Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
keratynowe prostowanie włosów
©djile/Fotolia
Fleszstyle

Włosy proste na długo – co zamiast prostownicy?

Trwałe prostowanie włosów może zapewnić gładką fryzurę nawet na 3-4 miesiące. Takich efektów można się spodziewać na przykład po brazylijskim prostowaniu włosów.

Trwałe prostowanie włosów może zapewnić gładką fryzurę nawet na 3-4 miesiące. Takich efektów można się spodziewać na przykład po brazylijskim prostowaniu włosów.

"Seks w wielkim mieście" powraca! Jak wyglądają dzieci głównych bohaterek? Są już prawie dorosłe!

Brazylijskie prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów, nazywane także brazylijskim prostowaniem, polega na zaaplikowaniu włosom preparatu keratynowego. Używa się do tego ceramicznego żelazka fryzjerskiego, które rozgrzewa się do 230 stopni Celsjusza. Pod wpływem wysokiej temperatury, łuski włosa otwierają się, a keratyna wnika w strukturę włosa, uzupełniając ubytki. Następnie łuski są zamykane, a struktura włosa zostaje zrekonstruowana za pomocą specjalnego preparatu. Zabieg można zastosować na włosy zniszczone, farbowane i rozjaśniane, ponieważ keratyna je odżywia i regeneruje. W zależności od typu włosów i tego, jak szybko rosną, efekt zabiegu może się utrzymać od trzech do nawet pięciu miesięcy. Cena jednego zabiegu rozpoczyna się od 100 złotych, ale ostateczny koszt zależy od długości i grubości włosów. Zabieg trwa około 3 godzin.

Czy brazylijskie prostowanie włosów jest bezpieczne?

W preparatach stosowanych do keratynowego prostowania włosów stosuje się formaldehyd, czyli aldehyd mrówkowy. Zapewnia głębokie wniknięcie białka w strukturę włosa. Okazuje się jednak, że nie jest to do końca bezpieczny zabieg – Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem ogłosiła, że substancja ta ma właściwości kancerogenne, a więc wywołujące raka. W Unii Europejskiej produkty mogą zawierać do 0,2% formaldehydu, ponieważ takie stężenie nie jest szkodliwe dla zdrowia. Często salony reklamując swoje zabiegi jako wolne od formaldehydu, mają na myśli po prostu stosowanie go w śladowych ilościach. Na polskim rynku produkty z wysoką zawartością tej substancji zostały zakazane.

A może trwała prostująca?

Trwała włosów może nie tylko skręcać włosy, ale także je trwale prostować. Zabieg trwa kilka godzin i kosztuje od 150 złotych. Nie jest wskazany dla włosów zniszczonych, ponieważ dodatkowo bardzo je obciąża. Prostowanie włosów na stałe jest niemożliwe, ponieważ nowe włosy rosną w naturalny dla siebie sposób. Z czasem także włosy poddane zabiegom mogą wrócić do poprzedniej formy, na przykład gdy stopniowo wypłukuje się keratyna. Osoby, które chcą dłużej niż kilka miesięcy cieszyć się prostymi włosami, muszą powtarzać zabiegi prostujące.

Wygładzanie włosów

Wygładzanie włosów łączy się zawsze z ich prostowaniem. Najskuteczniejszym sposobem jest keratynowe wygładzanie włosów. Jego koszt także zaczyna się od 100 złotych. Jeśli jednak wolisz pozostać przy domowych sposobach na włosy, zastosuj na przykład płukanki (z lipy, kawowe, szałwiowe), olejowanie włosów i maski wygładzające. Na dłuższą metę nic tak nie poprawia wyglądu włosów jak zdrowa dieta, odpowiednia pielęgnacja włosów i ich odżywianie. Jeśli nie przestrzegamy tych trzech zaleceń, jednorazowy zabieg wygładzający da krótkotrwały efekt.

dziewczyna z długimi włosami
Pixabay/ AdinaVoicu/ CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Fleszstyle
Odżywianie i prostowanie, zabieg keratynowy na włosy
Keratyna na włosy to terapia, która regeneruje strukturę włosa. Keratyna odbudowuje i wzmacnia włosy. Po zabiegu włosy są lśniące i gładkie. Dodatkowo zabieg keratynowy także prostuje włosy. Keratynowe prostowanie nazywane jest także prostowaniem brazylijskim (Brazilian Blow Out/ Brazilian Keratin Treatment «BKT»). Dzięki terapii keratynowej niesforne i puszące się włosy zostają wygładzone i wyprostowane.

Keratyna na włosy to terapia, która regeneruje strukturę włosa. Keratyna odbudowuje i wzmacnia włosy. Po zabiegu włosy są lśniące i gładkie. Dodatkowo zabieg keratynowy także prostuje włosy. Keratynowe prostowanie nazywane jest także prostowaniem brazylijskim (Brazilian Blow Out/ Brazilian Keratin Treatment «BKT»). Dzięki terapii keratynowej niesforne i puszące się włosy zostają wygładzone i wyprostowane. Keratyna do włosów W terapii keratynowej wykorzystana jest keratyna, czyli substancja, która jest składnikiem włosów, skóry i paznokci . Kuracja keratynowa polega na wprasowaniu (przy pomocy prostownicy) keratyny w strukturę włosa, tak aby uzupełnić wszelkie ubytki. W zabiegu keratynowym nie wykorzystuje się chemicznych preparatów, które mogłyby szkodliwie wpłynąć na strukturę włosa . Prostowanie keratynowe, dla jakich włosów? Zabieg można przeprowadzić na każdym rodzaju włosów . Szczególne wskazania to włosy rozjaśniane i zniszczone zabiegami kosmetycznymi. Keratyna wskazana jest także dla osób, które mają włosy skłonne do puszenia się oraz trudne do ułożenia. Efekty prostowania keratynowego Dzięki zabiegowi keratynowemu włosy są miękkie i wygładzone. Dodatkowo są znacznie prostsze i nie puszą się. Keratyna odżywia i ujarzmia włosy . Nadaje im naturalny połysk i przedłuża trwałość kolorów po farbowaniu. Efekt zabiegu keratynowego utrzymuje się od 3 do 5 miesięcy . Trwałość efektu zależy od typu włosów. Grube i mocno skręcone włosy są mniej podatne na zabieg. Najlepsze efekty widać na włosach cienkich i puszących się . Pielęgnacja włosów po zabiegu keratynowego prostowania włosów Na trwałość zabiegu wpływ ma także pielęgnacja włosów po prostowaniu keratynowym. Nie należy używać szamponów na...

fryzjer prostuje włosy
Flickr/ Mainstream/ CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Fleszstyle
Przebieg zabiegu keratynowego prostowania włosów
Keratynowe prostowanie, nazywane także brazylijskim prostowaniem włosów to zabieg, który odżywia i wzmacnia zniszczone włosy. Dodatkowym atutem zabiegu jest nadanie włosom gładkiego, prostego i lśniącego wyglądu.

Keratynowe prostowanie, nazywane także brazylijskim prostowaniem włosów to zabieg, który odżywia i wzmacnia zniszczone włosy. Dodatkowym atutem zabiegu jest nadanie włosom gładkiego, prostego i lśniącego wyglądu. Prostowanie keratynowe – przebieg zabiegu w zakładzie fryzjerskim Do wykonania zabiegu prostowania keratynowego fryzjer potrzebuje: zestawu kosmetyków do keratynowego prostowania włosów, pędzelka do aplikacji, miseczki, rękawiczek ochronnych, grzebienia, suszarki z chłodnym nawiewem, prostownicy, która nagrzewa się do 220-230ºC. Zabieg powinien być wykonywany w pomieszczeniu z dobrą wentylacją .   1. Należy dwukrotnie umyć włosy szamponem oczyszczającym , który usuwa pozostałości z kosmetyków do stylizacji i silikonu. 2. Po umyciu włosy powinny być dokładnie spłukane dużą ilością wody i osuszone ręcznikiem, poprzez delikatne ugniatanie 3. Następnie włosy są suszone przy użyciu suszarki ustawionej na średnią temperaturę nawiewu. 4. Kolejnym krokiem jest przeczesanie włosów. Każde pasmo powinno być dokładnie wyczesane . 5. Przed aplikacją produkt w butelce powinien być kilkakrotnie wstrząśnięty , aby preparat był dobrze wymieszany i jednolity. 6. Włosy zostają podzielone na partie. 7. Na każdą partię fryzjer używając pędzelka nakłada keratynę. Preparat powinien znaleźć się na każdym paśmie ok. 1 cm od skóry . Zależnie od grubości włosów do każdego zabiegu fryzjer potrzebuje ok. 50-80 ml keratyny. 8. Nałożony preparat powinien zostać na włosach przez ok. 20-30 minut. 9. Następnie włosy powinny zostać wysuszone (prawie całkowicie) suszarką nastawioną na średnią temperaturę. 10. Po suszeniu fryzjer przechodzi do prostowania włosów. Każde pasmo, partia po partii, powinno być dokładnie wyprostowane 3-6 razy...

uśmiechnięta młoda kobieta z długimi prostymi włosami
©Evgenia Tiplyashina/Fotolia.com
Fleszstyle
Keratynowe prostowanie włosów – jak pielęgnować włosy po zabiegu brazylijskiego prostowania?
Keratynowe prostowanie włosów jest zabiegiem, dzięki któremu przez kilka miesięcy można cieszyć się jedwabiście gładkimi włosami. W celu jak najdłuższego utrzymania tego efektu należy używać kosmetyków z keratyną, w tym szczególności odżywek i masek do włosów. Oprócz tego warto myć włosy delikatnymi szamponami. Najodpowiedniejsze będą produkty dla dzieci.

Keratynowe prostowanie włosów jest zabiegiem, dzięki któremu przez kilka miesięcy można cieszyć się jedwabiście gładkimi włosami. W celu jak najdłuższego utrzymania tego efektu należy używać kosmetyków z keratyną, w tym szczególności odżywek i masek do włosów. Oprócz tego warto myć włosy delikatnymi szamponami. Najodpowiedniejsze będą produkty dla dzieci. Keratynowe prostowanie włosów , nazywane również prostowaniem brazylijskim , polega na odbudowie i wygładzeniu włosów przy użyciu keratyny – białka, które jest podstawowym budulcem włosów i paznokci. Dzięki temu zabiegowi włosy są proste, gładkie, a także nawilżone i zregenerowane. Pierwsze mycie po keratynowym prostowaniu włosów Dzięki odpowiedniej pielęgnacji włosów po zabiegu prostowania brazylijskiego, efekt jedwabiście gładkich włosów może utrzymywać się nawet przez pół roku. Najważniejsze jest postępowanie bezpośrednio po zabiegu – do trzech dni po keratynowym prostowaniu włosów nie zaleca się: mycia włosów, a także moczenia ich w basenie i korzystania z sauny. Niewskazane jest również ich wiązanie i spinanie. Po trzech dniach można umyć włosy, jednakże trzeba uważać na to, żeby nie wypłukać keratyny. W tym celu najlepiej używać delikatnych szamponów dla dzieci lub szamponów przeznaczonych do mycia włosów po prostowaniu brazylijskim. Nie zaleca się używać produktów z silikonami oraz alkoholem. Odżywka po keratynowym prostowaniu włosów Ważnym elementem pielęgnacji włosów po keratynowym prostowaniu jest ich odżywianie. W tym celu najlepiej zaopatrzyć się w kosmetyki z keratyną. Należy przy tym uważać, żeby nie przesadzić z jej ilością – nadmiar tego białka może skutkować szybszym przetłuszczaniem się...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner