Memy z Jarosławem Kaczyńskim
Instagram
1/5
Memy z Jarosławem Kaczyńskim
Instagram

Choć Jarosław Kaczyński słynie z wielu rzeczy, z pewnością nawet jego najbardziej zagorzali zwolennicy przyznają, że wyczucie stylu i modny wygląd nie są jednymi z nich.

 

Więcej: Schizofrenia – czym jest i jak ją rozpoznać?

 

A może prawda jest zupełnie inna? Na Twitterze posła Prawa i Sprawiedliwości Joachima Brudzińskiego ukazało się zdjęcie z górskiej eskapady w Beskidzie Sądeckim. Patriotyczne peleryny przeciwdeszczowe, które lansuje zarówno poseł, jak i prezes PiSu to chyba najbardziej memogenna rzecz jaką było nam dane oglądać w ostatnim czasie.

 

Zobacz też: Depresja maskowana – jak rozpoznać ukrytą chorobę?

 

Czy ten się śmieje kto się śmieje ostatni? Choć stylizacja Jarosława Kaczyńskiego to dzisiejsza „beka" internetu, jego look jest w trendzie z najbardziej odjechanych męskich pokazów mody. Nie wierzycie? Wszystkiego dowiecie się w naszej galerii.

 

Więcej: Progeria – śmiertelna choroba genetyczna

 

2/5
Jarosław Kaczyński
East News

Jarosław Kaczyński nie słynie z dobrego gustu. Prezes Prawa i Sprawiedliwości wygląda jak prawdopodobnie każdy 68-latek, który nie interesuje się modą.

3/5
Jarosław Kaczyński
Twitter

Ale jego ostatnia stylizacja to hit internetu i prawdziwy viralowy hit. Na zdjęciu posła Joachima Brudzińskiego możemy podziwiać prezesa Kaczyńskiego w stylizacji z biało-czerwonym płaszczem przeciwdeszczowym z godłem Polski na piersi. Oprócz płaszcza polityk ma na sobie szerokie spodnie, wygodne, beżowe buty do trekkingu oraz błękitną czapkę z daszkiem. Niezbyt modna stylizacja, prawda?

4/5
Bernie Sanders, Balenciaga jesień-zima 17, Vetements wiosna-lato18, Vetements x Vitkac
Instagram, mat. promocyjne

Jednak moda bywa przewrotna. Z niecharakterystycznych, niczym nie wyróżniających się stylizacji polityków wyrósł antymodowy trend, który jest mocnym stylowym oświadczeniem samym w sobie. Przykłady? Proszę bardzo – na męskim tygodniu mody pojawiły się bluzy z flagą Unii Europejskiej, muzą kolekcji Balenciagi jest Bernie Sanders, a w specjalnej linii stworzonej dla luksusowego Vitkaca, paryski kolektyw Vetements stworzył bluzę z wydrukowanym tekstem Mazurka Dąbrowskiego za 2639zł. Czy Wam się to podoba czy nie, patriotyzm w modzie to bez wątpienia niezły biznes. Myślicie, że Jarosław Kaczyński śledzi trendy w modzie męskiej, czy raczej jest obiektem żartu francuskich marek?

5/5
Memy z Jarosławem Kaczyńskim
Instagram

Oczywiście, przez upolitycznione kolekcje przemawiają nieskończone warstwy autoironii i cynicznego żartu. Internet jest równie bezlitosny, co moda i wkrótce po opublikowaniu patriotycznego looku Jarosława Kaczyńskiego, social media zalały ironiczne memy. Panie Jarosławie, następnym razem proszę założyć patriotyczną bluzę od Vetements!

 

Memy z Jarosławem Kaczyńskim
Instagram
Instagram

Memy z Jarosławem Kaczyńskim
Instagram
Instagram

Memy z Jarosławem Kaczyńskim
Instagram
Instagram

Więcej na temat Jarosław Kaczyński