cienie pod oczami
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle

Worki pod oczami – jak je usunąć?

Worki pod oczami wyglądają nieestetycznie. Specjaliści nie wiedzą do tej pory co jest przyczyną ich powstawania. Można je usunąć za pomocą lasera.

Worki pod oczami wyglądają nieestetycznie. Specjaliści nie wiedzą do tej pory co jest przyczyną ich powstawania. Można je usunąć za pomocą lasera.

Obalamy mity na temat powiększania piersi silikonowymi implantami. O tych pięciu na pewno słyszałaś!

Usuwanie worków pod oczami – przed zabiegiem

Przed zabiegiem usunięcia worków pod oczami zaleca się przeprowadzenie konsultacji z lekarzem. Specjalista powinien poinformować pacjenta o przebiegu zabiegu i możliwych powikłaniach. Przed operacją nie należy zażywać leków na bazie aspiryny, gdyż powodują przekrwienie tkanek. Przed zabiegiem zaleca się, by pacjent wykonał serię badań okulistycznych (na wzrok, funkcję łzawienia i pole widzenia) i podstawowych (na morfologię krwi, grupę krwi, poziom glukozy, badania moczu i na wskaźniki krzepnięcia).

Jak usunąć worki pod oczami laserem?

Lekarze sami do końca nie wiedzą co jest powodem powstawania worków pod oczami. Stwierdzono, że znajdująca się pod dolną powieką opuchlizna powstaje przez nadmierną lokalizację tłuszczu, który powinien znajdować się wokół gałki ocznej. Usunąć worki pod oczami można za pomocą lasera. Operacja wymaga znieczulenia miejscowego, a dzięki temu pacjent będzie mógł od razu wrócić do domu. Zabieg odbywa się wewnątrz dolnej powieki oka, gdzie lekarz wykonuje nacięcia skóry i usuwa zbędną ilość tłuszczu, ale bez usuwania nadmiaru skóry. Zaletą techniki jest brak widocznych blizn. Nacięcia wykonuje się cały czas wewnątrz powieki, dlatego też cały proces nie ingeruje w mięśnie powieki, a dzięki temu w dość prosty sposób można uniknąć skutków ubocznych.

 

Następnie skórę wokół gałki ocznej naświetla laserem frakcyjnym, po czym praktycznie nie widać blizny. Dzięki temu usuwane są worki pod oczami oraz zmarszczki wokół gałki ocznej. Zabieg laserowy dodatkowo odmładza skórę i usuwa przebarwienia. Laser frakcyjny funkcjonuje na zasadzie peelingu odmładzającego. Koszt zabiegu waha się w granicach 3-4 tysięcy złotych.

Chcesz kupić korektor, który zamaskuje Twoje cienie pod oczami? Już teraz wejdź na tę stronę i wykorzystaj kod rabatowy Ezebra.

Usuwanie worków pod oczami laserem – zalety

Usuwanie worków pod oczami laserem jest skuteczną i nowoczesną techniką. Zabieg usuwa doskonale worki i opuchliznę pod oczami. Podczas operacji nie ma śladów krwawienia, a sam zabieg jest krótki i trwa około 60 minut. Po operacji nie ma szwów i zniekształceń na powiekach.

Usuwanie worków pod oczami laserem – skutki uboczne

Laserowe usunięcie worków pod oczami niesie ze sobą skutki uboczne, jakimi jest wystąpienie opuchlizny, uczulenie na znieczulenie czy zasinienie powiek. Dolegliwości znikają samoistnie najczęściej po 2-3 tygodniach.

Usuwanie worków pod oczami laserem – przeciwwskazania

Laserowego usunięcia worków pod oczami nie zaleca się osobom mającym nadczynność tarczycy, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze i zaburzenia krzepliwości krwi. Osoby cierpiące na cukrzycę i mające infekcję ropną skóry i śluzówek również nie powinny poddawać się zabiegowi.


oczy zielone
©andersphoto/fotolia
Fleszstyle
Usuwanie worków pod oczami metodą chirurgiczną
Chirurgiczne usuwanie worków pod oczami jest metodą najstarszą i najskuteczniejszą. Niestety, jak każda operacja niesie ze sobą ryzyko powikłań.

Chirurgiczne usuwanie worków pod oczami jest metodą najstarszą i najskuteczniejszą. Niestety, jak każda operacja niesie ze sobą ryzyko powikłań. Chirurgiczne usuwanie worków pod oczami – przed zabiegiem Przed chirurgicznym usunięciem worków pod oczami należy skonsultować się z chirurgiem i poinformować go o wszystkich dolegliwościach. Należy też wykonać serię badań takich jak: morfologia krwi, krzepnięcie krwi i badanie poziomu glukozy w surowicy. Należy również przebadać się u okulisty. Przed operacją zaleca się rzucenie palenia papierosów (lub ograniczenie), niespożywanie aspiryny i leków przeciwzapalnych, które zwiększają krwawienie. Jak wygląda chirurgiczne usuwanie worków pod oczami? Blepharoplastyka jest chirurgiczną plastyką powiek dolnych , która polega na usunięciu nadmiaru skóry z powieki dolnej i przepukliny tłuszczowej, zwanej workami pod oczami. Chirurgiczne usuwanie worków pod oczami odbywa się zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym, a dzięki temu zaraz po zabiegu można wrócić do domu. Na początku zabiegu usuwania worków pod oczami specjalista wykonuje cięcie tuż pod rzęsami, po czym oddziela skórę od tkanki tłuszczowej i mięśni. Następnie chirurg wycina nadmiar skóry i mięśni z worka pod oczami. Bywa tak, że zwiotczeniu skóry powiek dolnych towarzyszy uwypuklenie się tłuszczu wokół gałek. Wtedy należy usunąć go w ten sam sposób jak nadmiar rozciągniętej skóry. Szwy z dolnych powiek usuwane są po 5-7 dniach od zabiegu. Operacja zazwyczaj trwa od godziny do trzech, a jej koszt wynosi 7-8 tysięcy złotych. Chirurgiczne usuwanie worków pod oczami – skutki uboczne Chirurgiczne usuwanie worków pod oczami niesie ze sobą też skutki uboczne do jakich należy wystąpienie opuchlizny, zasinienie powiek, a...

szatynka z owalną twarzą
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle
Lipoliza iniekcyjna – sposób na korektę podbródka i worki pod oczami
Lipoliza iniekcyjna służy modelowaniu twarzy i sylwetki. Jest niechirurgicznym zabiegiem, który usuwa tłuszcz z określonych części ciała. Lipoliza iniekcyjna stosowana jest na worki pod oczami i podwójny podbródek.

Lipoliza iniekcyjna służy modelowaniu twarzy i sylwetki. Jest niechirurgicznym zabiegiem, który usuwa tłuszcz z określonych części ciała. Lipoliza iniekcyjna stosowana jest na worki pod oczami i podwójny podbródek. Czym jest lipoliza iniekcyjna? Lipoliza iniekcyjna jest bezoperacyjną metodą usuwania nadmiaru tłuszczu z różnych partii ciała. Za pomocą strzykawki podaje się fosfatydylocholinę, która powoduje rozpuszczenie komórek tłuszczowych. Tłuszcz z pękniętej komórki przechodzi do krwi, a wraz z nią do wątroby, gdzie jest rozkładany i wydalany za pomocą moczu. Fosfatydylocholina wstrzykiwana podczas zabiegu nie tylko usuwa tłuszcz z brzucha, ud, czy kolan . Substancja pozwala się pozbyć worków pod oczami i tłuszczu z podwójnego podbródka. Lipoliza iniekcyjna na worki pod oczami Lipoliza iniekcyjna na worki pod oczami polega na wstrzykiwaniu fosfatydylocholiny – substancji uzyskanej z soi w poduszeczki tłuszczowe powiek dolnych. Prowadzi to do rozpuszczenia tkanki tłuszczowej, rozerwania błony komórkowej i eliminacji trójglicerydów. Wędrują one do wątroby, gdzie następuje ich rozpad. Zaraz po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie i opuchnięcie. Dolegliwości powinny ustąpić w przeciągu 5-7 dni. Czas zabiegu lipolizy iniekcyjnej trwa od 20 do 60 minut, a jej koszt wynosi 200-500 zł. Lipoliza iniekcyjna na podwójny podbródek Lipoliza iniekcyjna na podwójny podbródek polega na wstrzyknięciu w okolice podbródka mieszanki fosfatydylocholiny, która rozbija błonę komórek tłuszczowych i jest transporterem tłuszczu we krwi. Następnie substancja rozbija komórki tłuszczowe i trójglicerydy. Wędrują one wątroby, gdzie następuje ich rozpad i wydalenie z organizmu. Efekty widoczne są po pierwszym zabiegu. Koszt wynosi 400...

Flickr/Dan Foy/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Styl życia
Jak się pozbyć worków pod oczami?
Domowe sposoby na pozbycie się worków pod oczami to m.in. okłady z ogórka, herbaty i ziemniaków.

Domowe sposoby na pozbycie się worków pod oczami to m.in. okłady z ogórka, herbaty i ziemniaków.   Długi i smaczny sen jest ponoć najlepszym lekarstwem na worki pod oczami. Jednak, niestety, nie na każdego to lekarstwo działa. Jak więc radzić sobie, kiedy pomimo porządnego odpoczynku, twoje oczy wyglądają, jakbyś cierpiała na bezsenność? Przyczyny worków pod oczami Występowanie worków pod oczami może mieć wiele powodów. Przyczynami bywają nie tylko niewystarczające ilości snu, ale również alergie, problemy z nerkami, tarczycą czy krążeniem, niewłaściwe odżywianie, nadmierne spożycie alkoholu lub soli, palenie papierosów, brak aktywności fizycznej, a nawet uwarunkowania genetyczne. Ciężko o znalezienie skutecznego sposobu na pozbycie się worków pod oczami, jeśli nie ustalimy, co może je powodować.   Dlatego warto zacząć od zrobienia badań: morfologii, EKG, TSH i badania ogólnego moczu . Złych nawyków ciężko się pozbyć, ale z workami pod oczami można – przynajmniej w części – walczyć. Najpopularniejsze domowe metody usuwania worków Sama zmiana nawyków jednak nie wystarczy. Skoro worki się już pojawiły, samoistnie nie znikną. Można im w tym pomóc kilkoma domowymi sposobami, najlepiej stosowanymi równolegle. Okłady z plasterków ogórka. Ogórek ma właściwości ściągające, dlatego pomaga zwężać naczynia krwionośne, a przy tym przynosi uczucie ochłody i świeżości. Plasterki ze świeżego ogórka wystarczy położyć na zamknięte oczy na 10 min. Takie okłady można stosować codziennie. Przykładanie do oczu wyjętej z zamrażarki łyżki. Intensywne chłodzenie przez ok. pół godziny redukuje opuchliznę. Okłady z lodu. Schłodzenie oczu lodem przynosi najszybszy efekt. Trzeba...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik