Sarah Jessica Parker na gali Met 2018 Sarah Jessica Parker na gali Met 2018 Sarah Jessica Parker na gali Met 2018 Sarah Jessica Parker na gali Met 2018 Kolekcja Dolce & Gabbana jesień/zima 18 / Tag-Walk
Sarah Jessica Parker na gali Met 2018
East News
1/6
Sarah Jessica Parker na gali Met 2018
East News

 

Sara Jessica Parker jest znana z tego, że nigdy nie traktuje motywu przewodniego gali MET po łebkach, a jej kreacje z poprzednich edycji tej najbardziej prestiżowej imprezy w branży mody są uważane za jedne z najbardziej ekstrawaganckich.

 

Więcej: Duet Dolce & Gabbana zaprojektował kolekcję... hidżabów

 

W tym roku, znana z serialu „Seks w wielkim mieście" aktorka przeszła jednak samą siebie i pojawiła się w złotej, brokatowej kreacji od Dolce & Gabbana z imponującym, ciągnącym się po ziemi trenem. A że motyw przewodni tegorocznej gali dotyczył dialogu pomiędzy modą a katolicyzmem, Sarah Jessica Parker postawiła na intrygujące nakrycie głowy, które podzieliło internautów. Czy przesadziła?

 

Więcej: Najmodniejsze dodatki na nowy sezon. Nadchodzi wielki powrót biżuterii XXL!

 

Zajrzyjcie do naszej galerii żeby dowiedzieć się wszystkiego co musicie o nim wiedzieć.

 

Więcej: Gorący trend z wybiegów – ozdobne opaski!

Więcej: Trampki Dolce & Gabbama wywołały modowy skandal. Wszystko przez pewien niefortunny napis...

 

2/6
Sarah Jessica Parker na gali Met 2018
East News

 

W tym roku Sarah Jessica Parker przeszła samą siebie i postawiła na zachwycającą, superekstrawagancką, pozłacaną suknię Dolce & Gabbana alta moda. Kreacja powstała w ścisłej współpracy aktorki z duetem projektantów i jest bezpośrednią interpretacją motywu przewodniego „Heavenly Bodies: Fashion and The Catholic Imagination", czyli „Ciała Boskie: Moda i Wyobraźnia Katolicka". 

 

3/6
Sarah Jessica Parker na gali Met 2018
East News

 

Choć jej złota suknia zachwyciła trenem, szkarłatnymi sercami i pozłacanymi aplikacjami, to nakrycie głowy aktorki skradło show. SJP miała na sobie złotą rzeźbę, która nie tylko lśniła złotem i klejnotami – ale była również dosłownie szopką betlejemską. Tak jest, Sarah Jessica Parker miała na głowie szopkę betlejemską.

 

4/6
Sarah Jessica Parker na gali Met 2018
East News

 

Czy kapelusz Sary Jessiki Parker trywializuje kulturę i sztukę sakralną? Czy to docenienie tradycji katolickiej czy już przywłaszczenie kulturowe? Sama aktorka nie widzi niczego problematycznego w swoim stroju.

„Motywy mnie inspirują. Tegoroczny był szczególnie przyjemny, ponieważ Dolce & Gabbana – którzy są oddanymi katolikami – dorastali otoczeni Kościołem i jego symboliką. Dzięki temu ich interpretacja motywu jest szczera i podyktowana emocjami. Ich szikce były przepiękne", zachwyca się w rozmowie z E!. 

 

5/6
Kolekcja Dolce & Gabbana jesień/zima 18 / Tag-Walk
Kolekcja Dolce & Gabbana jesień/zima 18 / Tag-Walk

 

Motyw tegorocznej gali Met musiał doprowadzić do kontrowersji, ale przede wszystkim nawiązał dialog dotyczący granicy pomiędzy hołdem a pastiszem. Choć sama Sarah Jessica Parker jest niepraktykującą żydówką, zarówno Domenico Dolce jak i Stefano Gabbana są oddanymi katolikami, którzy każdego sezonu w swoich kolekcjach sięgają po motywy związane z religią.

 

6/6
Domenico Dolce i Stefano Gabbana kłaniają się publiczności po swoim pokazie kolekcji wiosna/lato 18
Domenico Dolce i Stefano Gabbana kłaniają się publiczności po swoim pokazie kolekcji wiosna/lato 18

 

Choć zarówno Dolce jak i Gabbana otwarcie przyznają się do homoseksualizmu (projektanci byli nawet przez parę lat w związku i mają liczne wspólne nieruchomości na Lazurowym Wybrzeżu), mężyczyźni są praktykującymi katolikami, a w przeszłości publicznie sprzeciwili się adopcji przez pary homoseksualne oraz zapłodnieniu in vitro, co skrytykowała nie tylko branża mody, ale i gwiazdy takie jak Elton John, Madonna, Victoria Beckham, Ricky Martin i Courtney Love.

Mimo wszystko, ich projekty cieszą się niesłabnącą popularnością wśród klientów i większości gwiazd, a parę z nich stało się eksponatami nowej wystawy w nowojorskim Metropolitan Museum of Art.

 

Więcej na temat Sarah Jessica Parker MET Gala