Trendy w makijażu na jesień 2019: mocne rzęsy /Kaia Gerber, Alberta Ferretti Trendy w makijażu na jesień 2019: mocne rzęsy /Bradon Maxwell Trendy w makijażu na jesień 2019: mocne rzęsy /Longchamp Trendy w makijażu na jesień 2019: mocne rzęsy /Each x Other Trendy w makijażu na jesień 2019: mocne rzęsy. Najlepsze tusze
Trendy w makijażu na jesień 2019: mocne rzęsy /Bradon Maxwell
East News

Rzęsy bardzo czarne, bardzo długie i… bardzo posklejane - oto jeden najmodniejszych makijaży na jesień 2019. Wydaje się kontrowersyjny, ale wygląda świetnie! Radzimy, jak go zrobić, by nie wyglądał niechlujnie, i które mascary za grosze sprawdzą się doskonale.

Trendy w makijażu na jesień 2019: mocne rzęsy

Aby makijaż z mocnymi rzęsami wyglądał dobrze, najpierw trzeba je wzmocnić. Warto mieć pod ręką odżywkę z bimatoprostem, który przyspiesza wzrost rzęs, i stosować ją regularnie, nawet codziennie. Pomogą też bazy pod mascary. A potem już pozostaje tylko malować rzęsy wartwa po warstwie! Jak to zrobić? Zobacz w naszej galerii.

1/5
Trendy w makijażu na jesień 2019: mocne rzęsy /Kaia Gerber, Alberta Ferretti
East News

Kaia Gerber, Alberta Ferretti

Zacznijmy od podstaw. Kaia Gerber ma naturalnie długie rzęsy, które podkreśla tej jesieni dodatkowo wydłużającymi tuszami. Oto najlepsza technika malowania, by rzęsy były do nieba: nałóż pierwszą warstwę od nasady włosków aż po ich końce, a kolejne dokładaj od połowy do końcówek. I najlepiej delikatnie rozjaśnij powiekę cieniem, żeby wzmocnić kontrast kolorytyczny. Efekt będzie naturalny, ale rzęsy - bardzo długie!

2/5
Trendy w makijażu na jesień 2019: mocne rzęsy /Bradon Maxwell
East News

Bradon Maxwell

Idźmy krok dalej! By wzmocnić makijaż oczu, podkreśl dolną powiekę kredką i pomaluj kilkoma warstwami także dolne rzęsy. Będą się lekko sklejać, ale nie przejmuj się - lekko przesadny, "nadmiarowy" efekt jak z lat 80. jest tym, o co nam chodzi!

3/5
Trendy w makijażu na jesień 2019: mocne rzęsy /Longchamp
East News

Longchamp

Jeśli wolisz nie ruszać dolnych rzęs, a chcesz wzmocnić cały makijaż, dołóż kilka warstw mascary przy zewnętrznych kącikach oczu. Dzięki temu pięknie "otworzysz" spojrzenie i nadasz oczom nieco skośny kształt.

4/5
Trendy w makijażu na jesień 2019: mocne rzęsy /Each x Other
East News

Each x Other

Nie boisz się mocnego makijażu? Maluj się z rozmachem! Kilka warstw mascary na górnych i dolnych rzęsach bardzo wzmocni efekt. Prawdziwie posklejane, grube i ekstraczarne rzęsy uzyskasz, jeśli będziesz nakładać kolejne wartwy tuszu dopiero wtedy, gdy poprzednie już wyschną. O to chodzi!

5/5
Trendy w makijażu na jesień 2019: mocne rzęsy. Najlepsze tusze
Mat. prasowe

Mocne rzęsy: czym to zrobić? Najlepsze mascary do 20 zł

Czym zrobisz tak superczarny makijaż? Oto tusze do rzęs, które cię nie zawiodą - i kosztują bardzo niewiele!

Fairy Doll Mascara, Bell, 11,99 zł - intensywnie czarny tusz daje efekt pogrubionych, podkręconych i lekko sklejonych rzęs.

Tusz „Efekt sztucznych rzęs” Big & False Lash, Avon, 19,99 zł - ma szczoteczkę o 1000 mikrowłóknach, które widocznie zwiększają objętość  rzęs.

Maskara pogrubiająca i wydłużająca rzęsy Extreme Lashes Volume Mascara, Wibo, 10,99 zł - daje długotrwały efekt wydłużonych i pogrubionych rzęs, bez rozmazywania i kruszenia się.

 

Więcej na temat makijaż