Modelka podczas masażu ciepłymi kamieniami bazaltowymi
East News

Termo-terapia, czyli odmładzanie i ujędrnianie skóry ciepłem lub zimnem. Sprawdź, dlaczego warto ją wypróbować

Modelka podczas masażu ciepłymi kamieniami bazaltowymi
East News

Epoka lodowcowa kontra żar tropików? Wybierając przyjemne, a przy tym skuteczne zabiegi odmładzające twarz lub ujędrniające ciało, można się kierować upodobaniami dotyczącymi temperatur. Do wyboru: wersje dla osób ciepłolubnych i dla morsów.

Metody i działanie na ciepło :

Nie bez powodu w chłodnej Skandynawii niemal przy każdym domu stoi jego odrębna malutka wersja, czyli sauna fińska. Termoterapia poprawia nastrój, bo ciepło relaksuje. Do sauny nagrzanej do bardzo wysokiej temperatury nie powinny jednak wchodzić osoby z cerą naczynkową lub trądzikiem różowatym. Ciepłe, suche powietrze rozszerza naczynia krwionośne i może prowadzić do teleangiektazji. Jakie zabiegi gorąco polecamy? Masaż ciepłymi kamieniami bazaltowymi, który odpręża zmęczone ciało i rozluźnia napięte mięśnie. Podobnie jak masaże ajurwedyjskie. Warto przetestować shirodhara z polewaniem „trzeciego oka” ciepłym olejem, masażem włosów i skóry głowy. Osoby ciepłolubne pokochają japońską „saunę skalną” ganbanyoku. Jej stworzenie zainspirowała obserwacja zwierząt, które odpoczywały na rozgrzanych wodami termalnymi skałach wulkanicznych. Leżenie na ciepłych kamieniach przynosi ogromną ulgę ciału i zmysłom. Z zabiegów anti-aging wykorzystujących ciepło genialny jest termolifting Zaffiro, który podgrzewa włókna kolagenowe i stymuluje skórę do wygładzenia i ujędrnienia. Doskonale działa też naświetlanie skóry lampami LED leczącymi zmiany trądzikowe, atopowe czy łuszczycowe. Dodatkowy atut ciepłego światła: poprawa nastroju.

Urządzenie do zabiegów z wbudowaną funkcją podgrzewania (a także ochładzania) skóry i masażu, UFO 2 Foreo, 1199 zł

UFO 2 Foreo
Mat. prasowe

FOREO SZCZOTECZKA DO TWARZY
CENEO

 

Metody i działanie na zimno:

Niskie temperatury stymulują i pobudzają – w przeciwieństwie do tych wysokich. Można się o tym przekonać, morsując, gdy wyjdzie się z sauny lub jacuzzi na śnieg (choć w ostatnich sezonach niewiele było do tego okazji) albo podczas krioterapii. Teraz z zabiegów z zastosowaniem niskich temperatur (-120–194 stopni Celsjusza, www.dnaclinics.pl) korzysta się po to, aby ujędrnić, wyszczuplić, odmłodzić lub wymodelować ciało. „Skutkiem ubocznym” dość krótkich, bo 2–4-minutowych, zabiegów w kriokomorze jest poprawa humoru i pobudzenie – lepsze niż podwójne espresso. Natomiast przedrostek krio mają w nazwie również takie zabiegi jak kriolipoliza, które polegają na wymrażaniu miejscowej tkanki tłuszczowej i uśmiercaniu adipocytów. Kriolipoliza na zawsze spłaszcza podwójny podbródek czy niechciany wałeczek na brzuchu. O odmładzającym działaniu chłodu na skórę można się też przekonać podczas zabiegów infuzji tlenowej Intraceuticals. Albo wykonując codziennie rano masaż wokół oczu kamiennym lub metalowym rollerem trzymanym w lodówce, opcjonalnie schłodzonymi łyżeczkami do kawy. Zimno obkurcza naczynia krwionośne, poprawia drenaż limfatyczny, a tym samym niweluje obrzęki i zastoje. Dzięki takiej stymulacji znikają sińce i worki pod oczami.

Chłodząca maska do twarzy, z aloesem  i trehalozą. Polecana po zabiegach, Cooling Face Mask Pharmann, 90 zł/ 2X 20 ML

Cooling Face Mask Pharmann
Mat. prasowe

Więcej na temat masaż sauna
Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Czy były mąż Kuba Rzeźniczak kibicował Edycie Zając w finale? Odpowiedź modelki wymowna!

zobacz 01:43