opaska z warkocza etapy zaplatania
©alter_photo/Fotolia.com
Fleszstyle

Modne fryzury na puszące się włosy – luźny kok, opaska z warkocza, korona z włosów i wysoki kucyk

Puszące się włosy można okiełznać za pomocą 4 prostych i modnych fryzur – wysokiego kucyka, luźnego koka, opaski z warkoczy oraz korony z włosów. Do wykonania uczesania przyda się prostownica. Pomocne będą także specjalne kosmetyki do stylizacji niesfornych kosmyków, np. pasty, balsamy czy mgiełki ułatwiające rozczesywanie.

Puszące się włosy można okiełznać za pomocą 4 prostych i modnych fryzur – wysokiego kucyka, luźnego koka, opaski z warkoczy oraz korony z włosów. Do wykonania uczesania przyda się prostownica. Pomocne będą także specjalne kosmetyki do stylizacji niesfornych kosmyków, np. pasty, balsamy czy mgiełki ułatwiające rozczesywanie.

Olejowanie włosów to popularny zabieg, który można wykonać w gabinecie fryzjerskim. Kuracja nie tylko głęboko nawilża i regeneruje zniszczone pasma, ale przy okazji wygładza ich strukturę, dzięki czemu kosmyki mniej się puszą i łatwiej układać z nich modne fryzury.

"Hotel Paradise": Jak Pan Lektor, stał się Panem Lektorem? "Ja żyję z tymi tekstami"

Pomysły na fryzury z puszących się włosów – plecione warkocze

Puszące się włosy można zapleść w warkocz. Na koniec stylizacji we włosy można wmasować balsam wygładzający i spryskać je lakierem utrwalającym fryzurę.

Opaska z warkocza

Opaska z warkocza najbardziej efektywnie prezentuje się na średnich lub długich włosach. Końcówki należy wygładzić prostownicą. Po wykonaniu przedziałka na środku głowy, z dolnego pasma włosów (za uchem) zaplata się warkocz i związuje małą elastyczną gumką. Tę samą czynność wykonuje się po drugiej stronie głowy. Rozpuszczone włosy zaczesuje się do tyłu i przekłada warkocze jak najbliżej skóry głowy w taki sposób, aby stworzyły opaskę (którą najlepiej podpiąć wsuwkami).

Korona z włosów

Korona z włosów to francuski warkocz dobierany, zaplatany wokół głowy. Fryzura wygląda bardzo elegancko i kobieco, dlatego idealnie nadaje się na specjalne wyjścia, np. na przyjęcie. Włosy na czubku głowy związuje się w kucyk. Z luźno wypuszczonych kosmyków z boku głowy wykonuje się koronę z warkocza, zaczynając od lewej strony za uchem, kierując się w stronę czoła i kończąc na tyle głowy. Włosy związane w kucyk pojedynczymi pasmami wplata się w zapleciony wcześniej warkocz.

Jak zrobić kok?

Luźny kok to modna fryzura na co dzień, którą można wykonać w kilka minut. Uczesanie pasuje do każdego rodzaju twarzy. Można je urozmaicić, wpinając we włosy np. kwiaty lub kolorowe spinki. Do wykonania fryzury przyda się grzebień do tapirowania, aby nadać włosom objętości. Przód uczesania można dowolnie modyfikować, spinając mocno kosmyki do boku lub pozostawiając je luźno opadające na twarz – np. tworząc z nich loki za pomocą prostownicy.

Jak zrobić gładki i wysoki kucyk krok po kroku?

Gładki kucyk to uniwersalna fryzura, która sprawdza się na puszących się włosach, pod warunkiem, że do stylizacji użyje się kremu wygładzającego.

  • Umyj włosy i wysusz je na dużej szczotce, spryskując je wcześniej kosmetykiem termoochronnym.
  • Wygładź pasma prostownicą.
  • Podziel włosy na dwie części, tworząc kucyki – z tyłu głowy i na jej czubku.
  • Zwiąż oba końskie ogony jedną gumką.
  • Nałóż serum wygładzające na całą długość kosmyków.
  • Wyjmij z włosów jeden cienki kosmyk, owiń go wokół gumki i zepnij wsuwką.
  • Fryzurę spryskaj lakierem, lekko przygładzając odstające włoski na czubku głowy.

