Emily Ratajkowski i Zendaya
East News

Wyrzeźbione ciało bez treningów? Ten zabieg zapewni ci kaloryfer na brzuchu bez konieczności chodzenia na siłownię

Emily Ratajkowski i Zendaya
East News

Dziś dzięki zabiegom można mieć kaloryfer na brzuchu i brazylijskie pośladki bez ćwiczeń na siłowni. Na czym polega BTL EMBODY? Wyjaśnia dr Michał Kaniowski, specjalista dermatolog z Kaniowscy Clinic (ul. Barycka 1/3, Wrocław, tel. (+48) 71 322 69 09, www.kaniowscy.pl).

dr Michał Kaniowski, specjalista dermatolog z Kaniowscy Clinic
dr Michał Kaniowski, specjalista dermatolog z Kaniowscy Clinic

Dla kogo przeznaczony jest zabieg BTL EMBODY?

EMBODY to wyjątkowe urządzenie, które działa dwukierunkowo: powoduje zwiększenie masy mięśniowej oraz spalanie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zabiegom mogą się poddawać zarówno kobiety, jak i mężczyźni, bez względu na wiek. Terapia jest świetnym rozwiązaniem dla osób młodych, które chcą wyszczuplić talię i mieć umięśniony brzuch oraz zwiększyć jędrność i rzeźbę pośladków. Ale wskazań do zabiegów jest bardzo wiele.

Jakie są te wskazania?

Zabiegi BTL EMBODY przynoszą świetne rezultaty w redukcji tłuszczu trzewnego, który jest oporny na ćwiczenia (zwłaszcza u mężczyzn). Badania obrazowe, takie jak rezonans magnetyczny czy tomografia komputerowa, potwierdziły po EMBODY redukcję tkanki tłuszczowej i zwiększenie masy mięśniowej. Widać to również w badaniach, w których zmierzono grubość mięśni prostych przed sesją zabiegową i po niej. Zabiegi EMBODY są wskazane także u osób po urazach, zabiegach neurologicznych, z nierównością mięśni kończyn – stymulują ich pracę, przyspieszają rehabilitację i powrót do sprawności. Treningi EMBODY są odpowiednie dla kobiet, które po ciąży mają problem z odzyskaniem szczupłego i jędrnego brzucha i u których doszło do rozstępu mięśnia prostego brzucha. A także po liposukcji albo lipolizie, kiedy kontur pośladków czy kształt brzucha wymaga wzmocnienia mięśni.

Czy BTL EMBODY można nazwać alternatywą dla siłowni lub dla diety?

Raczej dla siłowni, choć chcąc wzmacniać mięśnie, budować i utrzymać dobrą sylwetkę, nie powinniśmy rezygnować z aktywności fizycznej. Zabiegi mogą stanowić dobry start dla treningów lub ich doskonałe uzupełnienie. Podczas jednej sesji EMBODY technologia elektromagnetyczna wywołuje ok. 20 tys. supramaksymalnych skurczów! Zabiegi poprawiają strukturę mięśni, pobudzając wzrost włókien kurczliwych, umożliwiając tworzenie nowych białek i rozrost włókien mięśniowych. Wzmocnione w ten sposób mięśnie wpływają dodatkowo na efektywność ćwiczeń.

Czy to podobna terapia do elektrostymulacji mięśniowej?

Nie, zupełnie inna. W przypadku elektrostymulacji mięśni działamy prądem i generujemy energię termiczną (cieplną). Zabiegi te wpływają na mięśnie bardzo powierzchownie i w przypadku osób z większą ilością tkanki tłuszczowej energia ta może nawet do nich nie dotrzeć. Technologia HIFEM zastosowana w EMBODY, czyli zaawansowana technologia elektromagnetyczna o wysokiej intensywności, nie generuje energii termicznej, co wyklucza ryzyko poparzenia. Podczas zabiegu pracą objęty jest cały mięsień do 7 cm w głąb, dlatego terapia jest równie skuteczna u osób z większą ilością komórek tłuszczowych w obszarze poddawanym zabiegowi.

Co wyróżnia BTL EMBODY wśród innych zabiegów na ciało?

Większość urządzeń służy jedynie redukcji tkanki tłuszczowej. EMBODY jednocześnie działa na rozbudowę mięśni. Zabiegi koncentrują się na najbardziej newralgicznych dla pacjentów częściach ciała. Marzeniem kobiet jest płaski brzuch i zgrabne, jędrne, „brazylijskie” pośladki, panowie pragną szczupłego i umięśnionego brzucha. To też doskonałe rozwiązanie dla osób, które niekoniecznie lubią odwiedzać siłownię.

Ile zabiegów należy wykonać, żeby zobaczyć efekty?

Cztery zabiegi wykonywane raz lub dwa razy w tygodniu. Treningi brzucha i pośladków trwają po 30 minut. Ostateczne efekty oceniamy po upływie miesiąca od ostatniego zabiegu.

 

BTL to producent i wyłączny dystrybutor urządzenia BTL EMBODY w Polsce (www.btlestetyka.pl)

Przeładuj

Marietta z "Hotel Paradise" wbija szpilę uczestnikom pierwszej edycji show! "W "Love Island" wszyscy są ładni"

zobacz 01:22