia skórę i mięśnie, zapewniając buzi młody wygląd. Dobrym ćwiczeniem na mięśnie okrężne ust jest wyraźne wymawianie sylab lub bezdźwięczne wypowiadanie ciągiem jak jeden wyraz szeregu samogłosek.

Walka z opadającymi kącikami ust jest możliwa dzięki ćwiczeniom i gimnastyce twarzy, która ujędrnia skórę i mięśnie, zapewniając buzi młody wygląd. Dobrym ćwiczeniem na mięśnie okrężne ust jest wyraźne wymawianie sylab lub bezdźwięczne wypowiadanie ciągiem jak jeden wyraz szeregu samogłosek. Jeżeli przeraża cię wizja opadających kącików ust , z którymi trzeba walczyć zastrzykami z botoksu, popraw napięcie mięśni ćwiczeniami twarzy. Zafunduj sobie bezpieczny lifting bez skalpela i sama ujędrnij swoją twarz! Pomocne są też kremy, które nawilżają i ujędrniają skórę wokół ust, a także makijaż, który maskuje opadające kąciki. Co robić na opadające kąciki ust? Poprawę wyglądu ust i przywrócenie pogodnego wyglądu twarzy zapewni każdej kobiecie joga twarzy. Skoro modelujemy ciało, poświęćmy czas także buzi . Jeśli bezskutecznie walczymy z opadającymi kącikami ust, poświęćmy na ćwiczenia kilka minut dziennie, a już po krótkim czasie regularnego ich wykonywania zobaczymy różnicę. Zmarszczki spłycą się i staną się mniej widoczne , a ćwiczone mięśnie będą lepiej ukrwione, dotlenione i odżywione. Ćwiczenie twarzy pomoże dodatkowo osobom zestresowanym, a masaż różnych partii mięśni poradzi sobie z nagromadzonymi negatywnymi emocjami. Nie będą ci już potrzebne drogie kremy ani planowane operacje plastyczne. Jakie ćwiczenia stosować na opadające kąciki ust? Walka z opadającymi kącikami ust obejmuje: przyłożenie palców środkowych i wskazujących do kącików ust i robienie „dziubka”, w którym wytrzymuje się chwilę, wysyłanie w powietrze intensywnych, dość głośnych całusów i utrzymanie ust w napiętej pozycji, maksymalne wypychanie powietrzem policzków, po czym wypuszczanie powietrza ustami lub też powolne nadmuchiwanie balonika. Ćwiczenia dobrze jest wykonywać po 20 sekund i powtarzać 10 razy, a...

zabieg kwasem hialuronowym
©Robert Przybysz/Fotolia
Fleszstyle
Zastosowanie kwasu hialuronowego w kosmetologii i chirurgii estetycznej
Kwas hialuronowy (HA) występuje naturalnie w ludzkim organizmie, gdzie wiąże cząsteczki wody w skórze dzięki czemu jest ona właściwie nawilżona i sprężysta. Dba również o jej odpowiednią elastyczność i gładkość. Wraz z wiekiem tracimy kwas hialuronowy, czego rezultaty widać w pogorszeniu się kondycji skóry.

Kwas hialuronowy (HA) występuje naturalnie w ludzkim organizmie, gdzie wiąże cząsteczki wody w skórze dzięki czemu jest ona właściwie nawilżona i sprężysta. Dba również o jej odpowiednią elastyczność i gładkość. Wraz z wiekiem tracimy kwas hialuronowy, czego rezultaty widać w pogorszeniu się kondycji skóry. Przeciwwskazania do stosowania zastrzyków z kwasu hialuronowego Kwas hialuronowy z racji tego, że jest substancją organiczną rzadko powoduje reakcje alergiczne przez co jest bezpieczny w stosowaniu. Jednak używane w zabiegach preparaty zawierają też inne związki wspomagające i poprawiające końcowy efekt, dlatego należy wiedzieć kiedy niewskazane jest wstrzykiwanie tego kwasu pod skórę.   Przeciwwskazania do stosowania zastrzyków z kwasu hialuronowego :  wiek – poniżej 18 roku życia,  nieleczona cukrzyca,  różnego rodzaju alergie, w tym uczulenie na kwas hialuronowy oraz alergia na znieczulenie,  aktywne infekcje,  okres ciąży i karmienia piersią,  jednoczesne stosowanie zabiegów laserowych na skórę,  aktywny trądzik lub opryszczka,  zaburzenia krzepliwości krwi,  skłonność do przerastania blizn i stanów zapalnych skóry,  przebyte wcześniej zabiegi z użyciem wypełniaczy w tym samym obszarze skóry,  choroby układu odpornościowego. Wypełnianie, korygowanie i powiększanie kwasem hialuronowym – zalecenia Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego służą najczęściej do:  wypełnienia drobnych zmarszczek wokół ust, powiększenia i wymodelowania konturu ust, podniesienia kącików ust  spłycenia tzw. linii marionetki – biegnących od kącików ust ku dołowi,   korekty kształtu nosa ,  wypełnienia tzw. doliny...

Nasze akcje
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik