Pinterest

Farbowanie włosów w domu. Oto 3 największe błędy, przez które na pewno zrobisz to źle

Pinterest

Nowy wiosenno-letni sezon zachęca do zmiany koloru włosów lub chociaż jego odświeżenia. Przy zamkniętych salonach fryzjerskich, może być to jednak niekiedy kłopotliwe. Mimo, iż samodzielne farbowanie włosów nie jest czymś skomplikowanym, wymaga odpowiedniego przygotowania i unikania pewnych błędów. Zobacz, jakie błędy są najczęściej popełniane, kiedy sama farbujesz włosy w domu i jak ich uniknąć.

Trzy najczęściej popełniane błędy podczas farbowania włosów

Pinterest

1. Pomijane próby uczuleniowej

Ta kwestia jest bardzo często bagatelizowana. Zwykle od razu zakładamy, że na pewno nic nas nie uczuli. W rzeczywistości jednak jest to duże ryzyko. Czasami jeden niepozorny składnik może wywołać silną reakcje alergiczną, która będzie objawiać się swędzeniem i pieczeniem skóry, a nawet bólami głowy czy trudnościami w oddychaniu. Z tego względu warto pamiętać, by przed użyciem każdego nowego produktu wykonać szybki test.

Pinterest

2. Niedostateczne odżywienie włosów przed zabiegiem

Gdy tylko pojawi się w twojej głowie myśl o koloryzacji, zastanów się czy twoje włosy są na nią odpowiednio przygotowane. Zadbaj wcześniej o ich odżywienie. Na miesiąc przed zafunduj kosmykom intensywną kurację. Stosuj regularnie maski, różnego rodzaju serum i odżywki. Znaczenie ma również twoja dieta i obecne w niej witaminy. Jest to kluczowa sprawa, ponieważ zniszczone włosy są wysokoporowate i mają otwarte łuski, przez co łatwo je zafarbować, ale bardzo szybko wypłucze się z nich barwnik. Nie wspominając już o tym, że farbowanie jeszcze bardziej je osłabi.

Pinterest

3. Nakładanie farby na całą długość włosów i zbyt długie trzymanie jej na kosmykach 

Podczas farbowania włosów zawsze należy zacząć od odrostów. Dopiero po odczekaniu czasu zalecanego przez producenta można nałożyć farbę na pozostałe pasma. Nie przestrzeganie tej zasady przeważnie kończy się nierównomiernym pokryciem włosów. Dotyczy to wszystkich kolorów zarówno blondów, brązów, jak i rudych odcieni. Ponadto istotny jest czas przez jaki dany produkt ma styczność z włosami. Trzymanie farby dłużej nie poskutkuje intensywniejszym kolorem, może za to bardziej zniszczyć włosy.

Zobacz także: Farbowanie odrostów w domu? Tym sprayem z Rossmanna za 6 złotych zrobisz to w pięć minut!

Na koniec zostaje jeszcze jedno rozwiązanie - zamiast farbowania włosów w domu, postaw na fryzurę, która twój odrost po po prostu ukryje: Farbowanie odrostu w domu? Zapomnij! Oto 5 fryzur bez farbowania - te triki naprawdę działają!

Więcej na temat włosy farbowanie włosów
Przeładuj

Jak Martyna z "Hotelu Paradise" radzi sobie z rozstaniem? Wiemy, czego nigdy nie wybaczy facetowi!

zobacz 01:37