Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
uśmiechnięta kobieta
©vgstudio/Fotolia
Fleszstyle

Letni typ urody – charakterystyka

Lato jest najmniej intuicyjnym typem kolorystycznym – nie można go kojarzyć z pełnią i soczystością, a raczej z pochmurnością i eterycznością „babiego lata”.

Lato jest najmniej intuicyjnym typem kolorystycznym – nie można go kojarzyć z pełnią i soczystością, a raczej z pochmurnością i eterycznością „babiego lata”.

 

Świadomość swojego typu kolorystycznego urody pomaga uchronić się przed nieodpowiednimi doborami ubrań i biżuterii oraz pozwala unikać kolorów, które komponują się z nami źle i niekorzystnie wpływają na nasz wizerunek.

Kto zachwyca naturalną urodą? Małgorzata Rozenek bez sztucznych rzęs wygląda zupełnie inaczej, ale nadal uroczo!

Typ urody lato: kolor oczu

Oczy pań o typie kolorystycznym lato charakteryzują się wielobarwnością. Barwą dominującą lata jest zimny odcień szarości, który nakłada się na tęczówkę oka, i w ten sposób powstają kolory: szaroniebieski, stalowoniebieski, szarozielony, ciemnoszary, jasnobrązowy lub po prostu szary.

Typ urody lato: kolor włosów

Włosy typu kolorystycznego lato, tak samo jak oczy, przełamane są szarością. Najbardziej charakterystyczny dla pań lato jest kolor mysi, ale prawie tak samo często zdarzają się popielaty lub bardzo jasny blond, jasny lub ciemny brąz. Kolor włosów lata jest zawsze zimny, surowy. Kobiety o typie kolorystycznym lato najczęściej decydują się na zmianę koloru włosów, bo czują się nijakie, przytłoczone swoją szarością. Wybór pada zwykle na jakiś odważny, intensywny kolor, który zupełnie nie współgra z naturalną urodą lata. Najbardziej korzystnym rozwiązaniem dla pań lato niezadowolonych z pospolitego koloru swoich włosów jest przemalowanie się na odcień gorzkiej czekolady – jednocześnie zimny, ziemisty, a zarazem głęboki i intensywny.

Typ urody lato: cera

Kolor skóry lata jest ziemisty, ale bardzo jasny, wręcz papierowy. Czasem może sprawiać wrażenie przechodzącego w fiolet. Kobiety o typie kolorystycznym lato mają najbardziej wrażliwą skórę, z tendencją do zaczerwień i podrażnień. Wystawienie się na intensywne działanie promieni słonecznych zawsze kończy się dla nich poparzeniem. Opalenizna jest nierówna i trzyma się krótko.

Typ urody lato: jak dobrać makijaż?

Panie o typie kolorystycznym lato powinny unikać wszelkich intensywnych, nasyconych kolorów. Ich uroda najlepiej współgra z naturalnymi, perłowymi, świetlistymi odcieniami. Pasują im tylko zimne barwy cieni do powiek. U lata najlepiej wychodzi efekt smoky eyes – metaliczne odcienie oczu współgrają z czernią i nadają twarzy wyrazistości. Usta, które u lata zlewają się z kolorem cery, przy mocno podkreślonych oczach pełnią rolę tła – najlepiej malować je na jasnoróżowo.

Typ urody lato: jak się ubierać?

Dla lata najkorzystniejszy jest minimalizm. Warto stawiać na stylizacje w różnych odcieniach tego samego koloru lub ograniczyć się do połączenia połysku z matem. Głównym atutem kobiet o typie kolorystycznym lata jest skromność. Delikatne, chłodne akcenty zdobnicze nadają im szlachetności. Dobrze wyglądają zwłaszcza w jednolitych, lejących się kreacjach. Jeśli chodzi o biżuterię, zdecydowanie najbardziej pasuje im srebro i białe złoto. Kolory lata to: gorzka czekolada, pistacjowy, butelkowy, piasek pustyni, burgundowy, koralowy, stalowy, morska zieleń, irysowy, lawendowy, śliwkowy, pudrowy, brudny i zimny róż, gołębi, ciemnoszary.

Lato: podtypy urody

Wyróżniamy jasne, chłodne i zgaszone lato. Jasne lato charakteryzuje się jednolitością, wręcz przezroczystością, co nadaje kobietom o tym typie urody nutę eteryczności. Chłodne lato jest najbardziej wyrazistym ze wszystkich podtypów, rozkwitającym w przytłumionych barwach. Natomiast zgaszone lato łatwo przytłoczyć kontrastami, a także zbyt chłodnymi lub zbyt ciepłymi barwami – trzeba celować w kolory neutralne. 


kobieta przy zachodzie słońca
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle
Kolory dla kobiet o urodzie typy lato
Typ urody lato jest chłodny i nienasycony. Kobieta lato ma jasną karnację, niebieskie, szare lub zielone oczy, bladoróżowe usta i włosy w kolorze chłodnego blondu. Kolory makijażu oraz ubrań jakie powinna wybierać pani o tym typie urody to barwy chłodne, srebrzyste i stłumione.

Typ urody lato jest chłodny i nienasycony. Kobieta lato ma jasną karnację, niebieskie, szare lub zielone oczy, bladoróżowe usta i włosy w kolorze chłodnego blondu. Kolory makijażu oraz ubrań jakie powinna wybierać pani o tym typie urody to barwy chłodne, srebrzyste i stłumione.   System analizy kolorystycznej został opracowany przez stylistów już w latach 80. Punktem odniesienia tej analizy są pory roku. Każda kobieta w oparciu o swój kolor włosów, oczu i typ karnacji ma przypisany swój określony typ urody . Podstawowy podział typów urody dzieli się na odcienie ciepłe – wiosna i jesień oraz kolory chłodne – lato i zima. Typ urody lato: charakterystyka cery, oczu i włosów Kobieta typu lato ma gładką, porcelanową karnację w jasnym odcieniu. Cera może mieć też lekko oliwkowy chłodny koloryt lub różowy odcień chłodnego beżu. Skóra u kobiety lato zwykle po opalaniu staje się zaróżowiona. Dominujący kolor oczu to niebieski . Wiele pań o urodzie typu lato ma także szare, szaroniebieskie, zielonoszare, zielone lub piwne oczy. Jednym z rozpoznawalnych elementów tego rodzaju urody jest kolor włosów. Najczęściej jest to mysi popielaty odcień , jasny blond lub chłodny odcień brązu. Usta zwykle mają barwę chłodnego różu. Typ urody lato: kolory Kolory jakie pasują kobietom o typie urody lato to: biel z domieszką szarości, kolor popielaty, niebieski, srebrny, kamienisty beż, granatowy, turkus z domieszką błękitu, jasny fiolet, pudrowy róż, grafitowy, zieleń mięty i świerku, czerwień w odcieniu wina, arbuza, maliny lub wiśni, niebieskoszary. W garderobie kobiety o typie urody lato nie powinny znajdować się ciepłe, czekoladowe brązy, żółcie, jaskrawe kolory cieplej fuksji i pomarańcze. Typ urody lato: makijaż Kobiecie o typie urody lato najbardziej pasuje makijaż stonowany . Może...

Kobieta o jasnych włosach i niebieskich oczach
©honored/Fotolia
Fleszstyle
Eteryczny makijaż dla kobiety-lato – chłodne kolory i naturalne odcienie
Typ lato cechuje eteryczna uroda, czyli bardzo subtelna i delikatna. Kolor włosów i tęczówek nie jest intensywny, dlatego makijaż powinien podkreślać naturalne piękno. Oczy powinny być malowane pastelowymi i przydymionymi kolorami, a usta chłodnym różem.

Typ lato cechuje eteryczna uroda, czyli bardzo subtelna i delikatna. Kolor włosów i tęczówek nie jest intensywny, dlatego makijaż powinien podkreślać naturalne piękno. Oczy powinny być malowane pastelowymi i przydymionymi kolorami, a usta chłodnym różem.   Stosowanie intensywnych i jaskrawych barw może sprawić, że naturalna uroda „lata” będzie wydawała się bez wyrazu i sztuczna. Jak wygląda typ urody lato Kobiety o tym typie urody mają zwykle skórę o jasnym, chłodnym odcieniu, która trudno się opala, a często zamiast opalenizny pojawiają się zaczerwienienia i poparzenia. Ich włosy są jasne i mają zimny odcień, a kolor często jest mało wyrazisty – blond, popielate i chłodne brązy. Podobnie jest z barwą oczu – tęczówka jest w różnych odcieniach niebieskiego i szarego. Mieszane typy – lato jasne, zgaszone i chłodne Oprócz klasycznego typu urody lato, występują także tzw. typy mieszane. Lato jasne – jasnoniebieskie oczy, blond włosy , jasne brwi i rzęsy. Cera ma beżowy, ale blady kolor. Delikatne lato jest zbliżone do typu wiosna. Lato zgaszone – oczy mogą być niebieskie, zielone, szare, ale także brązowe. Kolor skóry jest ciemniejszy od pozostałych typów lata, a włosy są w średnim lub ciemnym blondzie. Jest zbliżone do urody typu jesień. Lato chłodne – oczy są niebieskie lub szaro-niebieskie, skóra jasna i różowawa. Włosy są ciemniejsze – ciemny blond albo mysi brąz, ale wyraźnie chłodny. Przypomina typ urody zima. Makijaż dla eterycznej urody typu lato Paleta kolorowych kosmetyków zawsze jest dobrana do typu urody. Kobieta-lato powinna używać kolorów, które podkreślą jej subtelną urodę.   Podkład i róż: Podkład powinien być porcelanowy lub w...

Kolor włosów a typy urody
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle
Dobieranie koloru włosów do typu urody
Panie o wiosennym typie urody muszą dobierać złociste odcienie włosów, a unikać zimnych, czyli dokładnie odwrotnie niż panie lata. Jesienny typ urody wygląda najlepiej, gdy podkreślone zostaną naturalne odcienie, pofarbowanych jedynie ton w ton włosów, natomiast panie zimy powinny postawić na chłodniejsze odcienie.

Panie o wiosennym typie urody muszą dobierać złociste odcienie włosów, a unikać zimnych, czyli dokładnie odwrotnie niż panie lata. Jesienny typ urody wygląda najlepiej, gdy podkreślone zostaną naturalne odcienie, pofarbowanych jedynie ton w ton włosów, natomiast panie zimy powinny postawić na chłodniejsze odcienie.   Przed dobraniem odpowiedniego koloru włosów należy określić swój typ urody jako pory roku . Niezwykle pomocna jest przy tym poniższa charakterystyka. Pani Wiosna brzoskwiniowy, złocisty, lekko zaróżowiony odcień skóry, piegi, brązowa opalenizna; niebieskie lub zielone oczy; jasne, złote lub ciemnoblond włosy ze złocistymi refleksami. Pasują jej złociste blondy, ciemniejący blond („dziecięcy”), miodowy, kukurydziany, miedziane odcienie rudego, jasny rudy – najważniejsza jest obecność złocistych refleksów. Panie o wiosennym typie urody powinny unikać zimnych kolorów – czerni, ciemnego brązu, platyny. Pani Lato jasna, mleczna cera, lekko błękitnawa, rumieni się na mrozie; niebieskie lub zielone oczy, czasem jasnozielone lub brązowe; włosy popielate (jeśli w dzieciństwie były blond) lub brązowe (jeśli były popielate). Pasują jej chłodne odcienie włosów: platynowy, jasny popielaty, perłowy, gołębi blond, ciemny blond, jasny szatyn. Zdecydowanie odradzane są ciepłe odcienie, złociste refleksy czy żółtawe rudości. Pani Jesień zaczerwieniona po opalaniu skóra ze skłonnością do piegów, o różnych odcieniach; oczy mogą być zielone, oliwkowe, stalowoniebieskie, miodowe, bursztynowe; włosy są rudawe, od marchewkowych i ceglastych aż po kasztanowe czy brązowe. Paniom Jesieniom służy podkreślanie naturalnych odcieni włosów : farbowanie ton w ton, a także odcienie miedzi, miodu, cynamonu czy ogniste kosmyki. Rozjaśnianie, zimne kolory, czerń wpadająca w granat, kontrasty nie...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner