Trendy w makijażu na wiosną 2019: lśniące usta/Naeem Khan

Kochamy matowe usta, ale nawet my się nieco już nudziliśmy, pisząc o nich od miesięcy. Dlatego cieszymy się, mogąc oznajmić, że teraz na czasie są (też) usta błyszczące tak bardzo, że wyglądają jak… lakierowane! 

Mocno lśniące usta

Co ciekawe, mocno lśniące usta pojawiały się na wybiegach prawie wyłącznie w nasyconych, żywych odcieniach czerwieni. Nie było lśniącego różu, oranżu ani fioletu! Dominowały nad całym makijażem lub towarzyszyły czarnym kreskom na powiekach. I co ciekawe latem, kiedy raczej spodziewamy się makijaży na luzie, niemal zawsze występowały na tle idealnie przygotowanej, rozświetlonej i wyrównanej cery. W naszej galerii zobaczysz, jak nosi się lakierowane usta wiosną 2019!

1/5
Trendy w makijażu na wiosną 2019: lśniące usta/Naeem Khan

Decydując się na lśniące usta, zadbaj też o cerę, bo takie pomadki w intensywnych kolorach niestety wymagają perfekcyjnego tła. Co innego błyszczyk w niepoważnym różu lub wyluzowanym pomarańczu, ale czerwień… zobowiązuje! Dlatego wyrównaj cerę podkładem, najlepiej rozświetlającym, ale jeśli masz ochotę, na powieki nałóż cień w dyskretnym kolorze. Róż na policzkach i kreski na oczach to już tylko opcja, ale idealny kontur ust - obowiązek.

2/5
Trendy w makijażu na wiosną 2019: lśniące usta/Ryan Lo

Wybij sobie z głowy mit, że dziewczyny o dużych ustach powinny unikać błyszczących pomadek. To absolutna nieprawda! Spójrz na modelkę Ryan Lo. Pełne usta są sexy (oczywiście, naturalnie pełne usta…) i dlaczego byś nie miała się nimi chwalić? Jednak podkreślając je mocno, nie przesadzaj już z makijażem oczu - czarna kreska to maksimum.

3/5
Trendy w makijażu na wiosną 2019: lśniące usta/Cushnie
Pinterest.com

Jeśli lubisz nosić lśniące pomadki, a w pracy (niestety!) ci nie wypada, zawsze możesz użyć tej o satynowym połysku, jak u modelki Cushnie. Będzie błyszczeć, ale dyskretniej. A punkt siedemnasta pociągniesz wargi bezbarwnym błyszczykiem i uzyskasz modny efekt lakieru na ustach ;)

4/5
Trendy w makijażu na wiosną 2019: lśniące usta/Naeem Khan

Jak nakładać błyszczącą szminkę? Bardzo ważna jest technika, bo lśniące pomadki są zwykle bardzo płynne, a te dające efekt lakieru na ustach zwykle także błyskawicznie zasychające. Dlatego zdradzimy ci trik! Najpierw pokryj usta dowolną szminką w zbliżonym do twojej lśniącej pomadki odcieniu. Odciśnij usta w chusteczkę i dopiero potem nałóż warstwę lśniącej pomadki. Pokryje kolor pod spodem, ale dzięki takiej bazie nie będzie rozpływać się poza kontur ust. Będzie mieć też głębszą barwę! Co ważne, usta najlepiej malować półotwarte - jest łatwiej, zwłaszcza w kącikach.

5/5
Trendy w makijażu na wiosną 2019: lśniące usta/Valentino

Jako znani fani efektu glitter w makijażu ;), nie mogliśmy sobie darować pokazania ci… ust lśniących w wersji maksi! Na pokazie Valentino modelkom posypano usta grubym brokatem. Jak dla nas - odlot i nie zawahamy się tego spróbować przy najbliższej imprezie!

 

Więcej na temat makijaż usta