Księżna Meghan w sukni Givenchy
East News
1/9
Księżna Meghan w sukni Givenchy
East News

 

Meghan Markle zaskoczyła nas wszystkich kiedy na swoim ślubie wyłoniła się z auta w kreacji Givenchy. Po miesiącach pogłosek wskazujących na Erdem, Alexandra McQueena czy Ralpha & Russo, panna młoda postanowiła poprosić dyrektor kreatywną francuskiego domu mody Clare Waight Keller o stworzenie prostej, eleganckiej sukni.

 

Więcej: 10 sukni ślubnych, które wyglądają identycznie jak kreacja Meghan

 

Markle skontaktowała się z Keller w styczniu. Już wtedy księżna Sussex miała ogólny pomysł na swoją kreację, dowiadujemy się z wywiadu, którego projektantka udzieliła brytyjskiej stacji ITV. Jak twierdzi Keller, Markle była „bardzo zaangażowana" w cały proces powstawania projektu.

 

Więcej: 2 miliony złotych?! Wiemy, ile naprawdę kosztowała suknia ślubna Meghan Markle!

 

Jak Keller ocenia współpracę z księżną Sussex? Co do projektantki powiedział książę Harry? Gdzie uszyto suknię? Co oznaczał jej tren? Dlaczego wybór Meghan jest uznawany za manifest feministyczny? Zajrzyjcie do naszej galerii żeby dowiedzieć się wszystkiego co musicie wiedzieć!

 

Więcej: Ile kosztował tort Meghan i Harry'ego? Zrobiła go cukiernik o polskich korzeniach! ZDJĘCIA

 

2/9
Clare Waight Keller
East News

 

Clare Waight Keller, Bytyjce i dyrektor kreatywnej francuskiej marki, zależało na „nowoczesnym, świeżym" projekcie. Chciała żeby Meghan „czuła się w sukni fantastycznie" i żeby miała wrażenie, że „jest idealnia na tę okazję". 

 

3/9
Księżna Meghan w sukni Givenchy
East News

 

Projektantka w wywiadzie pochwaliła Markle, podkreślając, że jest szczera, ciepła, promienna i „silna". „Wie czego chce, a praca z nią była czystą przyjemnością", powiedziała Keller reporterce magazynu Hello!, Emily Nash.

 

4/9
Księżna Meghan w sukni Givenchy
East News

 

Ostatecznie Keller i Markle zgodziły się na dekolt w kształcie łódki, rękawy na 3/4, mocno zaznaczoną talię i miękki, okrągły tren oparty na halce z trzech warstw organzy. Nad wykonaniem sukni pracowało kilka paryskich atelier Givenchy, natomiast jedwabna tkanina, z której ją wykonano została importowana z Europy, oświadczył pałac Kensington.

 

5/9
Księżna Meghan w sukni Givenchy
East News

 

Suknię pokochały nie tylko 2 miliardy widzów z całego świata, którzy według szacunków oglądali transmisję sobotniej ceremonii. Suknia szczególnie spodobała się księciu Harry'emu. Keller wspomina, że pan młody osobiście podziękował za projekt. „Podszedł prosto do mnie i powiedział: Mój Boże, dziękuję, wygląda zjawiskowo".

 

6/9
Księżna Meghan w sukni Givenchy
East News

 

Poza projektem samej sukni, Keller jest też pomysłodawczynią trenu, na który naszyto po jednym kwiecie na każdy z 53 krajów Zjednoczonego Królestwa. 

 

7/9
Księżna Meghan w sukni Givenchy
East News

 

„Jej praca jako księżna bez wątpienia będzie dotyczyła całego Zjednoczonego Królestwa. Pomyślałam, że to będzie ciekawy pomysł", dodała Keller. Markle była zachwycona koncepcją.

 

8/9
Clare Waight Keller
East News

 

Jako pierwsza kobieta w roli dyrektor kreatywnej Givenchy w historii marki, Keller czuła, że jej historia przypomina drogę, którą przybyła Meghan. Księżna Sussex jest zdeklarowaną feministką i działaczką na rzecz równouprawnienia kobiet. 

 

9/9
Księżna Meghan w sukni Stelli McCartney
East News

 

Swój wkład w królewski ślub skomentowała także Stella McCartney, która stworzyła dla Meghan kreację weselną. „Jestem dumna, to ogromny zaszczyt, że księżna Sussex postanowiła założyć mój projekt", powiedziała projektantka i córka Paula McCartneya w rozmowie z dziennikiem WWD. „To najbardziej wzruszająca chwila w mojej karierze, jestem dumna z całej mojej ekipy".

 

Więcej na temat Givenchy Meghan Markle