Trendy w makijażu na wiosnę 2019: kreska wokół oka/Dior
East News

Już nie tylko kreska-jaskółka! Tej wiosny malujemy oczy bardziej rockowo - kreski rysujemy także na dolnej powiece! Zobacz, jak to zrobić.

Dookoła oczu

Najważniejsza zasada malowania kresek wiosną 2019 brzmi - nie oszczędzaj kosmetyków! Kreski malujemy na górnej powiece, najlepiej od kącika do kącika oka (lub nawet dalej, wyciągając je w stronę skroni), oraz na dolnej, zaznaczając ją i na linii wodnej, czyli krawędzi powieki, która styka się z okiem, i poniżej niej. Im szerszą kreskę wykreślisz, tym makijaż będzie bardziej wyrazisty, ale uważaj, jeśli masz małe albo blisko osadzone oczy - taki makijaż może pogorszyć sprawę… Jak malować kreski dookoła oczu, unikając wpadek, zobaczysz w naszej galerii!

1/6
Trendy w makijażu na wiosnę 2019: kreska wokół oka/Longchamp
East News

Longchamp

W tym trendzie to nasz ulubiony makijaż. Bardzo grube, wyraziste kreski dookoła powiek i mocno podkreślona linia wodna - oczy zdecydowanie grają w nim główną rolę! Uwaga, jeśli masz je blisko osadzone: nie łącz wtedy kresek w wewnętrznych kącikach, tylko zostaw kilka milimetrów przerwy. Taki trik nieco je od siebie odsunie.

2/6
Trendy w makijażu na wiosnę 2019: kreska wokół oka/Prabal Gurung
East News

Prabal Gurung

Dolna kreska nie musi być malowana mocną czarną kredką. Bardziej subtelnie wygląda wykreślona brązowym lub grafitowym cieniem. I mimo to nadal jest widoczna bardziej niż kreska na górze! To zasługa jej miękkiego konturu. Dobra rada - przeciągnij ją lekko poza zewnętrzny kącik oka, lekko unosząc ją ku górze. Pieknie "otworzy" oko!

 

3/6
Trendy w makijażu na wiosnę 2019: kreska wokół oka/Tibi
East News

Tibi

Wersja do pracy: dolna powieka jest podkreślona bardzo delikatnie i tylko do połowy od zewnętrznego kącika oka. Taki zabieg powoduje, że oczy wydają się nieco dalej od siebie osadzone i większe. Do zapamiętania!

4/6
Trendy w makijażu na wiosnę 2019: kreska wokół oka/Dior
East News

Dior

Kreska na dolnej powiece w wersji minimalistycznej oznacza… podkreślenie jedynie linii wodnej. Taki zabieg  optycznie zagęszcza też rzęsy! Będzie wyglądać bardzo nowocześnie, jeśli zostawisz je niepomalowane. Nie maluj też ust, wyrównaj tylko podkładem cerę.

5/6
Trendy w makijażu na wiosnę 2019: kreska wokół oka/Drome
East News

Drome

Wersja na rockową imprezę - dość grube kreski wyciągnięte daleko poza powieki, podwinięte na końcach. Bradzo graficzny makijaż dla odważnych!

6/6
Trendy w makijażu na wiosnę 2019: kreska wokół oka/Ashley Williams
East News

Ashley Williams

Totalne szaleństwo? Tak, ale tylko na głowie ;). Makijaż, który na wybiegu nosiła Georgia May Jagger, nie jest bardzo odważny - oczy podkreśla umiarkowanie gruba kreska. Rzuca się mocno w oczy, bo twarz sprawia wrażenie nieumalowanej. Jeśli chciałabyś je złagodzić, muśnij powieki szarym cieniem - natychmiast zobaczysz różnicę, makijaż będzie bardziej powściągliwy.

 

Więcej na temat Make-Up Trendy makijaż