Smoky eye w stylu lat 90. /Elie Saab Smoky eye w stylu lat 90. /Longchamp Smoky eye w stylu lat 90. /Tom Ford Smoky eye w stylu lat 90. /Michael Kors Smoky eye w stylu lat 90. /Brock Collection
Smoky eye w stylu lat 90. /Elie Saab
East News

Smoky eye kojarzy ci się tylko z makijażem wieczorowym? Nic z tych rzeczy! Tej jesieni modne smoky nawiązuje do makijażu lat 90. i… błyszczy (dosłownie!) od rana. Spokojnie, wcale nie jest tandetne! Jak wygląda teraz?

Smoky eye w stylu z lat 90.: beż i błysk

Beżowo-brązowe, połyskujące powieki podkreślone niemal pod linię brwi cieniem z domieszką złota - brzmi jak przepis na makijaż wieczorowy? Nie tej jesieni. Dziś, tak jak w latach 90., kochamy beżowy makijaż (i brązowe usta!), ale najchętniej dodajemy mu nieco połysku. Jakoś tego nie widzisz… zwłaszcza  w makijażu dziennym? W naszej galerii zobaczysz, że smoky eye w stylu lat 90. wcale nie musi być kiczowate!

1/5
Smoky eye w stylu lat 90. /Elie Saab
East News

Ellie Saab

Smoky eye w stylu lat 90., o ile jest wykonane jasnymi kolorami, nie ma w sobie nic kiczowatego! Beżowe cienie z satynowym połyskiem pięknie rozświetlają powieki, wydobywając głęboko osadzone oczy i usuwając z twarzy ślady zmęczenia. Zwróć uwagę na delikatnie pomalowane rzęsy - z tak połyskującym cieniem powinny być subtelne, aby efekt nie był zbyt wieczorowy.

2/5
Smoky eye w stylu lat 90. /Longchamp
East News

Longchamp

Połyskujące cienie to już dużo, ale wcale nie wszystko! Jedną z wersji brązowego smoky jest smoky z kreską nad powieką ruchomą. Powinna być koniecznie nieco rozmyta, by wyglądała naturalnie, i może towarzyszyć kresce przy samej linii rzęs. Świetne rozwiązanie dla dziewczyn o opadających powiekach - optycznie je unosi (i powiększa oczy!).

3/5
Smoky eye w stylu lat 90. /Tom Ford
East News

Tom Ford

Smoky w stylu lat 90. możemy nosić od rana. Boisz się, że taki połysk na powiece nie zostanie dobrze odebrany w biurze? Od poniedziałku do piątku noś smoky malowane zgodnie ze sztuką lat 90., ale w wersji matowej. Chłodne brązy i beże pasują każdej kobiecie.

4/5
Smoky eye w stylu lat 90. /Michael Kors
East News

Michael Kors

Najlepiej zrób sobie print screen tego zdjęcia i zachowaj jako ściągę przed sylwestrem. Na karnawał nie będzie modniejszego i bardziej twarzowego makijażu! Brązowo-złote smoky eye z dodatkiem fioletu, mocno wyciągnięte w stronę skroni, do bladej cery i jasnych ust - oto przepis, jak zostać królową karnawału.

5/5
Smoky eye w stylu lat 90. /Brock Collection
East News

Brock Collection

Na koniec lata 90. w dla prawdziwych fanek gatunku! Smoky eye tak klasyczne, że aż… bardzo odważne. Cała powieka ruchoma pokryta została bardzo ciemnym grafitowym cieniem, który stopniowo przechodzi  pod brwiami w chłodny brąz, oraz podkreślona dodatkowo czarną kreską przy linii rzęs. Piękny, mocny makijaż dla odważnych - zdecydowanie na wieczór, choć matowy!

Zrobisz nimi makijaż w stylu lat 90. i… każdy inny. Beżowo-brązowe cienie to must-have w każdej kosmetyczce!

 

Więcej na temat makijaż