Gotowe!

Puszące się włosy – domowe sposoby

Puszeniu się włosów można zapobiec, stosując proste triki. Po umyciu kosmyków szamponem należy je spłukać zimną wodą – taki zabieg wygładza ich strukturę. Mokrych włosów nie należy trzeć ręcznikiem. Po kąpieli wystarczy owinąć głowę ręcznikiem, aby pochłonął nadmiar wody. Po około 20 minutach wystarczy rozczesać kosmyki grzebieniem o szerokich ząbkach i rozpocząć suszenie na dużej szczotce.

Kosmetyki na puszące się włosy

Kosmetyki przeciw puszeniu się włosów to wszelkiego rodzaju balsamy i sera wygładzające. Mają one właściwości scalające rozdwojone końcówki oraz zabezpieczające przed uszkodzeniami. Preparaty na puszące się włosy zawierają najczęściej jedwab, olejek arganowy oraz tsubaki.

Blondynka z opaską z warkocza na głowie
©melanjurga/Fotolia
Fleszstyle
3 modne upięcia z warkoczami na wesele: naturalna opaska, kok i luźny warkocz
Przed zrobieniem warkocza warto umyć, nawilżyć i wysuszyć włosy. Następnie należy natapirować kosmyki, by zwiększyć ich objętość. Z włosów można przygotować trzy wersje fryzur: luźny splot, opaskę oraz warkocz z kokiem.

Przed zrobieniem warkocza warto umyć, nawilżyć i wysuszyć włosy. Następnie należy natapirować kosmyki, by zwiększyć ich objętość. Z włosów można przygotować trzy wersje fryzur: luźny splot, opaskę oraz warkocz z kokiem.   Warkocze są idealnym pomysłem na elegancką, uniwersalną i wygodną fryzurę. Uczesanie idealnie sprawdzi się na wesele, zarówno dla panny młodej, jak i gości. Jak przygotować włosy do zaplatania warkoczy? Żeby włosy w warkoczu zwiększyły swoją objętość, lśniły i ładnie się układały, przed zaplataniem warkocza, warto : umyć włosy ulubionym szamponem , nałożyć na nie odżywkę nawilżającą, całość spłukać zimną wodą (dzięki temu łuska włosa zostanie domknięta), podsuszyć kosmyki suszarką, uczesać je i wgnieść w nie piankę do stylizacji, na końcówki nałożyć odżywczy olejek, np. rycynowy , podzielić włosy na 4 części i natapirować je szczotką lub grzebieniem od końców kosmyków po ich nasadę, całość fryzury wygładzić dłońmi i utrwalić lakierem. Opaska z warkocza Opaska zrobiona z warkocza wygląda naturalnie i subtelnie. Doskonale pasuje na wesele jako upięcie dla kobiet z długimi włosami i kwiecistymi sukienkami. Opaskę z warkocza wykonuje się w następujących krokach: Włosy faluje się lokówką lub zakręca na szczotce. Kosmyki dzieli się na trzy części: dolną - środkową, prawą i lewą (od ucha do czubka głowy). Z prawej i lewej strony zaplata się dwa warkocze. Gdy warkocze spotkają się na środku głowy związuje się je przezroczystą gumką, a końcówkę zaczesuje w pozostałe kosmyki. Warkocze podpina się wsuwkami, a całą fryzurę utrwala lakierem lub żelem do stylizacji.   Warkocz zakończony kokiem Warkocz zakończony kokiem jest świetną propozycją...

Zaplatanie warkocza
© laszlolorik/Fotolia.com
Fleszstyle
Ciekawe fryzury plecione: kłos, opaska, warkoczyki bokserki
Fryzury plecione pasują do wielu stylizacji: zarówno tych eleganckich, jak i codziennych czy festiwalowych. Ciekawie wyglądać będą warkocz kłos i warkocze bokserki. Równie dobrze prezentują się zapleciona opaska lub kok.

Fryzury plecione pasują do wielu stylizacji: zarówno tych eleganckich, jak i codziennych czy festiwalowych. Ciekawie wyglądać będą warkocz kłos i warkocze bokserki. Równie dobrze prezentują się zapleciona opaska lub kok.   Aby zapleść włosy, powinny być one długie co najmniej do ramion . Pleciony kok oraz warkocz kłos najlepiej wyglądają na dłuższych włosach. Zapleciona opaska Aby zrobić plecioną opaskę, dobrze aby włosy sięgały do ramion lub niżej. Idealnie jest, gdy włosy są falowane.   Jak wykonać plecioną fryzurę opaskę: Zrób przedziałek na środku głowy. Na każdej połowie głowy rozdziel włosy na trzy części. Zapleć z nich warkocze francuskie (dobierane) po obu stronach głowy. Podepnij warkocze z tyłu głowy spinkami. Nałóż nieco żelu na warkocz i pozostałe, luźno puszczone pasma . Spryskaj fryzurę lakierem do włosów.   Jak zrobić plecioną opaskę , którą można również zakończyć warkoczem, zobaczysz na filmiku.   Zapleciony kok Spryskaj włosy sprayem z solą morską , który nada im teksturę. Zacznij zaplatać włosy od linii karku w górę, robiąc odwrócony warkocz francuski. Skończ zaplatanie fryzury w tradycyjny sposób. Podnieś włosy i zwiąż je wysoko w kucyk . Kucyk zakręć w dosyć luźny kok i podepnij spinkami do włosów tam, gdzie to konieczne.   Sprawdź, jak zapleść odwrócony warkocz francuski i wykończyć go kokiem na filmiku.    Warkocz kłos Warkocz kłos można zapleść bardzo dokładnie lub całkiem luźno, niedbale. Zależnie od sposobu wykonania tej fryzury, będzie pasował do wielu stylizacji.   Najlepiej zacząć pleść kłos od związania włosów w kucyk. Dzięki temu nie poplączą się, a warkocz się nie rozpadnie. Ten sposób jest polecany w szczególności osobom niewprawionym w...

Dziewczyna z warkoczykiem
Flickr/Mainstream/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Fleszstyle
Niebanalna fryzura – irokez dla kobiety
Irokez to jedna z bardziej awangardowych fryzur. Jest kojarzona przede wszystkim z kulturą punkową i stylem rockowym, ale coraz częściej wykonuje się ją na wieczorowe wyjścia, a nawet do pracy.

Irokez to jedna z bardziej awangardowych fryzur. Jest kojarzona przede wszystkim z kulturą punkową i stylem rockowym, ale coraz częściej wykonuje się ją na wieczorowe wyjścia, a nawet do pracy.   Irokeza najłatwiej wykonać na włosach krótkich , jednak posiadaczki długich włosów także mogą go zrobić. Niestety układanie włosów może potrwać nawet godzinę, ale efekt końcowy na pewno jest tego wart. Przeczytaj instrukcję krok po kroku i spróbuj wykonać irokeza samodzielnie w domu. Niezależnie od długości włosów przygotuj: suszarkę, szczotki do modelowania włosów, kosmetyki stylizacyjne – mocny lakier do włosów, pastę matującą, piankę do włosów lub inne kosmetyki, które już wypróbowałaś i dobrze działają na twoje włosy. Przyda się także prostownica lub karbownica, ale zależy to już od konkretnego sposobu układania włosów.   Przede wszystkim umyj włosy, lekko podsusz i u nasady wgnieć piankę. Irokez z krótkich włosów Wyznacz środkowe pasmo, które będzie irokezem – możesz je chwilowo związać gumkami lub podpiąć spinkami. Boczne pasma przygładź, by jak najmocniej przylegały do skóry – pomoże ci pasta matująca. Środkową część rozpuść, unieś i modeluj na szczotce. Zaczesz do tyłu i mocno tapiruj, ale tylko u nasady! Końce możesz zaprasować dodatkowo prostownicą. Spryskaj całość lakierem. Irokez z włosów półdługich Wyznacz środkowe pasmo, które będzie irokezem i zwiąż je. Boczne pasma przypnij wsuwkami do głowy i przygładź pomagając sobie lakierem lub pastą matującą. Środkową część natapiruj u nasady. Utrwal lakierem. Irokez z włosów długich Przy długich włosach trudno jest zrobić eleganckiego...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner