Premier Mateusz Morawiecki został dziś przyjęty na audiencji przez papieża Franciszka w Watykanie. Podczas swojego spotkania z głową Kościoła Katolickiego, premier Polski miał rozmawiać z nim na temat sytuacji politycznej w Rosji i na Ukrainie. „Rozmawialiśmy na bardzo wiele tematów, w tym na tematy społeczne", powiedział Morawiecki obecnym reporterom po swojej audiencji.

 

Więcej: Kłótnia w sieci o strój Agaty i Kingi Dudy podczas wizyty u papieża Franciszka. Przesadziły?

 

Ale to niezbyt ciekawe. Wiemy, że jesteście tu po to, żeby zobaczyć jak na spotkaniu z papieżem Franciszkiem prezentowała się małżonka premiera, Iwona Morawiecka. Oraz – oczywiście – czy wyglądała lepiej niż Agata Duda w 2015 roku. Nie będziemy was zatem trzymać dłużej w niepewności.

 

Państwo Morawieccy na audiencji u papieża Franciszka
East News

 

Oto państwo Morawieccy wraz z papieżem Franciszkiem. Nasze pierwsze odczucia? Przede wszystkim, stojący najdalej po prawej stronie syn premiera wygląda identycznie co tata. Druga myśl? Małżonka Mateusza Morawieckiego, Iwona, musiała mieć sporo roboty nad swoją czwórką potomków. 

 

Więcej: Komorowska, Kwaśniewska, Duda... Pierwsze Damy w Watykanie - która najlepiej wypadła? GŁOSUJ

 

Ale jak wypadła 50-letnia pani Morawiecka w porównaniu do Agaty Dudy, która uścisnęła papieską dłoń zaledwie trzy lata wcześniej? 

 

Państwo Dudowie na audiencji u papieża Franciszka
East News

 

Cóż, choć mówienie o seksapilu może jest odrobinę nie na miejscu zważywszy na kontekst, musimy przyznać, że look Agaty Dudy by znacznie bardziej zmysłowy. Pierwsza dama miała na sobie czarne szpilki oraz sukienkę do kolan o okrągłym dekolcie, do której dobrała żakiet i obowiązkową, zakrywającą głowę mantylkę.

 

Więcej: 5 rzeczy, które musisz wiedzieć o kandydacie na nowego premiera, Mateuszu Morawieckim. Ma czwórkę dzieci i... miliony na koncie! 

 

  Państwo Morawieccy na audiencji u papieża Franciszka
  East News

   

  Sukienka małżonki premiera również przybyła na audiencję z papieżem w czarnej sukience, która była nieco dłuższa niż kreacja Dudy. Mimo to, u Morawieckiej uwagę zwraca makijaż, który był znacznie mocniejszy niż u stonowanej pierwszej damy.

   

  Więcej: Kultowe zdjęcie z Agatą Dudą wylicytowane za rekordową sumę! Pamiętacie jeszcze te MEMY? ;)