Przed wami „buty-nic". Najwyższa pora poważnie zakumplować się z tym ledwo widocznym, plastikowym bądź pleksi obuwiem, które tego sezonu podbiło wybiegi (oraz Instagramy gwiazd) i którego najfajnieszą cechą jest to, że (tak jakby) go nie ma. Wszystko zaczęło się od Kim Kardashian i jej kultowego zdjęcia w przezroczystych kozakach Lucite od Yeezy, a mimo swoich niewidocznych właściwości, buty-nic były bez wątpienia widoczne na wybiegach u Niny Ricci, Victorii Beckham, Simone Rocha, Gucci czy Dolce & Gabbana. Krótko mówiąc – pora postawić na PCV.

Ale jeśli nadal potrzebujecie więcej powodów do noszenia transparentnego obuwia, mamy dla was dwa bardzo mocne argumenty – stylizacje Pauliny Sykut oraz Lary Gessler, które na wczorajszym pokazie Bizuu pokazały się w jednakowej parze przezroczystych sandałów na słupku z pleksi.

 

Więcej: Krupińska, Lewandowska, Sykut-Jeżyna... czyli Instamatki. Sprzedawanie prywatności czy cieszenie się potomstwem?

 

Lara Gessler i Paulina Sykut w sandałach pleksi Steve Madden
Fot Filip Okopny - Fashion Images

 

Więcej: Paulina Sykut-Jeżyna zniknie z telewizji po zakończeniu emisji „Tańca z gwiazdami”? Znamy jej plany!

 

Paulina Sykut zrobiła wczoraj coś, co dotychczas kojarzyliśmy tylko i wyłącznie z modowym swagiem Rihanny – założyła na sobie sukienkę prosto z wybiegu. Tak właściwie to prezenterka miała na sobie tę dwukolorową kieckę z bufiastymi rękawami, plisami i marszczeniami jeszcze zanim Bizuu pokazało ją tego samego wieczoru na wybiegu. Podczas gdy na modelce sukienkę związano sznurem dla mocno wytaliowanego looku i połączono ją z płaskimi butami z kokardami oraz skarpetami (tak, skarpety + sandały stały się oficjalnie spoko), Paulina postanowiła nie spinać jej paskiem. Musimy przyznać, że transparentne szpilki, torebka Le Carose i kolczyki-koła Mokobelle to stylizacyjne strzały w dziesiątkę.

 

Lara Gessler w sandałach pleksi Steve Madden
Fot Filip Okopny - Fashion Images

 

Więcej: Poruszające wyznanie Pauliny Sykut-Jeżyny o córce: „Do oczu cisną się łzy, choć nie ma się powodów do płaczu”

 

Jednak w tej historii pojawił się nieoczekiwany zwrot akcji – tę samą parę plastikowych obcasów miała na sobie tego samego wieczoru Lara Gessler. W przypadku restauratorki widzimy zupełnie inne podejście do stylizacji tych butów – Lara połączyła je z dzianinową sukienką mini z głębokim dekoltem w serek w graficzny wzór i trzeba przyznać, że w stylizacji córki Magdy Gessler to właśnie sandałki, których nie ma są widoczne najbardziej.

 

Sandały z pleksi Steve Madden
Fot Filip Okopny - Fashion Images

 

Więcej: Córka Magdy Gessler wyszła za mąż! Jak wyglądał ślub Lary Gessler i Pawła Pawłowskiego? Mamy zdjęcia!

 

Naturalnie, znaleźliśmy dla was model, który mają obie panie. Choć buty z pleksi pokazała tego sezonu nie jedna marka, ten konkretny projekt jest dziełem amerykańskiej marki Steve Madden – i może być wasz za całkiem przyjazne 300 zł. Najwyższa pora przekonać się, że lajf in plastik może być fantastik.

 

Więcej na temat Paulina Sykut Lara Gessler